Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Okul Dezenfeksiyonu

okul ve kreş dezenfeksiyonu

Eğitim Kurumlarında Okul Dezenfeksiyonu Uygulaması

Okullar gelecek nesillerin eğitimi için ilk aşama olan yerlerdir. Okulların sağlıklı bir ortam olması da eğitimin aksamadan devam etmesi açısından çok önemli bir konudur. Okullarda sağlıklı bir ortamın yakalanması için okul dezenfeksiyonu mutlaka yapılmalıdır.

Okul ortamında veya ofis gibi herhangi bir çalışma ortamında hastalık yapıcı etmenler ortamdaki hava, su ve çevresel faktörler yoluyla bulaşabilmektedir. Bu açıdan okullarda dezenfeksiyon, en değerli varlıklarımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıkları için uygulanması gereken elzem uygulamaların en başında gelir. Her şeyden çok daha önemli bir konu olan çocuklarımızın sağlığı, onların eğitim aldıkları okullarında temiz ve dezenfekte olması ile teminat altına alınabilir. Bu da en iyi, okul dezenfeksiyonu uygulaması ile yapılabilir.

İnsan sağlığı açısından bakteriler yaşamsal bir önem taşımasına karşın bazı bakteri türleri hastalıklara neden olarak ciddi anlamda sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Sorunları ortadan kaldırmak ve daha temiz bir ortam için ortam dezenfeksiyonu kapsamında okullarda okul dezenfeksiyonu ve kreş dezenfeksiyonu uygulaması yaptırmak zararlı bakteri tehlikesinin yanında virüs tehlikesine karşıda büyük önem taşımaktadır.

İnsan popilasyonunun bu denli çok olduğu günümüzde hemen hemen her sene yeni virüsler ortaya çıkarak büyük küçük salgınlara neden olabilmektedir. Her çıkan yeni virüs için üretilen ilaçlara ve uygulanan tedavilere karşı virüslerde direnç kazanmaktadır. Direnç kazanan virüsler vasıtası ile ve bir de okul dezenfeksiyonu yapılmamış ise, salgınlar öncelikle çocuklarımızı ve bizleri tekrar tekrar etkilemektedir. Hele ki okullarda spor aktivitelerinin yapıldığı salonlarda spor salonu dezenfeksiyonu yapılması ciddi anlamda önem teşkil etmektedir.

 

Virüslere karşı dezenfeksiyon uygulaması

okul ve kreş dezenfeksiyonu
Okul Dezenfeksiyonu

Ciddi salgın durumlarında sadece yaşamımızı sürdürdüğümüz alanları temizlemek, sağlıklı beslenmek gibi aldığımız önlemler bu salgın hastalıkların önüne geçememektedir. Burada ortam dezenfeksiyon (eğitim kurumlarında okul dezenfeksiyonu uygulaması kapsamına girer) uygulaması ile yaşam alanlarımızın tüm yüzeylerini virüs ve mikroplardan temizlemek kesin bir çözüm olarak durmaktadır. Ortam dezenfeksiyonu vasıtası ile virüs ve bakterilerden uzun süreli olarak korunma için alınacak en önemli tedbirlerin en başında gelmektedir.

Ortam dezenfeksiyonu uygulamasını nano gümüş iyon teknolojisi ile yaparak okulda oluşması muhtemel virüs ve bakterileri uzun süreli olarak yok edilebilmektedir. Yapılacak okul dezenfeksiyonu sayesinde virüs ve bakterilerin ortamda çoğalmaları baskı altına alınarak daha güvenli bir ortam elde edilmektedir.

Okul dezenfeksiyonu sayesinde yapılan ortam dezenfeksiyonu ile çocuklarımızın vücudundaki defans mekanizmalarının gelişmesine katkıda bulunulur. Bu şekilde çocuklar da virüs bulaşmasının önüne geçilerek hasta olma sıklığı da otomatik olarak azalır.

Evlerde ev dezenfeksiyonu ve apartman ilaçlama, iş yerlerinde cafe dezenfeksiyonu, işyeri ve ofis dezenfeksiyonu, okul servisleri (okul servis dezenfeksiyonu) ve eğitim kurumlarında okul dezenfeksiyonu uygulaması sayesinde ortam dezenfektesi yaptırarak yaşam ve faaliyet alanlarında antibakteriyel koruma etkisi fazlasıyla arttırmış olursunuz.

Ortam dezenfekte kapsamında yapılacak okul dezenfeksiyonu sonrasında sizlere yapılacak dezenfekte uygulaması öncesinde ve sonrasında detaylı rapor sunulur. Okul dezenfeksiyonu sorasında ortamda dezenfeksiyon yapıldığına dair kuruma özel görsel bir sertifika size verilir.

Okul dezenfeksiyonu etkisinin ortalama 6 ay sürdüğünü düşünürsek bu süre içinde öğrenciler ve öğretmenler olabilecek salgın hastalıklardan korunabilirler.

 

Sağlıklı bir okul ortamı nasıl olur?

okul ve kreş dezenfeksiyonu
okul dezenfeksiyonu

Çocukların ve eğitmenlerin gününün büyük bir bölümü okul ortamında geçmektedir. Bu yüzden okul ortamının sağlıklı olma bir ortam olması da okul dezenfeksiyonu vasıtası ile mümkündür.

Bir ortamın sağlıklı olup olmaması ortamın fiziksel ve biyolojik özelliklerine bağlıdır. Ortamdaki ısı, sıcaklık, aydınlatma ve yine ortamdaki renk ve gürültü de ortamın fiziksel özelliklerini belirleyici unsurlardır. Bu yüzden çalışma ortamındaki oluşan olumsuz çevresel faktörler o mekandaki kişiyi etkileyerek hasta edebilir.

Latincede sağlıklı ortam anlamına gelen hijyen; biyolojik özelliklerin belirleyici unsurudur. Ortamdaki hijyen seviyesinin arttırılarak sağlıklı ortamın korunması ile virüs ve bakterilere bağlı her türlü hastalık etmenlerinden arındırılma işlemi de ortam dezenfeksiyonu ile sağlanır.

Okullarda temiz ve hijyen bir ortam sağlamak adına yapılacak en iyi uygulama okul dezenfeksiyonu uygulamasıdır ve bu uygulamanın belirli periyodlarda yapılması da hijyen açısından çok çok önemlidir.

 

Okul dezenfeksiyonu neden önemlidir?

Okullarda okul dezenfeksiyonu yapılması ortaya çıkabilecek ve çocuklar üzerinde sağlık tehditleri oluşturabilecek bulaşıcı hastalıkların hızla yayılmasını önlemek açısından çok büyük bir önem teşkil etmektedir ki; okul içinde oyun alanları kantin, teneffüste toplanma alanları, yemekhane gibi alanlarda dahi okul için sterilizasyon yapılması çok çok önemlidir.

okul ve kreş dezenfeksiyonu

okul dezenfeksiyonu uygulaması

Okul dezenfeksiyonu işleminde amaçlanan nedir?

Okul dezenfeksiyonu uygulaması ile ortamdaki tüm zararlı mikroorganizmaları öldürebilmek ve ortamı stabil hale getirmek. Yapılan dezenfekte işlemi hızlı etki etmelidir. Renksiz ve kokusuz olmalı. Toksik barındırılmamalıdır. Uygulama sonrası organik ajanlarla aktivitesi ve etkinliği kaybolmamalıdır. Dezenfeksiyonun uygulanılacağı ortamdaki eşyaya zarar vermemesi gerekir ve çevreye hiçbir şekilde zarar vermemeli.

Did You Like This Post? Share it :

9 yorum

Hasan kul

5 Aralık 2020

okulumuzu dezenfekte ettirdik, öğrencilerimizi virüs tehlikesine karşı koruma sağladık. yardımlarınız hizmetleriniz için teşekkürler bariyer ilaçlama

Reply
commenter

SAYGIN

17 Şubat 2022

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

EKREM

5 Haziran 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Emced

23 Eylül 2022

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Reply
commenter

Emel

1 Ekim 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Hatice

3 Ocak 2023

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Cem

23 Mart 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Hatice

10 Haziran 2023

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Emre

28 Ağustos 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli