Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

İşyeri Dezenfektesi

ofis dezenfeksiyonu

İşyeri Dezenfektesi ve Ofis Dezenfeksiyonu Uygulamaları

Bu uygulama, işyeri dezenfekte kapsamında yapılan ofis dezenfeksiyonu uygulamaları sayesinde işyerinde oluşan zararlı mikroorganizmaların zararlarından korunmak adına ofis ortamının virüsidal, bakterisidal, fungisidal ve sporisidal özellikteki nano gümüş dezenfektan ilaçları ile dezenfekte edilmesi işlemidir. Ofis dezenfeksiyonu uygulamasından maksimum verim elde edilebilmesi için konusunda uzman ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi ile anlaşma yapmış olmanız gerekmektedir.

Unutmayın ki, işyeri ve ofis dezenfeksiyonu uygulamasında doğru firma seçimi her zaman birinci önceliğiniz olmalıdır.

 

İşyeri ve ofis dezenfeksiyonu işlemi gerekli bir uygulama mıdır?

İşletmelerde ofis içinde yapılacak temizlik uygulaması ile dezenfeksiyon uygulaması birbirinden çok farklı işlemlerdir. Ofis içinde temizlik malzemeleri ile yapılacak temizlik işlemleri kalabalık yerlerde hijyeni sağlamak için maalesef yeterli olmayacaktır. Bu türden uygulamalar lokal olacağı gibi virüs ve bakterilere karşı da koruyucu bir kalkan olmayacaktır. İşyeri ve ofislerde virüs ve bakterileri tehditlerinden korunmak ve kurtulmak adına iş yerini yüksek düzey dezenfektanlar kullanarak profesyonel dezenfeksiyon makinesi ile dezenfekte etmek germektedir ve gerekli bir uygulamadır.

İş yerlerindeki ofis ortamında insan sirkülasyonu çok olduğundan dolayı tuvalet, kapı kolları, lavabolar ve lavabo bataryaları gibi çok fazla kişi tarafından kullanılan bu alanların yüzeylerinde ister istemez görünmeyen virüs ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu gibi tehlikelerin önüne geçmek ve kurtulmak için uygulanabilecek en iyi, en etkili çözümlerden biri ve en önemlisi Nano Dezenfeksiyon uygulamasıdır.

ofis dezenfeksiyonu

Ofis dezenfeksiyonu işleminde kullanılan dezenfeksiyon ilaçları profesyonel dezenfektan makinesi yardımı ile ortama nano gümüş partikülleri püskürtülür. Ortama püskürtülen bu nano gümüş partikülleri ortamda %99.99 oranında bir etki sağlayarak ortamdaki virüs ve bakterileri oluşumlarının metabolizmasını bozarak üremelerini engeller.

Ofis dezenfeksiyonu sayesinde iş yeriniz ve çalışanlarınız her zamankinden daha güvenli bir şekilde çalışmalarını sürdürebilecekler.

 

Ofis dezenfeksiyonu işleminde kullanılan ilacın içeriği nedir?

Ofis dezenfeksiyonu işleminde kullanılan ürün hidrojen peroksit ve klorür içermez. Bu uygulamalarda kullanılan gümüş iyonu Avrupa Birliği Kimya Ajansı ve ECHA tarafından onaylanmış tedarikçi şirketlerden sağlanmaktadır.

 

Günlük ofis dezenfeksiyonu temizliği nasıl yapılmalıdır?

günlük ofis dezenfeksiyonu
günlük ofis dezenfeksiyonu

Çalışanlar tarafından tedbir amaçlı alınacak önlemler olarak ofis ortamında kullanılan teknolojik aletler dezenfekte edilebilir. Bu araçlar özellikle alkol ve klor içeren temizlik ürünleri ile temizlenmemelidir. Bu tarz teknolojik aletler kolay zarar görebilecek yüzeyleri hassas olduğundan kişisel dezenfekte işlemi yalnızca durulama gerektirmeyen dezenfektanlarla ya da kuru bir mikrofiber bezlerle silerek yapılmalıdır.

 

Ofis Dezenfeksiyonu Sayesinde İş Kaybı Minimuma İner

Ülkemizde neredeyse her yıl yüzbinlerce insan gribe yakalanması söz konusu olduğundan bu durum yüksek ilaç ve hastane harcamalarını beraberinde gerektirmekle birlikte ofis ve işyerlerinde iş gücü kabına bağlantılı olarak üretim kaybını tetiklemektedir. Böylelikle bu nedenlerden dolayı ülkede büyük ekonomik kayıplar meydana gelebilmektedir.

Ofis ve işyerlerine hastalık sonucu ile gelemeyen kişi sayısı arttıkça şirketlerde paralelinde maddi kayıplara ve işgücü kayıplarına uğramaktadır. Dünya da yapılan uluslararası araştırmalar gösterilmiştir ki, kış mevsiminde işe gelinmeyen günlerin ortalaması %31’dir ve bu oranında ortalama %13’ü grip nedeni ile işine gelememiştir.

Ofis dezenfeksiyonu uygulamaları sayesinde bu oranlar ciddi miktarlarda düşmektedir.

ofis dezenfeksiyonu

 

Ofis Dezenfeksiyon Uygulaması Ortamda Uzun Süreli Antimikrobiyal Koruma Sağlar

Ofis dezenfeksiyonu uygulamasında ortama püskürtülen nano gümüş iyonları partiküllerinin içeriğindeki gümüşün iyonlaşması sayesinde ortamdaki yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Öte yandan antiviral etkenlik gösterir ve ortamda bulunan bakteri ve virüsleri kendine çekerek yok eder.

ofis dezenfeksiyonu

Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi kullanılarak el değmeden uygulanan ofis dezenfeksiyonu sayesinde tüm kapalı alanlar ve ortamdaki yüzeyler uzun süreli koruma altına alınmış olur. Uygulamanın etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur.

Ofis dezenfeksiyon uygulamasından önce veya sonra ofis ortamında herhangi bir temizlik yapılması gerekmemektedir. Ofis dezenfeksiyon işleminde kullandığımız T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı doğa dostu dezenfektan ürünlerimiz eşyalarınıza herhangi bir zarar vermez. Ofis dezenfeksiyon uygulamasını konusunda uzman olan ekibimiz maskeli, eldivenli olarak ve iş güvenliği dezenfektan kıyafeti ile profesyonel olarak yapar.

 

İşyeri ve Ofis Dezenfeksiyonu

Alo Bariyer +90 216 641 93 93 Hemen Ara Destek Al
İstanbul’un Her Yerinde 7/24 Destek

Bariyer İlaçlama, Türkiye de Dezenfeksiyon sektöründe yenilikçi ve öncü şirket.

Did You Like This Post? Share it :

3 yorum

commenter

CEMAL

16 Mart 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Akın

25 Nisan 2024

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Fatih

8 Haziran 2024

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli