Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Cafe Dezenfeksiyonu

Ortam Dezenfeksiyonu Kapsamında Cafe Dezenfeksiyonu Uygulaması

Cafe dezenfeksiyonu uygulaması sayesinde müşterilerinizin ve çalışanlarınızın sağlığını, koronavirüs gibi ölümcül virüsler başta olmak üzere çeşitli hastalıkların bulaşmasını sağlayabilecek mikroorganizma tehlikelerinden koruyarak hijyenik bir ortam sağlamak için çok çok önemli bir uygulamadır. Cafe dezenfeksiyon uygulaması hakkında bilgi vermeden önce dezenfeksiyon uygulamaları nedir ve nasıl uygulanırlar gibi konuların açıklamaları üzerinde durmak istiyoruz.

Dezenfeksiyon nedir ve dezenfeksiyon yöntemleri nelerdir?

En kısa anlatımı ile dezenfeksiyon, işyeri, cafe ve restoran, okul, okul servisi veya ev gibi herhangi bir ortamın yüzeylerinin, çeşitli mikroorganizmalar yanında koronavirüs gibi ölümcül olan virüs tehditlerinden arındırılarak yaşam alanlarının hijyenik ve steril hale getirilmesine denmektedir.

cafe dezenfeksiyonu
cafe dezenfeksiyonu

Dezenfeksiyon uygulamalarında iki farklı ortam dezenfeksiyon yöntemleri kullanılır. Birinci dezenfeksiyon yönteminde yüksek ısı derecesi kullanılarak yapılır ve kullanılan bu yüksek ısı yöntemi sayesinde halli hazırda ortamda varlığını sürdüren mikroorganizmaların tamamen yok edilmesi amaçlanır. Bu yöntem ev hanımlarının evlerinde çamaşırları makinalarda yıkayarak uyguladıkları yöntemdir. Yani yüksek ısı yöntemi ile uygulanan dezenfeksiyon uygulaması, evlerde çamaşır ve bulaşık makinaları gibi makinalarda deterjanlar ile sıcak suda yıkama uygulamasıdır. Bu yöntem her evde temizlik ve hijyen için yapılmaktadır.

İkinci yöntem ise profesyonel ilaçlama ve dezenfeksiyon firmaları tarafından yapılan yüksek düzeyli dezenfeksiyon uygulamasıdır. Profesyonel olarak ortamdaki virüs tehdidini ortadan kaldıran bu uygulama ciddi ve uzun bir süreç içinde uygulanan uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. Bu kapsamda en çok kullanılan kimyasal dezenfeksiyon yöntemi ve ozonla ortam dezenfeksiyonu yöntemi olarak iki farklı dezenfeksiyon yöntemi vardır.

Toplum sağlığı açısından alınacak tedbirler arasında yer alan dezenfeksiyon uygulaması belirli periyodlarda yapılmaz ise salgınlar ve bulaşıcı hastalıklar artış göstererek kontrolden çıkabilir.

Kimyasal dezenfeksiyon ürünleri ile yapılan ortam dezenfeksiyonu (cafe dezenfeksiyonu) uygulamasında kullanılan bu kimyasallar, genellikle hidrojen peroksit veya güçlendirilmiş hidrojen peroksit kimyasallarıdır.

Ozonla cafe dezenfeksiyonu, cafe ve restoran gibi kapalı alanlarda yapılan bu ozonla ortam dezenfeksiyonu uygulamasında kullanılan ozon miktarı %90 olmakla beraber bu miktarın %50’si saf ozondur. Geri kalan %40’lık kısımda ise nötralize edilmiş ozon bulunmaktadır.

 

cafe dezenfeksiyonu
cafe dezenfeksiyonu

Dezenfeksiyon Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Dezenfeksiyon uygulamaları işleminde kullanılacak dezenfektan maddeler sayesinde ortamda oluşabilecek bakteri, virüs, mikrop, mantar sporları gibi tehditlerden arındırılma işleminde profesyonel olarak kullanılan etkili maddelerdir. Dezenfeksiyon uygulamaları başlıca şu şekildedir; okul servis dezenfeksiyonu, avm dezenfeksiyonu, hastane dezenfeksiyonu, okul dezenfeksiyonu, anaokulu dezenfeksiyonu, otel dezenfeksiyonu, gemi dezenfeksiyonu, ofis dezenfeksiyonu, kreş dezenfeksiyonu, iskele dezenfeksiyonu gibi insanların topluca bulundukları kalabalık kamu alanlarıdır.

 

Peki Cafe Dezenfeksiyonu Uygulama Alanları Nerelerdir?

cafe dezenfeksiyonu
cafe dezenfeksiyonu

Ortamda yapılacak dezenfeksiyon uygulamalarının faydaları saymakla bitmez. Cafe dezenfeksiyonu kapsamında ortamda yapılacak dezenfeksiyon uygulaması ile dolaylı veya dolaysız bir şekilde ortaya çıkabilecek büyük bulaş risklerinin önüne bir set çekerek virüs riskini sınırlandırmış olursunuz.

Cefa dezenfeksiyonu uygulamasında cafe ortamında dezenfeksiyonun yapılacağı alanları şu şekilde sıralayabiliriz; restoran müşteri alanı, bar ve kafe kullanım alanları, cafe ve restorandaki çocuk eğlence alanları, gıda hazırlama alanı olan mutfak bölümü ve yine bu alandaki mutfak ekipmanları, cafe depolama alanları, masa ve sehpalar, bekleme ve misafir karşılama alanları, cafedeki oturma grupları, cafede yer alan halılar ve mobilyalar, personel kıyafetleri, çamaşır makinaları, çamaşır odaları, cafede bulunan klima klima santralleri ve havalandırma sistemleri.

Cafe işletmenizin hizmet kalitesinden ödün vermemek ve işleyişin sekteye uğramaması için sizde cafe dezenfeksiyonu uygulaması işlemlerini düzenli olarak yaptırın.

Bariyer ilaçlamanın cafe dezenfeksiyonu uygulamasında kullandığı dezenfektan ürünleri T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve kısa adı WHO olan Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği uluslararası standartlara uygun biyolojik ürünlerdir. Bu ürünler cafe ortamında sizin ve müşterilerinizin sağlığınıza kesinlikle zararlı değildir. Hatta diyebiliriz ki, cafe dezenfeksiyon uygulamasında kullanılan dezenfektan ürünleri çok düşük konsantrasyonlarda kullanıldığı taktirde gıda dezenfeksiyonu uygulaması olarak da kullanılabilir.

Öte yandan bu dezenfektan ürünleri, alerjik reaksiyonları yüksek olan kişilere yan etkisi bulunmamakla beraber etki süresi ve etki spektrumu çok daha geniştir. Ortam dezenfeksiyonu yapılan ortamdaki virüslerin tutunması bu dezenfeksiyon uygulaması sayesinde ortalama 25 gün süre boyunca engellenmiş olunur.

Bariyer ilaçlama olarak T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve Dünya Sağlık Örgütünün (WHO ) belirlediği uluslararası standartlara uygun dezenfektanlar ile ortam dezenfeksiyonu işlemlerini yapmaktayız.

Did You Like This Post? Share it :

7 yorum

commenter

GÜLİZ

15 Mart 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

SAMİ

15 Mart 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Ali

13 Ekim 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Esma

5 Aralık 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Fatma

8 Şubat 2023

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Ersen

6 Haziran 2024

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Zekiye

3 Temmuz 2024

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet. İlaçlama sonrası evimizde hiç haşere kalmadı. Teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli