Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Asya Kaplan Sivrisineğine Dikkat! - Bariyer İlaçlama

Asya Kaplan Sivrisineği daha önceleri tropik ülkelerde görülmekler birlikte özellikle son dönemlerde Avrupa ülkeleri ve ülkemizde de görülmektedir. Daha çok kanal, dere, su birikintisi olan kova, bidon, saksı altı, çeşmeler gibi yerlerde bulunan bu sivrisinek, hayvan su yalaklarının etrafında bulunmasıyla hayvanlara da zarar vermektedir.

Uçarken ses çıkarmadığı için insanlar yanlarına yaklaştıklarını hissetmezler. Bu nedenle ısırıldıklarını da çoğu zaman anlamazlar. Gece ve gündüz kan emme eğilimindedirler.

Tehlikeli bir sivrisinek türü olduğunu belirten uzmanlar Asya Kaplan Sivrisineğinin ölümle sonuçlanmayan etkileri olsa da türlü alerjik reaksiyonlara neden olduğunu belirtiyor. Asya Kaplan sivrisineğinin ısırması ile birlikte önce insanlarda aşırı bir kaşıntı, daha sonra da ödem oluşmasına sebep oluyor. Bu nedenle bu sivrisineğin bulunduğu ortamlarda bulunduğunuzda hemen önleminizi almalı, en önemlisi de bu tür ortamların bu sivrisineklerden korunması için uzman bir ilaçlama firması ile kontrol altına aldırmalısınız. Bu noktada bizler Bariyer İlaçlama şirketi olarak sizlere 7/24 hizmet vermekle birlikte her türlü haşere sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz.

Did You Like This Post? Share it :

2 yorum

commenter

Taner

22 Ekim 2023

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Umut

15 Nisan 2024

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli