Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Okul Dezenfeksiyonu

okul dezenfeksiyonu

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Okul Dezenfeksiyonu

Okul dezenfeksiyonu işleminin yapılmasının asıl nedeni, günümüzde dünyamızı olumsuz yönde etkisi altına alan COVİD-19 Koronavirüs salgının yol açtığı ölümcül tehlikeden korunmak amacı ile öğrencilerin okuldaki vakitlerini geçirdiği sınıflarda ve okul içindeki sosyal alanlarda olabilecek virüslerden temizlenmesidir.

Dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmetlerimiz %100 bitkisel, vegan ve ekolojik olup T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı uygulamalardır. Bu yönden uygulamalarımız çevreye, insanlara ve hayvanlara kesinlikle zarar vermemektedir.

Herşeyden daha öncelikli olarak çocuklarımızın sağlığı daha önemli bir konudur ve çocuklarımız zamanlarının çoğunu da okul ortamında geçirirler. Bu yönden bakıldığında tek bir çocuğun dahi taşıyor olabileceği hastalığın birbirlerine geçme olasılığı çok yüksek bir ihtimal dahilinde olduğundan virüslerin önüne geçebilmek adına eğitim ortamında okul dezenfeksiyonu işleminin yapılması ayrı bir önem taşımaktadır

Tedbir için filtreli maske kullanımı, dezenfekte için kolonya kullanımı, el dezenfektanı ve diğer alkollü dezenfektanların kullanımı virüslerden kurtulmamız için tek başına hiçbir zaman maalesef yeterli değildir. Bu yüzdendir ki, yaşam alanlarınızın sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemlerine mutlaka tabi tutulması zorunluluktur. Burada sadece ev dezenfeksiyonu değil evinizin bulunduğu apartmanın da sterilizasyon ve dezenfeksiyon uyugulamasının yapılması daha güvenli bir ortamın olmasına zemin hazırlamaktadır.

okul dezenfeksiyonu

Okulda Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Yapılması Neden Önemli?

Dezenfeksiyon işlemi sadece okullarda değil günlük hayatta toplumun vakit geçirdiği alışveriş ihtiyaçlarını gidermek için AVM alışveriş merkezlerinde, hastalıklar ile mücadele için hastanelerde, üretimde çalışmak için fabrikalarda, deniz taşımacılığında iskele dezenfeksiyonu ve gemi dezenfeksiyonu, sportif faaliyetlerin yapıldığı spor salonu dezenfeksiyonu v.s dezenfeksiyon, sterilizasyon ve böcek ilaçlama mutlaka yapılmalıdır ki oluşabilecek bulaş risklerini en aza indirilebilsin.

Esas konumuza dönecek olursak okul gibi öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda virüslerden temizlenmesi, toz ve çöplerin ortamda rahatsız edici düzeye gelmemesi için belirli periyodlarda yapılacak olan ilaçlama işlemi çok çok önemli bir konudur.

Öte yandan belirli periyodlarda yapılacak okul dezenfeksiyonu işlemi uzman kadroya sahip alanında profesyonel ilaçlama şirketine yaptırılması da hayati bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde sadece ucuz olduğu için merdiven altı firmalara yaptırılacak bu önemli işlem, okula eğitim almak için gelen çocukların bu eğitim ortamında, bulaşıcı hastalıkları kapması için elverişli ortam oluşturulmasına katkı sağlayacaktır.

Kaldı ki çocuklar arkadaşları ile sosyalleşme, oyun kurma gibi önemli becerileri edindikleri ve günlerinin çok büyük bir kısmını geçirdikleri okul ortamında geçirmektedirler.

okul dezenfeksiyonu

Dezenfeksiyon işlemi

Bulunduğumuz ortamdaki mikroorganizmaların azaltılarak tehlike oluşturmayacak düzeye indirilmesi veyahut bu tehlikenin tamamen yok edilmesi işlemine dezenfeksiyon işlemi adı verilmektedir. Dezenfeksiyonun amacı ve önemi tehlikeli salgınların önüne geçebilmek için önem teşkil etmektedir.

Evde dezenfektan nasıl yapılır gibi kişisel yöntemlerle önlem almak adına sorduğunuz sorulara cevap almak için boşa zaman harcamayın ve işi etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış dezenfeksiyon işlemini yaptırın. Evinizde, işyerinizde veya konumuzun başlığı da olan eğitim kurumunda yaptıracağınız okul dezenfeksiyonu işlemi sayesinde ortamdaki virüslerden %99.99 oranında kurtulacaksınız.

okul dezenfeksiyonu

Yüksek düzey dezenfeksiyon nasıl yapılır?

Okul dezenfeksiyonu uygulamasında da uygulanan ve yüksek düzey dezenfeksiyon olarak belirtilen dezenfekte işlemi sporisit özelliği olan kimyasal dezenfekte maddeleri ile yapılan, bu işlemin yapılmasından sonra sterilizasyon için gerekenden ortalama 3 saat gibi kısa sürede ortalama 15 dakika uygulanan dezenfeksiyon şeklidir.

Yüksek düzey dezenfeksiyon uygulaması ile çok fazla dirence sahip olan bir kısım bakteri sporlar dışında tüm mikroorganizmalar tamamen inaktive haline gelir.

Peki bu çeşitli ortamların ortam dezenfeksiyonu ve okul dezenfeksiyonu işlemi için kullanılacak dezenfektanların ULV dezenfeksiyon cihazı sayesinde ortama püskürtülmesiyle gerçekleştirilir. Bu şekilde yapılan nano dezenfeksiyon işlemi ile ortamdaki tüm kapalı her alan kusursuz olarak dezenfekte edilmiş olur. Zaten nano dezenfeksiyon işlemi uygulanan diğer dezenfeksiyon uygulamaları arasında en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Ev veya okul dezenfeksiyonu uygulamasından sonra temizlik veya öncesinde dezenfeksiyona hazırlık için temizlik yapılmasına gerek yoktur.

Bariyer ilaçlama olarak okul dezenfeksiyonu uygulamasında kullandığımız nano gümüş iyon teknolojisi sayesinde ortamdaki virüs ve bakteriler uzun süreli olarak yok ediyoruz. Uygulamamız sonrasında çocukların hasta olması ve birbirlerine virüs bulaştırması ihtimalleri kesin olarak azalmış olur. Öte yandan okul dezenfeksiyonu uygulamamız sayesinde bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önüne geçilerek öğrencilerin okuldaki kantin, yemekhane ve okul ilk yardım odası gibi alanlarda da sterilizasyon yapıldığından bu gibi sosyal alanlarda rahatlıkla aktivitelerini devam edebileceklerdir.

Did You Like This Post? Share it :

15 yorum

commenter

hasan kurnaz

21 Ağustos 2021

müdür olduğum okulumuzun koronavirüse karşı okul dezenfeksiyonu uygulamasını yaptırdığımız bariyer ilaçlamaya çok çok teşekkür ederiz. çok ilgili bir firma. tavsiye ederiz..

Reply
commenter

GÜLSÜM

11 Aralık 2021

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

CEMİL

27 Aralık 2021

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply
commenter

EKREM

16 Şubat 2022

iki gün öncesine kadar evde ve okulda haşereler ile kovalamaca oynuyprduk. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım, okulu dezenfekte ettirdim ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Ayşe

18 Ağustos 2022

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Ebubekir

30 Ekim 2022

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Reply
commenter

Fahri

4 Ocak 2023

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Osman

1 Temmuz 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Abdullah

8 Eylül 2023

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Elif

3 Ocak 2024

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Kadir

31 Ocak 2024

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Buğra

16 Nisan 2024

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Sinan

27 Nisan 2024

Okul Dezenfeksiyonu bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Habip

10 Mayıs 2024

Okul Dezenfeksiyonu bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Fatih

9 Haziran 2024

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli