Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Gümüşçün Böceği İlaçlama - Bariyer İlaçlama 7/24 Destek

Gümüşçün Böceği İlaçlama

Gümüşçün böceği gibi evlerde sıkça görülen böcekler için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri mevcuttur. Bu şirketler, gümüşçün böceklerinin yoğun olduğu alanları tespit ederek, özel ilaçlar kullanarak ve gerekli diğer önlemleri alarak, böceklerin evinizdeki varlığını azaltabilirler. Yazının ilerleyen kısımlarında da

bahsedeceğimiz gibi bir süre sonra kişisel önlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti almanız gerekecektir.

Evinizde gümüşçün böceklerini önlemek için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edebilirsiniz:

  • Yiyeceklerinizi kapalı kaplarda saklayın ve düzenli olarak temizleyin.
  • Bulaşıkları hemen yıkayın ve kirli bulaşıkları biriktirmeyin.
  • Çöpleri düzenli olarak boşaltın ve çöp kutusunu temizleyin.
  • Evdeki nem oranını azaltmak için havalandırma ve nem alma cihazları kullanın.
  • Çatlak ve delikleri, özellikle mutfakta, sıkıca kapatın ve sızdırmazlığı sağlayın.
  • Ancak, evdeki gümüşçün böcekleri kontrol altına almak için profesyonel bir böcek ilaçlama şirketiyle çalışmak en etkili çözüm olabilir.
gümüşçün böceği ilaçlama

Gümüşçün böceği zararlı mı

Gümüşçün böceği esasında herhangi bir zarar meydana getirmezler fakat tüm eve yayılır ve bir kere evinize yerleştiklerinde çok hızlı bir şekilde çoğalırlar. Bu yüzden profesyonel bir ilaçlama şirketinin yardımı olmaksızın onlardan kurtulmak çok zordur. Uzun kuyruklu olan gümüşçün böcekleri 7 yıla kadar yaşayabilir ve bu süre zarfında 150 yumurta yumurtlayabilirler. Bu durum oldukça korkutucu ve mide bulandırıcı olmadan evde veya işyerinde profesyonel gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Tekrar edecek olursak gümüşçün böcekleri, insan sağlığına doğrudan zarar veren bir böcek türü değildir. Ancak, evlerde yiyeceklerle beslendikleri için, yiyeceklerin üzerinde gezinirler ve gıda bulaştırabilirler. Bu nedenle, gümüşçün böcekleri evde istenmeyen bir böcek türüdür ve evlerdeki yiyeceklerin hijyenik koşullarda saklanmasını zorlaştırırlar.

Öte yandan, gümüşçün böceklerinin mekândaki varlığı evdeki nem oranının yüksek olabileceğine bir işaret edebilir. Yüksek nem, küf ve mantar gibi diğer zararlı organizmaların büyümesine neden olabileceğinden dolayı bu da evdeki hava kalitesini düşürebilir. Bu nedenle, gümüşçün böceklerinin varlığı, evin genel hijyen ve sağlık koşullarının da dikkate alınması gerektiği anlamına gelir.

Tüm bu sebeplerden dolayı, profesyonel bir ilaçlama şirketinden alacağınız gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti ile gümüşçün böceklerinin evlerde kontrol altına alınmasını ve önlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu son derece önemli bir konudur.

 

Gümüş böceği nasıl yok edilir

Garantili olarak yok etmenin tek çözümü gümüşçün böceği ilaçlama yaptırmak olsa da, öncesinde burada değineceğimiz kişisel önlemleri de deneyebilirsiniz. Uzun kuyruklu gümüş böcekleri gözlemlendiğinde, düzenli olarak tüm kanalizasyon borularına kaynar su dökmenizi öneririz. Tercihen haftada 4-5 kez. Böcek kontrolünün yapıldığı haftalarda diğer böcek ilaçlarını kullanmaktan tamamen kaçınmalısınız.

gümüşçün böceği ilaçlama

Gümüş böcekleri evlerde sıkça görülen bir böcek türüdür ve kontrol altına alınmaları için bazı yöntemler vardır. İşte gümüş böceklerini yok etmek için sizlere önerebileceğiniz bazı öneriler şu şekildedir;

Temizlik: Gümüş böceklerinin besin kaynakları olan yiyecek kalıntılarından uzak durmalarını sağlamak için düzenli olarak temizlik yapmak önemlidir. Bulaşıkları hemen yıkamak, yemek artıklarını çöpe atmak, yemekleri kapalı kaplarda saklamak, mutfak tezgahlarını ve zeminlerini temizlemek, gümüş böceklerini önlemek için etkili yöntemlerdir.

Böcek ilaçları: Gümüş böcekleri için özel olarak formüle edilmiş böcek ilaçları, gümüş böceklerini öldürmek veya onların çoğalmasını önlemek için kullanılabilir. Bu ilaçlar, genellikle sprey, toz veya jel formunda bulunur ve doğrudan böceklerin bulunduğu yerlere uygulanabilir.

Doğal çözümler: Bazen ev yapımı doğal çözümler, gümüş böceklerini kontrol altına almak için yararlı olabilir. Örneğin, sirke ve su karışımı ile yapılan bir sprey, böceklerin ölmesine veya onları korkutmaya yardımcı olabilir. Lavanta, nane veya kekik gibi kokulu bitkiler, gümüş böceklerinin evdeki varlığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Profesyonel böcek ilaçlama şirketleri: Eğer gümüş böcekleri sorununuz çok büyükse veya diğer yöntemlerle kontrol altına alınamıyorsa, profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmak en iyi seçenek olabilir. Bu şirketler, gümüş böceklerinin türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak, özel ilaçlar ve teknikler kullanarak böcekleri kontrol altına almaya yardımcı olabilirler. Bariyer ilaçlama olarak, gümüşçün böceği ilaçlama alanında sizlere konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız

Özetle, gümüşçün böceği ve kolonilerini kontrol altına almak için temizlik, böcek ilaçları, doğal çözümler kullanılabilir fakat ileri seviye garanti çözümler için profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekmektedir.

 

Peki gümüş böceği nerelerde yaşar ve yok etmenin çaresi nedir

Gümüş böcekleri genellikle karanlıkta yaşarlar. Kuru lavabo içlerinde, küvetlerde, duvarlarda, zemin üzerinde bulunurlar. Gümüş böcekleri çok minik fark edilmeyecek kadar dışkılar bırakırlar. Gümüş böceği genellikle ambar gibi yerlerde çoğalır.

Gümüş böcekleri genellikle evlerde yaşarlar ve insanların yaşam alanlarına sıkça girebilirler. Ayrıca, gümüş böcekleri çeşitli ortamlarda da bulunabilirler. İşte gümüş böceklerinin sıkça bulunduğu yerler:

Evler: Gümüş böcekleri, evlerde sıkça bulunurlar. Özellikle mutfak, banyo ve çamaşır odası gibi nemli ortamlarda, yiyecek kalıntıları ve nem kaynakları bulunarak yaşama şansları daha yüksektir. Garanti bir şekilde kurtulmak için evde gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Gıda depoları: Gümüş böcekleri, gıda depolarında da sıkça bulunurlar. Yiyeceklerin ve tahılların bulunduğu depolarda, bu yiyeceklerle beslenerek yaşama şansları daha yüksektir. Evlerde olsun büyük işletmelerde olsun gıda depolarınızda gümüşçün böceği sorunundan kurtulmak için gıda deposu gümüşçün böceği ilaçlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Restoranlar ve oteller: Gümüş böcekleri, restoran ve otellerde de sıkça bulunurlar. Bu alanlarda yiyeceklerin bolca bulunması nedeniyle, gümüş böcekleri yiyeceklerin üzerinde dolaşarak gıda bulaştırabilirler. Bu alanlarda bu türden zararlılardan muzdaripseniz sizde restoran ilaçlama veya otel ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bahçeler ve çevre alanlar: Gümüş böcekleri, bahçelerde ve diğer çevre alanlarında da bulunabilirler. Bu böcekler, bitkilerin ve ağaçların altındaki yapraklar, odun çürükleri ve diğer organik maddelerle beslenebilirler. Bu tür alanlarda gümüşçün böceği ilaçlama kapsamında bahçe ilaçlama ve açık alan ilaçlama hizmetlerimizden yararlanarak sorunu kökünden özümleyebilirsiniz.

Daha öncede belirttiğimiz gibi gümüşçün böcekleri, nemli ve karanlık ortamlarda yaşama eğilimindedirler. Ayrıca, yiyecek kalıntıları ve organik maddelerin bulunduğu ortamlarda da yaşama şansları daha yüksektir. Bu nedenle, evlerdeki hijyenik koşulları iyileştirmek, yiyecekleri düzenli olarak saklamak ve nemli ortamları azaltarak böceklerinin evde veya iş yerlerinde bulunma ihtimalini azaltabilirsiniz. Tüm bu önlemlere ek olarak periyodik olarak gümüşçün böceği ilaçlama hizmetlerinde almanız faydalı olacaktır.

 

Evde gümüş böceği neden olur?

Evde gümüş böceği ve gümüşçün böcekleri kolonileri, genellikle nemli ve karanlık ortamlarda beslenerek yaşarlar. Bu böcekler evlere yiyeceklerle birlikte girebilirler ve yüksek nemli ortamları tercih ettikleri için özellikle banyo, mutfak ve çamaşır odalarında sıklıkla görülürler. Ayrıca, gümüş böcekleri organik maddelerle beslendiği için, evde yiyecek kalıntıları, un, tahıllar ve diğer organik maddelerin bulunması da bu böceklerin evde yaşama şansını artırabilir.

Aşağıda, evde gümüş böceği oluşumuna neden olan bazı faktörler yer almaktadır:

Nemli ortamlar: Gümüş böcekleri nemli ortamları severler. Bu nedenle, evde sızıntılar veya nem kaynakları varsa, gümüş böcekleri bu bölgelerde yaşamak için ideal koşulları bulabilirler.

Yiyecek kalıntıları: Gümüş böcekleri, evdeki yiyecek kalıntıları ve organik maddelerle beslenirler. Bu nedenle, yiyeceklerin doğru şekilde saklanmaması veya temizlenmemesi, gümüş böceklerinin evde yaşama şansını artırabilir.

Kirli ortamlar: Kirli evler, gümüş böcekleri için ideal yaşam alanlarıdır. Bu böcekler, kirli ortamlarda daha rahat hareket edebilir ve beslenmelerini sürdürebilirler.

Dışarıdan giriş: Gümüş böcekleri, evlere dışarıdan girerek de yaşama şansı bulabilirler. Özellikle, pencere ve kapılar gibi açık bölgeler, gümüş böceklerinin evlere kolayca girmesine olanak sağlayabilir.

Bu faktörlerin bir veya birkaçı bir araya geldiğinde, evde gümüş böcekleri oluşabilir. Bu nedenle, evlerin nemli ve kirli ortamlardan arındırılması, yiyeceklerin doğru şekilde saklanması ve temizlenmesi, gümüş böceklerinin evde yaşama şansını azaltabilir.

Evde en çok banyolarda görülebilen gümüş böcekleri önü alınmaz ise fazlası ile zararlı olabilmektedir. Bu noktada evde gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti almanız gerekir.

gümüşçün böceği ilaçlama

Peki banyoda gümüş böceği neden olur

Banyo, tuvalet, mutfak veya su sızıntılarının olduğu alanlar haliyle evlerdeki doğal nem kaynaklarıdır ve evlerde çok fazla mevcut olan mutlak bir özelliktir. Bu sebeplerle gümüş böceği banyolar başta olmak üzere saydığımız bu alanlarda var olmaları onlar için bulunmaz bir yaşam alanıdır.

Gümüşçün Böceği İlaçlama Hizmeti için Bizimle WhatsApp‘dan veya Diğer İletişim Kanallarımızdan Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

 

Did You Like This Post? Share it :

17 yorum

commenter

Sezin

15 Mart 2023

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Belgin

18 Mart 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Samet

21 Mart 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Esra

18 Temmuz 2023

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Şahika

7 Şubat 2024

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Reply
commenter

Derya

2 Nisan 2024

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Abdulsamet

11 Nisan 2024

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Nizamettin

25 Nisan 2024

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Berfin

25 Nisan 2024

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Yetkin

26 Nisan 2024

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Saliha

29 Nisan 2024

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Asena

30 Nisan 2024

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Ahmet

8 Mayıs 2024

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Mehrali

8 Mayıs 2024

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Deniz

24 Mayıs 2024

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

Leman

27 Mayıs 2024

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Murat

29 Mayıs 2024

Gümüşçün Böceği İlaçlama bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli