Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Bilardo Salonu Dezenfeksiyonu

bilardo salonu dezenfeksiyonu

Bilardo Salonu Dezenfeksiyonu

Spor salonları gibi bilardo salonları da insanların aktif olduğu alanlar olduğu için bulaşıcı hastalık ve virüslerin yayılma riski çok yüksek olduğu yerlerdir. Bu durum da spor salonlarında yapılan dezenfeksiyon gibi bilardo salonlarında da mutlaka bilardo salonu dezenfeksiyon uygulamasının yapılmasını zorunlu kılar.

Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında ülkemizde birçok iş yeri olduğu gibi bilardo salonları da kapatılmıştı. Tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs (COVID19) salgını aklınıza gelebilecek birçok sektörü de neredeyse durma noktasına getirmiş olduğu böyle bir ortamda, ülkemizde koronavirüs vakalarının azalmaya başlamasıyla birlikte normalleşme sürecine de girilmiş olundu. Bu kapsamda belirli sektörden işletmeler 16 Mart tarihinde kapatıldıktan sonra 1 Haziran’da kapılarını tekrar müşterilerine açtılar.

 

Bilardo salonları ne zaman açılıyor?

Uzun süredir kapalı durumda olan bilardo salonları da İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile bilardo salonlarında uyulacak kuralları duyurması ile bugün (17.08.2020) itibariyle açılmasına ve faaliyetlerine yeniden başlamasına izin verildi. Bu kapsamda, bilardo salonu dezenfeksiyonu uygulaması da gündemdeki yerini almaya başladı. Sizde bilardo salonu işletmenizde dezenfeksiyon uygulaması yaptırarak üyelerinize koronavirüs (COVID-19) tehlikesinden korunan, dezenfekte edilmiş bir ortam sunabilirsiniz.

Bilardo Salonu Dezenfeksiyonu

Bilardo Salonu Dezenfeksiyonu UygulamasıBilardo salonlarının durumu hakkında bakanlıktan yapılan açıklamaya doğrultusunda işletmede bir koronavirüs sorumlusunun görevlendirilmesinin yanında bilardo salonlarının en az haftada bir kez denetlenmesine karar verildi.

Salgının tekrardan yayılmasının önüne geçmek amacıyla daha önce açılan spor salonlarında uygulanan spor salonları dezenfeksiyonu ile alınan sağlık önlemleri gibi bilardo salonlarında da aynı önlemlerin alınması koronavirüs ile mücadele de de etkili bir yöntem olacaktır.

Belirttiğimiz gibi T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile bilardo salonlarında uygulanması gereken tedbirler kapsamında bilardo salonu dezenfeksiyonu yapılarak, bilardo salonları üyelerine hizmet vermeye başlayabilecekler.

Bariyer ilaçlama olarak koronavirüs (COVID-19) gibi salgın hastalıkların bulaşma riskine karşın spor salonları dezenfeksiyonu yanında bilardo salonu dezenfeksiyon uygulamalarımızla da ileri teknoloji aletlerimiz ile hizmet veriyoruz.

Bu şekilde cafe, restoran ve spor salonu dezenfeksiyonu yapılarak koronavirüs başta olmak üzere çeşitli virüslerin kapılması ile enfeksiyon risklerinin azaltılması sağlık bakalığı başta olmak üzere yetkin sahibi kurumlar tarafından da önerilmektedir.

 

Bilardo salonları normalleşme süreci çerçevesinde kapılarını yeniden açtı

Bilardo salonu dezenfeksiyonu kapsamında bilardo salonlarının uygulaması gereken tedbirlere göre;

Bilardo salonuna girişlerde, bilardo salonu üyelerinin en kolay ulaşılabilecekleri şekilde yerleştirilmiş el dezenfektanı kullanarak ve dezenfeksiyon paspası kullanarak giriş yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca bilardo salonunun tüm bölümlerinde el dezenfektanları üyelerin kolay ulaşılabilecekleri şekilde yerleştirilmelidir.

Bilardo salonuna giren her bir üyenin oyun öncesinde ve oyun sonrasında ellerini mutlaka bir sıvı sabun ve su ile 20 saniye boyunca uygun bir şekilde dezenfekte etmeleri gerekmektedir.

Üyelerin oturacakları sandalyeler ve ortamın dezenfektesi uzman bir dezenfeksiyon şirketi tarafından bbilardo salonu dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

En önemli diğer bir husus da oyunlar esnasında üyeler bilardo salonunda geçirdikleri tüm süre boyunca maske kullanmalıdır.

Bilardo salonu içinde üyeler oyunlar öncesi ve sonrası ve salonda geçirilen tüm zaman dilimi içinde tokalaşmaktan ve temastan kaçınmalıdırlar.

Bilardo salonlarında bulunan kafeterya bölümlerinde yer alan masa ve sandalyeler dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilmeli ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak konumlandırılmalıdırlar.

Bilardo salonları dezenfeksiyonu çalışmasına ek olarak bu bölümlerdeki restoran dezenfeksiyonu, lokanta dezenfeksiyonu, kafe dezenfeksiyonu kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığının belirlediği çalışma rehberine göre hizmet vereceklerdir ve ek olarak buralarda seviş edilen çay, kahve ve benzeri sıcak içeceklerin servisi tek kullanımlık karton bardaklarla yapılmalıdır.

Bilardo salonu dezenfeksiyonu kapsamında salon çalışanları her oyun öncesi bilardo masalarının, topların, çuha ve küpeştelerin, oturulan masa ve sandalyelerin T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı dezenfektanlar ile temizlenmesine azami dikkat gösteren şirketler ile anlaşılmalıdır.

Bilardo salonlarındaki tuvalet bataryaları, kapı kolları, sabunluklar gibi herkes tarafından ortak kullanılan malzemelerin gün içinde sık sık temizlenmeli ve dezenfekte edilmeli ki bilardo salonu dezenfeksiyon uygulamasının etkileri devam etsin.

 

Bilardo Salonu dezenfeksiyonu hangi sıklıkla yapılmalıdır

​İnsanların aktif olarak bulunduğu ortamlarda duvarlar, ortam zemini yerler, kapı kolları ve kapıların tamamı, masa ve sandalyeler, bilardo masaları ve bilardo aletleri gibi her aletin virüslerden uzun süreli korunabilmesi için bilardo salonunda 3 ay’da bir dezenfeksiyon yapılması gerekmektedir.

 

 

Did You Like This Post? Share it :

9 yorum

commenter

İLKNUR

10 Şubat 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

ÇAĞRI

4 Nisan 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Şerafettin

4 Mart 2023

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

Emre

9 Eylül 2023

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Fatih

15 Eylül 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Ömer

9 Kasım 2023

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Sezgi

30 Mart 2024

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Emin

6 Haziran 2024

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli