Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Asya Kaplan Sivrisineği

asya kaplan sivrisineği ilaçlama

Yeni Tehlike Asya Kaplan Sivrisineği

Alerjik reaksiyonları başta olmak üzere çeşitli tehlikeli virüslerden Batı Nil, Sarı Humma, Dang Ateşi Zika ve Chikungunya virüslerine neden olmaktadırlar. Öte yandan Asya Kaplan Sivrisineği artık İstanbul’un da yerleşik türleri arasına girdiği açıklanmıştır.

 

Asya Kaplan sivrisineği ısırırsa ne olur?

Ülkemizde rastlanmasının yanında Türkiye’de özellikle seyahat hastalığı olarak da bilinen Asya Kaplan Sivrisineği sorunu Uganda’da salgın ölümcül bir hastalık meydana getiren Batı Nil virüsünü taşıdığından dolayı Asya Kaplan Sivrisineklerinin ısırdığı kişilerde başlıca şikâyet olarak ateş, ishal, kusma, eklem ağrıları, halsizlik, deri döküntüleri gibi sorunlar meydana getirebilmektedir.

 

Asya Kaplan sivrisineği ısırığına ne iyi gelir?

Böcek ve sinek gibi zararlı olabilecek canlıların ısırıklarının olumsuz etkilerinin kısa süre içinde geçmesine yardımcı olacak olan nane yağı ile sivrisinek ısırığı sonucunda meydana gelen kaşıntı ve kızarıklığı tedavi edilebilmektedir. Öte yandan birçok cilt sorununa şifa olan aloe vera bitkisi ile de asya kaplan sivrisinek ısırığına karşı etkili bir çözüm bulmuş olursunuz. Tabi ki ısırığı ölümcül olabilecek canlıların olumsuz etkilerinden kesin olarak korunmak için mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmanızda fayda olacaktır.

asya kaplan sivrisineği ilaçlama

asya kaplan sivrisineği ilaçlama

Asya Kaplan sivrisineği ısırığı nasıl anlaşılır?

Asya Kaplan Sivrisineği ısırığının anlaşılması kolayca fark edilebilir. Asya kaplan sivrisineği yapı olarak bedenleri ve bacakları siyah renktedir. Eklemlerinde de beyaz noktalar vardır. Bu canlılar gündüzleri daha aktif canlılardır. Öte yandan vızıltıları da işitilmez. Asya kaplan sivrisineklerini kovmak için uygulanan klasik sinek kovucular işe yaramaz. Bu canlıların soktukları yerler kabarabilir ve yara olabilir.

 

Asya Kaplan sivrisineği zehirli midir?

Asya kaplan sivrisineğinin ısırığıyla bazı ciddi viral enfeksiyonlarının insandan insana geçme ihtimalinin bulunmasından dolayı insanlarda sağlık açısından tehlikeli olmasının en büyük sebebidir.

 

asya kaplan sivrisineği ilaçlama
asya kaplan sivrisineği ilaçlama

Asya Kaplan sivrisineği ilk olarak nereden geldi?

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre Asya Kaplan Sivrisineğinin Güneydoğu Asya’nın tropikal ve subtropikal bölgelerine özgü bir canlı olduğu belirtilmiştir. İlk olarak 1894 yılında bu bölgede Hindistan’ın kaplanları ile ünlü Bengal bölgesinde görüldüğü kayıtlara düşülmüştür.

 

Peki Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul’da Nerede Görülmektedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Uzman Doktor Önder Yüksel Eryiğit’in verdiği bilgilere göre Asya Kaplan Sivrisineği’nin en çok Ümraniye, Şile, Çatalca, Sarıyer, Beykoz, Silivri ve Büyükçekmece ilçelerinde görüldüğünü belirtmiştir.

 

asya kaplan sivrisineği ilaçlama
asya kaplan sivrisineği ilaçlama

Öldürücü Bir Tür Asya Kaplan Sivrisineği

Asya Kaplan Sivrisineği daha önceleri tropik ülkelerde görülmeleri ile birlikte son dönemlerde Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de de görülmektedir. Genel olarak Uzak Doğu menşeli olan Asya kaplan sivrisineği, batı tarafı ve Avrupa’ya yayılması uluslararası taşımacılık ve çeşitli ticari faaliyetler sırasında olmuştur. Bu şekilde önce İspanya, Fransa, İtalya, Yunanistan’a taşınan Asya kaplan sivrisineği, küresel iklim değişikliği nedeni ile bu etkilere bağlı yağış ve nem dengesinin bozulması sonucu Marmara kıyıları, Trakya başta olmak üzere ve Gürcistan kıyılarından Giresun’a kadar uzanan sahil şeridinde de görülmeye başlamıştır.

Asya kaplan sivrisineği daha çok kanal, dere, su birikintisi olan kova, bidon, saksı altı, çeşme gibi alanlarda yuvalanan bu sivrisinek türü, hayvanların su içtiği yalakların civarında bulunmasıyla hayvanlara da zarar vermektedir.

Uçarken ses çıkarmadığı için insanlar yanlarına yaklaştıklarını hissetmezler. Bu nedenle ısırıldıklarını da çoğu zaman anlamazlar. Gece ve gündüz kan emme eğilimindedirler.

Ölümcül tehlikesi olabilen Asya kaplan sivrisineği, son iki yıldır da İstanbul’un sulak alanlarında çoğalmaya başlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği düşünülen Asya kaplan sivrisineği için önlemleri daha öncesinden alarak sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz. Asya kaplan sivrisineği ilaçlama konusunda Bariyer ilaçlama şirketine güvenebilirsiniz.

Uzmanlar tarafından tehlikeli bir sivrisinek türü olduğunu ispatlanan Asya Kaplan Sivrisineğinin ölümle sonuçlanmayan etkileri olsa bile farklı türden alerjik reaksiyonlara neden olduğunu bilim insanları tarafından belirtilmektedir.

Asya Kaplan sivrisineğinin ısırması sonucu insanlarda önce aşırı bir kaşıntı meydana gelmektedir ve daha sonra da ısırık olan bölgede bir ödem oluşmasına sebep oluyor.

Zararlı etkilerinden dolayı bu sivrisineğin bulunduğu ortamlarda bulunduğunuzda hemen önleminizi almalı, en önemlisi de bu tür ortamların bu sivrisineklerden korunması için uzman bir ilaçlama firması ile kontrol altına aldırmalısınız.

Bu noktada bizler Bariyer İlaçlama olarak Asya kaplan sivrisineği ilaçlama alanında profesyonel olarak bizden destek alabilirsiniz. İlaçlama şirketi olarak sizlere 7/24 hizmet vermekle birlikte her türlü haşere sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz.

Did You Like This Post? Share it :

9 yorum

commenter

KENAN

22 Aralık 2021

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

CAN

2 Mart 2022

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

TÜRKER

6 Mart 2022

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Sezgi

9 Ağustos 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Mustafa

17 Mart 2023

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Konuralp

8 Kasım 2023

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Ümit

20 Kasım 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Serhan

7 Aralık 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Ziya

15 Mart 2024

Yeni Tehlike Asya Kaplan Sivrisineği bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli