Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Spor Salonu Dezenfeksiyonu

spor salonu dezenfeksiyonu

Spor Salonu Dezenfeksiyonu Hakkında

Mikroorganizmaların en hızlı bir şekilde çoğaldığı yerlerden biri olan spor salonlarıdır. Spor salonları bir çok kişinin aynı havayı soluyup ter döktüğü yerler olduğundan dolayı olası virüslerin yayılmasına en elverişli yerlerdir.

Ve yine fitness, halısaha ve bilardo salonu dezenfeksiyonu gibi spor salonlarında dezenfeksiyonun yapılmadığı durumlarda bu virüslerin ortamdaki havaya yayılan virüsler, solunum yoluyla, kullanılmak için dokunulan spor aletleri veya havalandırma cihazları vasıtası ile insandan insana bulaşması sonucunda dezenfeksiyonu yapılmayan spor salonları sağlığımızı tehdit eden yerler haline gelir bu mekanlar. Bu sebepten dolayı spor salonu dezenfeksiyonu çok önemlidir.

Spor salonlarında yapılacak spor salonu dezenfeksiyonu önemlidir. Çünkü buralar birçok kişinin aynı havayı soluduğundan dolayı olası virüslerin yayılmasına en elverişli yerlerdir.

Bariyer ilaçlama olarak salgın hastalıkların bulaşmaması adına yaşam alanları ve çalışma alanlarınıza ek olarak vakit geçirilebilen spor salonlarının da dezenfeksiyonu nano gümüş iyon teknolojisi ile yapılarak dezenfekte edilmesi önem arz ettiğini belirtmek isteriz.

Bu şekilde cafe, restoran ve spor salonu dezenfeksiyonu yapılarak koronavirüs başta olmak üzere çeşitli virüslerin kapılması ile enfeksiyon risklerinin azaltılması sağlık bakalığı başta olmak üzere yetkin sahibi kurumlar tarafından da önerilmektedir.

 

Spor salonları ne zaman açılıyor?

Koronavirüs (Corona, COVID-19) nedeniyle cafe ve restoranlardan spor salonlarına kadar sosyal alanların birçok noktasında sıkı önlemler alındı. Alışveriş merkezleri, spor salonları, cafe ve restoranlar gibi birçok yer aylar önce tedbir amacı ile kapatıldı. Spor salonlarının açılış tarihi geçtiğimiz birkaç gün öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Fakat spor aktivitelerine devam etmek isteyen insanlar spor salonlarının ne zaman açılacağından çok hijyen kısmının nasıl olacağını, spor salonu dezenfeksiyonunun nasıl olacağınız yine de merak ederek araştırıyor.

 

spor salonu dezenfeksiyonu
spor salonu dezenfeksiyonu

Spor salonları normalleşme süreci çerçevesinde kapılarını yeniden açtı

Günümüzün salgını olan koronavirüs vaka sayılarında ortaya çıkan ve yetkililer tarafından izlenen olumlu gelişmelerin ortaya çıkması ve gözlenmesinin ardından devlet yetkililerinin açıklamaları ile normalleşme adımları atılmaya başlandı ve koronavirüs salgını sebebi ile tedbir mahiyetinde uygulanan kısıtlamaların büyük bölümü 1 Haziran tarihinden sonra kaldırıldı. Artık Alışveriş Merkezleri (AVM) başta olmak üzere birçok sosyal alanda hizmet veren mekanlar, aktivitelerinin yapıldığı ve koronavirüs önlemleri çerçevesinde geçici süre ile kapanan spor salonları da bu gelişmenin sonunda alınan kararın ardından açılmaya başlandı. Ve sonuç olarak müşterilerin sağlığını korumak ve bu kapsamda koronavirüs salgınından korunmak adına spor salonu dezenfeksiyonu da ayrıca bir önem taşır hale geldi.

 

Spor Salonlarının Dezenfeksiyon çalışmaları

İdeal kilomuzu koruyarak zinde ve sağlıklı kalarak bir yaşam sürmek açısından düzenli bir şekilde spor yapmak elbette ki çok önemlidi ve gereklidir fakat burada önemli olan bir konu var, o da spor yapılacak alanın yeterince temiz olup olmaması konusu.

Spor salonlarındaki spor yapılan alanları silmek ve süpürmek gibi işlemlerin yapılması, spor salonundaki spor malzemeleri ve spor aletlerinin bir deterjan temizlik malzemesi, bir temizlik spreyi ile silerek hijyen sağlamak ve yine temizlik amacı ile yerlere paspas atmak koronavirüs salgı olan şu ortamda çok da fazla bir şey ifade etmemektedir ve bu kişisel önlemler hijyen açısından bir önem sağlamaz. Zira mikroplar, mantarlar, tabi ki de virüsler yayılmaya ve üremeye devam ederler. Spor salonu dezenfeksiyonu yapılmayan ortamlarda dokunularak temas edilen her yer ve her şey koronavirüs başta olmak üzere diğer virüs türleri, mikroplar, ve mantarlar ile kaplıdır. Üreyerek kolay bir şekilde yayılabilen zararlı mikroorganizmalara ve virüslere karşı önlem almak adına T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünyta Sağlık Örgütü onaylı modern hijyenik dezenfeksiyon malzemeleri ile spor salonlarının dezenfekte edilmesi önem arz etmektedir.

Yine belirtmek isteriz ki, dezenfeksiyonu yapılmayan spor salonunda spor yapmamız bize artı kazanç sağlamak yerine günümüz salgınlarından olan koronavirüs (Corona, COVID-19) başta olmak üzere, çeşitli solunum yolu hastalıklarının yanında daha pek çok hastalıklara sebebiyet verebilir. Bu yüzden işletmeciler spor salonu dezenfeksiyonu yaptırarak müşterilerinin ve bağlantılı olarak toplum sağlığını düşündüklerini ortaya koymalılardır ve yine bu yüzden spor salonu dezenfeksiyonu yaptırılması ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

 

Spor Salonları Virüs Dezenfektesi ve İlaçlama Çözümleri

Sizde taktid edersiniz ki, hastalığın ve rahatsızlığın belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi edilmesi bazen çok geç olabilir. Bu yüzden hastalığın oluşup gelişmemesi adına alınacak tedbirler hayati önem taşıyabilmektedir. Koronavirüs gibi çeşitli salgınlardan korunmak adına AVM’ler başta olmak üzere cafe, restoran ve spor salonu dezenfeksiyonu yaptırmak gerekmektedir.

​Günümüzün sorunlarından olan koronavirüs salgını için sağladığımız virüs dezenfektesi ve ilaçlama hizmetimiz sayesinde bulunduğunuz veya hizmet verdiğiniz ortamların (spor salonları, cafe ve restoranlar, alışveriş merkezleri AVM’ler v.b. mekanların) koronavirüs başta olmak üzere çeşitli diğer virüslere ve bakterilere karşı temizleyerek dezenfekte ediyoruz.

Bariyer ilaçlama olarak alanında tecrübe sahibi profesyonel ekip ve ekipmanlarımız sayesinde spor salonu dezenfeksiyonu, cafe dezenfeksiyonu, restoran dezenfeksiyonu gibi hizmetlerimiz ile koronavirüse karşı sağlığınızı güvence altına alarak korumanıza yardımcı oluyoruz.

 

cafe ve restoran dezenfeksiyonu
cafe dezenfeksiyonu

Cafe, Restoranlar ve Spor Salonu dezenfeksiyonu hangi sıklıkla yapılmalı

​Bulunduğunuz veya hizmet verdiğiniz ortamlarda duvarlar, ortam zemini yerler, kapı kolları ve kapıların tamamı, masa ve sandalyeler, spor salonları ve spor aletleri, her şeyin uzun süreli korunabilmesi için ortalama 3 ay’da bir ortam dezenfeksiyonu yapılması gerekmektedir.

 

 

 

Modern ULV cihazı ile dezenfeksiyon hizmeti

Spor salonu dezenfeksiyonu başta olmak üzere cafe, restoran ve alışveriş merkezleri gibi sosyal hareketliliğin çok olduğu ortamlarda Modern ULV dezenfeksiyon cihazımız ile ortalama 150-200 m2 çevreyi uzun süreli çok olacak şekilde etkin dezenfeksiyonu yaparak ortamı antibakteriyel hale getiriyoruz ve bu sayede spor salonları v.b. gibi ortamlarda yeni mikro organizmaların oluşumunu engelliyor ve çeşitli kötü kokulardan arındırıyoruz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi​ cafe ve restoran dezenfeksiyonu ve spor salonu dezenfeksiyonu gibi alanlarda yapılacak uygulamalar 3 ayda bir tekrar uygulama yapılmalı ve bu şekilde ortamdaki hijyen seviyesi sürekli hale getirilmelidir.

 

Did You Like This Post? Share it :

17 yorum

commenter

sabiha göktur

10 Ağustos 2020

spor salonu için dezenfeksiyon hizmeti almak istiyorum. bilgi alabilir miyim.

Reply
commenter

Kenan algöz

10 Ağustos 2020

spor salonum için dezenfeksiyon hizmeti aldım. ilgili arkadaşlar. özenli çalışıyorlar. sürekli yaptırıyorum.

Reply

Zeus Fitness

5 Aralık 2020

şu pandemi döneminde spor salonumuzu dezenfekte ettirerek virüslere karşı hem çalışanlarımızı hemde müşterilerimize sağlıklı bir ortam sağlayan bariyer ilaçlamaya teşekkür ederiz.. gayet ilgili ve güvenilir bir firma.

Reply
commenter

İREM

22 Mart 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

MEHMET

8 Nisan 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Barış

5 Kasım 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Filiz

10 Mart 2023

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Özlem

10 Mart 2023

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Orhan

28 Mayıs 2023

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Cansu

26 Eylül 2023

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Merve

26 Kasım 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Mustafa

2 Aralık 2023

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Volkan

5 Aralık 2023

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Serkan

9 Nisan 2024

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Pervin

27 Nisan 2024

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Mustafa

16 Mayıs 2024

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Sevcan

10 Haziran 2024

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli