Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Pire İlaçlama

evde pire ilaçlama

Pire İlaçlama Hizmeti

Ev ve işyerlerinin pire istilalarından temizlenmesi adına pire ilaçlama kapsamında kimyasal ve fiziksel uygulamaları oluşturulacak plana göre kapsamlı olarak yapılır. Pire ilaçlama çalışmalarında zeminde yapılacak pire ilaçlama uygulaması ile yetişkin olan pirelerin ortadan kaldırılır. Zeminde yapılan pire ilaçlama işlemi tamamlandıktan sonra pire probleminin tamamen kontrol altına almak için koltuklar, yataklar ve halılara da pire ilaçlama işlemleri yapılır.

Pire bilinenin aksine kanatsızdırlar. Pireler Siphonaptera takımını oluştururlar.

Etkin bir pire ilaçlama ile ortadan kaldırılabilen pire vücut yapısının sayesinde memelilerin hayvanların ve kuşların derisine tutunurlar ve bu hayvanların kanlarını emerler. Yani tekrar açıklayacak olursak pire;

Evinize veya işyeriniz gibi aktif olarak kullandığınız yaşam alanlarınıza pire ilaçlaması yaptırmadan önce size pireler hakkında genel olarak bilgi vermek istiyoruz. Pire yapısı itibari ile yaşamını sürdürebilmesi için tüylü bir alana ihtiyaç duymaktadır ve pire bu şekilde üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenir. Bu yüzden pire canlısı kan emici bir asalak türüdür.

pire ilaçlama hizmeti
PKKI9JOLPLŞP*,.ire İlaçlama Hizmeti

Pire ilaçlaması yapılmasının önemi, pirelerin konakları canlılar arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli olabilecek hastalıkları bir sonraki konaklayacakları canlıya bulaştırabiliridir. Bu yüzden tehlike oluşturabilirler. Ayrıca veba hastalığının insanlara bulaşmasında etkili bir canlıdır pireler.

Pireler taşıdıkları Yersinia pestis adındaki bakteriler insanlara bulaşması durumunda ölümcül olan hıyarcıklı veba olarak bilinen veba hastalığı meydana gelebilir. Öyle ki ortaçağ avrupasında nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümü ile sonuçlanmıştır ve bu veba salgınlarında Keme piresi diğer bir adı ile Xenopsylla cheopis pireleri büyük rol oynamışlardır.

Bu yüzden pireler sağlık açısından tehlike oluşturabilecek bir yapıya sahiptirler. Bu tehlike de ancak profesyonel olarak yapılacak pire ilaçlaması ile ortadan kaldırılabilir

Genel itibari ile sokakta yaşayan kedi ve köpek gibi hayvanlarda ve evcil hayvanlarda pire bulunur. Bu şekilde bu hayvanlar vasıtası ile pireler evinize girmiş olurlar ve pireler ciddi bir sağlık sorunu yaratarak sağlık açısından bir tehdit oluştururlar.

Kan emerek yaşayan pireler, önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu yüzden de pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır.

 

Pirenin Anatomik Yapısı

Memelilerin ve kuşların kanlarını emerek beslenerek yaşayan pireler dış parazitlerdir. Boyları ortalama olarak 1,5mm ile 3,3mm’ye kadar değişiklik göstermektir. Pireler hızlı hareket eden koyu renkli canlılardır.

Pireler genel olarak kedi, köpek başta olmak üzere tavşan haricinde diğer kümes hayvanlarında ve insan da bulunurlar. Pirelerin ısırdıkları yerleri uyuştururlar ve bunun için kullandıkları salgı deri üzerinde kaşıntı yapar.

 

Evcil hayvanlarda pire istilasının belirtileri;

Pireler çoğu kez insanların üzerinde yaşamasa da olası böyle bir durumda insanları ısırmaları cilt tahrişi, alerji, tifüs ve tularemi gibi insan hastalıklara neden olabilmeleri pire ilaçlamasının ne denli önemli olduğunu ortaya çıkartmaktadır. Pire ilaçlaması yapılmaması durumunda da insanlar ve evcil hayvanlar pire ısırıklarından dolayı çoğu kez olumsuz yönde etkilenir ve bu durumlardan muzdarip olabilir.

Pire istilasın belirtileri açıktır ve pire istilasının belirlenmesi çoğu zaman basit bir işlem olabilir fakat pire popülasyonun tamamen ortadan kaldırılarak yok edilebilmesi çok çok daha zor olmaktadır. Unutmayın ki Bariyer ilaçlama pirelerden gelişmiş korumayı profesyonelce sağlar.

 

ev de pire ilaçlama hizmeti
Evde Pire İlaçlama

 

Evimde pire mi var?

Evde pire ilaçlama nasıl yapılır?

Yazımızın başlarında da bahsettiğimiz gibi pireler kam emici asalak canlılar olduğundan dolayı evdeki yatağın veya yatak takımını etkilemez. Fakat yataklarda ve yatak takımlarında, evin veya işyerinin diğer yaşam alanlarında görülen pireler genellikle evlerde veya işyerlerinde beslenen hayvanlar vasıtası ile bulaşmaktadır.

Bununla birlikte ek olarak belirtmeliyiz ki temizlik burada çok önemlidir. Eğer evde veya işyerinde temizlik ve yıkama yapılmıyorsa ek olarak evlerde yatak takımları uzun süre değiştirmiyorsa hayvanlar tarafından atılan pirelerin olgunlaşmamış evrelerinde bir yatağa ya da yatak takımına girmesi olası yüksek bir ihtimaldir.

Pire ilaçlama nasıl yapılır?

Yaşam alanının pire istilalarından temizlenmesi için işyerinizde veya evinizde kimyasal ve fiziksel uygulamaların yapılması gereken kapsamlı bir plan çalışma gerektirmektedir. Pire ilaçlama çalışmalarında zeminde yapılacak pire ilaçlama uygulaması ile yetişkin olan pirelerin ortadan kaldırımlası hedeflenir ve ortam dezenfeksiyonu için çok önemlidir. Zeminde yapılan pire ilaçlama işlemi tamamlandıktan sonra pire problemi tamamen kontrol altına alarak ortadan kaldırmak için mekanda bulunan koltuklar, yataklar ve halılar da pire ilaçlama işlemleri yapılacaktır.

pire ilaçlama nasıl yapılır
Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yapılan tüm bu işlemlerden sonra bazen pireyi tamamen ortadan kaldırmak ve uzak tutmak sadece bir defa yapılacak uygulama ile mümkün olmayabilmektedir. Pire ilaçlama işlemlerinde uygulamanın doğru ilaçlar ile  yapılması pire sorunun daha hızlı bir şekilde çözülmesinde oldukça etkili bir faktördür.

Bariyer ilaçlama olarak pire ilaçlama hizmetinde kullandığımız profesyonel ekipmanlar ile konusunda uzman ekiplerimiz sayesinde, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ‘den onaylı yeni nesil ilaçlarla pire ilaçlama hizmetini, virüs dezenfeksiyon ve koronavirüs ortam dezenfeksiyon hizmetini profesyonel olarak veriyoruz.

Öncelikle uçan haşere kontrolü sağlayan servisimizdeki uzman ekiplerimiz pire oluşumuna sebep olan mevcut ortaya çıkmış problemleri tespit ederler. Kontrol sonrasında yapılan plan çerçevesinde gerekli ilaçlama uygulaması gerçekleştrilir.

Sonrasında tekrar pire oluşumunu engellemeye yönelik olarak yapılması gerekenleri de tespit eder ve raporlarız. Pire oluşumlarının tamamen kontrol altına alınmasının zordur ve eğer yaşam alanınızda da özellikle evcil hayvanlar varsa, Bariyer ilaçlama olarak oluşturduğumuz rapor doğrultusunda ek veya periyodik ziyaret gerektirebilecek pire ilaçlama hizmetinin tekrarlanabileceğini unutmayın.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *