Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Gemi Dezenfeksiyonu

Başta koronavirüs olmak üzere bir salgın durumundan korunmak için gemilerin tüm alanları temizlenerek gemi dezenfeksiyonu yapılması hayati önem taşımaktadır.

Gemi Dezenfeksiyonu ile Virüslere Bariyer Oluyoruz

Tüm dünyayı olumsuz manada etkisi altına alan koronavirüs salgını ve ülkemizde de koronavirüs enfeksiyon vakaların yaşanması sonucu alınan ekstra tedbirler kapsamında çeşitli sektörlerde iş yeri dezenfeksiyonu yapılmaya başlanması ile beraber salgının daha da hızlı yayılım gösterebileceği gemi ve iskelelerde dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Böylece yapılan iskele ve gemi dezenfeksiyonu çalışmaları doğrultusunda koronavirüs riskine karşı önlemler alınmaya devam ediyor.

 

Gemi dezenfeksiyonu ve ilaçlama nedir?

Gemiler ve iskeleler çalışma şekillerinden dolayı çeşitli zararlı mikroorganizmaların , virüslerin, bakterileri türlerinin dünyaya kolaylıkla, hızlı bir şekilde yayabilmelerinin en etkili yolu ve yeridir. Bakteri ve virüsler başta olmak üzere çeşitli böcek türleri gemiler ve gemi içindeki yüklerle fark edilmeyecek şekilde dünyanın her yerine kolaylıkla taşınabilme tehlikesi bulunmaktadır.

Genel itibari ile dezenfeksiyon uygulaması işlemi bir ürün üzerindeki enfeksiyona sebebiyet verebilecek nedenlerden olan patojenlerin mevcut yüzeylerden temizlenmesi çalışmasıdır.

Başta koronavirüs olmak üzere bir salgın durumundan korunmak için gemilerin tüm alanları temizlenerek gemi dezenfeksiyonu yapılması hayati önem taşımaktadır.

Gemilerde hijyen bir ortamı sağlayarak deniz yolu kaynaklı bilinen tüm virüslerden ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı önceden önlem alınmış olacaktır. Bu bağlamda günümüz insanlarını sağlık açısından olumsuz yönde etkisi altına alan korona virüs (Coronavirus, COVID-19) salgını göz önüne alındığında ortam dezenfeksiyonu kapsamında konumuzda yer alan gemi dezenfeksiyonu başta olmak üzere iş yeri dezenfeksiyonu, kafe ve restoran dezenfeksiyonu, spor salonu dezenfeksiyonu, okul dezenfeksiyonu, güzellik salonu dezenfeksiyonu, berber ve kuaför salonları dezenfeksiyonu yaptırmanın önemi daha da iyi anlaşılmıştır.

Koronavirüs başta olmak üzere herhangi bir salgın durumunda, gemiler de tüm alanları temizlenmesi ve gemi dezenfeksiyonu yapılması gerekmektedir. Gemilerde özellikle de koronavirüs belirtileri gösteren gemi personelinin doğrudan temas ettiği yüzeylerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

gemi dezenfeksiyonu
gemi dezenfeksiyonu hazırlıkları

 

Gemi Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Gemi dezenfeksiyonu yapılmadan önce gemideki sert yüzeyler, gözeneksiz yüzeyler öncelikle deterjan ve su vasıtası ile güzel bir şekilde temizlenmelidir. Yüzey temizliği yapıldıktan sonra uygun dezenfektan ürünleri ile gemi dezenfekte işlemi profesyonel bir dezenfeksiyon firması tarafından yapılmalıdır.

Etkili bir gemi dezenfeksiyonu için yeterli olarak temas süreleri sağlandıktan sonra gemideki yolcu kabinleri dezenfeksiyonu, kafe ve restoran dezenfeksiyonu, dolapların dezenfeksiyonu, masaların dezenfeksiyonu, tuvalet dezenfeksiyonu ve sandalyelerin dezenfeksiyonu işlemleri ile gemi içerisindeki tüm alanlar dezenfekte edilmelidir.

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak gemi dezenfeksiyonu hizmetini tasarladığımız mikrobiyal formatta dezenfeksiyon uygulaması ile etkili bir şekilde sizlere sunuyoruz. Uyguladığımız gemi dezenfeksiyonu hizmetini Ultra Düşük Hacimli buğulanma makineleri olarak bilinen ve ULV olarak adlandırılan makinalarımız ile dezenfektan madde kullanılarak gerçekleştirilmekteyiz.

 

gemi dezenfeksiyonu
gemi dezenfeksiyonu ekibimiz

Gemi dezenfeksiyonu uygulamasında nelere dikkat edilir?

Ortam dezenfeksiyonu kapsamında gemi dezenfeksiyonu yapılmayan gemi ortamında koronavirüs (COVID-19) başta olmak üzere virüs, bakteri ve haşereler oluşumları meydana gelmesi kuvvetle muhtemeldir. Gemi dezenfeksiyonu yapılmaması veya ihmal edilmesi durumunda gemi çalışanlarının ve yolcuların sağlığını riske atacak bir ortam meydana gelecektir.

Buna ek olarak gemilerde oluşabilecek fare gibi kemirgen canlılar yolculuk sırasında gemi içindeki hayati risk taşıyan kabloları kemirebilme riskleri bulunmaktadır. Yine bu gibi sebeplerden dolayı gemilerde düzenli bir şekilde haşere ilaçlama işlemi, bakteri ve virüslerden korunmak içinde gemiz dezenfeksiyonu yapılması çok çok önemlidir.

Burada önemli konulardan biride gemilerde yapılacak gemi dezenfeksiyonu ve gemi ilaçlamasının yapılmasının yanı sıra gemilerde yapılacak bu dezenfeksiyon ve ilaçlama işleminin doğru bir şekilde yapılması da oldukça önemlidir.

Gemi dezenfeksiyonu ve ilaçlaması uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de gemi dezenfeksiyonu ve ilaçlama işlemi için kullanılan dezenfektan ürünlerinin ve ilacın uzun etkili olmasıdır.

 

gemi dezenfeksiyonu
gemi dezenfeksiyonu ve ilaçlama

Bariyer ilaçlama olarak gemi dezenfeksiyonu ve gemi ilaçlaması uygulamalarında T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization: WHO) tavsiyeli dezenfektan ve ilaçları profesyonel olarak kullanarak uygulamaktayız. Gemi dezenfeksiyonu uygulamalarımız sayesinde gemi personeli ve yolcularının gemi yolculuklarını tamamlayana kadar herhangi bir virüs tehdidinin önüne geçilmesi, çeşitli kemirgen ve haşerenin oluşması engellenmiş oluyoruz.

Gemi dezenfeksiyonu ve gemi ilaçlama işlemini yaptığımız inceleme sonrasında oluşturduğumuz planlamaya göre hangi aralıklarla tekrarlanacağını belirliyoruz. Zira gemi dezenfeksiyonu ve gemi ilaçlaması işleminin etkili olabilmesi için mutlaka belirli periyodlarda tekrarlanarak yapılması gerekmektedir ve gemi ilaçlamasının, gemi dezenfeksiyonun tekrarlanması gereken periyodik zaman kesinlikle kaçırılmamalıdır. Gemi ilaçlaması ve dezenfeksiyonu uygulamaları düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Did You Like This Post? Share it :

10 yorum

commenter

İlker

31 Ekim 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Mehtap

2 Aralık 2022

Gemi Dezenfeksiyonu bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Tamer

10 Mart 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Hüseyin

18 Mayıs 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

İbrahim

1 Haziran 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Onur

18 Eylül 2023

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Gül

4 Aralık 2023

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Müşerref

28 Nisan 2024

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Sevgi

28 Mayıs 2024

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Feyza

9 Haziran 2024

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli