Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Cafe ve Restoran Dezenfeksiyonu

cafe dezenfeksiyonu

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu yaptırmanın önemi

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu işlemi hem müşterilerin hemde çalışanların sağlığını riske atmamak ve ortamdaki hijyenin korunması için çok çok önemlidir.  Her gün yüzlerce veya binlerce insanın girip çıktığı bu yerlerde sağlık için cafe ve restoran dezenfeksiyonu çok daha büyük bir önem taşıyor. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyonu şirketi olarak uygulayacağımız cafe ve restoran dezenfeksiyonu işleminde mekanın mutfak alanları, müşterilerin ağırlandığı bölümler daha da hijyenik olması adına nano gümüş iyon teknolojisi kullanıyoruz.

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu uygulamasında kullandığımız ürünler T.C Sağlık Bakanlığı onaylı ve %100 doğaldır. Cafe ve restoran dezenfeksiyonu ürünlerimiz ayrıca çevreye dosttur, insanlara yada hayvanlara kesinlikle zarar vermez.

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu müşteri ve çalışan sağlığını koronavirüs (COVID-19) başta olmak üzere tehlikelerden korumak hijyen bir ortam sağlamak için çok önemlidir.

Dünya genelinde etkili olan ve binlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan COVID-19 koronavirüs salgını sonrasında İçişleri Bakanlığımızın aldığı tedbirler kapsamında yayımladığı genelge ile 22 Mart itibari ile kapatılan fakat paket servis olarak hizmet vermeye devam eden lokanta, cafe ve restoranlar 1 haziran itibari ile müşterilerilerine kapılarını yeniden açtılar. Bu süreçte ilgili işyerleri cafe ve restoran dezenfeksiyonu işlemlerini mutlaka gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Cafe ve restoranlar gün boyunca birçok kişinin aralıklı zaman dilimlerinde veya aynı anda bulunduğu mekanlar olduğundan dolayı bu yerlerde cafe ve restoran dezenfeksiyonu uygulaması yapılması hayati önem taşımaktadır. Cafe ve restoranlar saydığımız bu özelliklerinden dolayı sağlık açısından diğer mekanlara göre daha riskli yerler olduklarından dolayı buralarda cafe ve restoran dezenfeksiyonu yapılması çok önemli bir konudur.

Dezenfekte edilmesi çok önemli olan bu yerlerde cafe ve restoran dezenfeksiyonu uygulaması büyük özen göstererek yapılmalı ve bunun yanında en önemlisi de konusunda uzman ilaçlama firması tarafından doğru bir teknik ile yapılmalıdır. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon firması olarak insan sağlığının öneminin daha da arttığı ve ilave tedbirlerin alınmasının elzem olduğu günümüzde cafe ve restoran dezenfeksiyonu işlemlerini T.C. Sağlık Bakanlığınca onaylı nano gümüş teknolojisi ile profesyonel olarak yapıyoruz.

 

cafe dezenfeksiyonu
cafe ve restoran dezenfeksiyonu

Cafe ve Restoran Dezenfeksiyonu Uygulama Alanları

 • Restoran, bar ve kafe kullanım alanları
 • Cafe ve restorandaki çocuk eğlence alanları
 • Gıda hazırlama alanı mutfak bölümü
 • Mutfak ekipmanları
 • Depolama alanları
 • Masa ve sehpalar
 • Bekleme ve misafir karşılama alanları
 • Cafe ve restoran oturma grupları
 • Varsa halılar ve mobilyalar
 • Personel kıyafetleri
 • Çamaşır makinaları
 • Çamaşır odaları
 • Klima ve havalandırma sistemleri

 

Eğlence hayatının yanı sıra sosyal hayatında merkezinde yer alan cafe ve restoranlarda temizlik ve hijyen olabildiğince özenli olmalıdır. Cafe ve restoran dezenfeksiyonu ile beraber cafe ve restoranlarda temizlik ve hijyen tedbirleri en üst safhada tutulmalıdır.

Bu yüzden sizde duyarlı bir işletme sahibi olarak cafe ve restorant dezenfeksiyonu yaptırmak sureti ile hem müşterilerinizin ve hem de işletme çalışanlarınızın sağlığını risk altına sokmamış olursunuz. Cafe ve restoran dezenfeksiyonu yapılmamış hijyenden uzak olan cafe veya restoranların müşterilerin gözünde değerini düşürerek maddi olarak kötü etkilenebilirsiniz.

İşletmenizin işleyişi ve hizmet kalitesinin sekteye uğrayarak aksamaması için sizde cafe ve restoran dezenfeksiyonu işlemlerini düzenli olarak yaptırın.

cafe dezenfeksiyonu
cafe ve restoran dezenfeksiyonu

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu haricinde alınacak ek tedbirler nelerdir?

Ek olarak Çalışma Bakanlığının açıkladığı cafe ve restoranların COVİD-19 koronavirüse karşı ilave olarak alması gereken önlemler kapsamında bu mekanlar faaliyete başlamadan önce günlük dezenfeksiyon işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Alınacak tedbirler özetle şu şekildedir;

Her müşterinin kullanımından sonra kullandıkları masası ve sandalyeleri mutlaka dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca masalarda tek kullanımlık şeker, tuz, ıslak mendil, havlu peçete, biber, mayonez ketçap gibi malzemeler bulundurulmalıdır.

İşyerindeki yüzeylerin, araç ve gereçlerin ve diğer aparatların rutin olarak temizlenerek dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ve bu işlemler düzenli olarak uygulanmalıdır.

cafe dezenfeksiyonu
cafe ve restoran dezenfeksiyonu

Cafe ve restoran çalışma alanları, banyo, lavabo, tuvalet, trabzanlar, merdiven korkulukları, musluklar, yemekhaneler, giyinme ve soyunma odaları, kapı ve kapı kolları, geçiş turnikeleri ve asansör gibi herkesin ortak kullandığı ortak kullanım alanları uygun dezenfeksiyon ürünü ve malzemeleri ile her gün güzel bir şekilde temizlenmelidir.

Ortam dezenfeksiyonu alanında uzman olan deneyim sahibi bir dezenfeksiyon firmasının uygulayacağı etkili cafe ve restoran dezenfeksiyonu yöntemleri ile covid-19 koronavirüs mücadelesinde sizde tedbirlerinizi sağlıklı bir şekilde almış olacaksınız.

Cafe ve restoran dezenfeksiyonu 3 ayda bir mutlaka yapılmalıdır. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon olarak konusunda uzman ekiplerimiz ile dezenfeksiyon hizmetini profesyonel olarak sağladığımız bu hizmet için sağ taraftaki form vasıtası ile veya telefon numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz..

 

 

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *