Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Otel Dezenfeksiyonu

Otel Oda Dezenfeksiyonu

Otel dezenfeksiyonu nedir?

Ülkemize tatil veya iş seyahati için dünyanın dört bir tarafından gelen turistler veya misafirler geldikleri yerden bulaşıcı hastalıklara nede olabilecek mikropları da yanlarında getirerek bulaştırabilme riskleri mevcuttur. Düzenli olarak otel dezenfeksiyonu ve otel oda dezenfeksiyonu yapılmaması durumunda bu ziyaretçilerin burada kaldıkları otel odalarında veya otellerin misafir alanlarında beraberlerinde getirdikleri bakteri bırakırlar ve bu bakteri ve virüs türleri buralardan diğer insanlar tarafından etrafa yayılım gösterirler.

 

Otel odası bakteri ve virüs yayılım nasıl olur?

Artık herkesin bildiği gibi sık sık temizlenemeyen ve periyodik olarak dezenfeksiyon ‘otel dezenfeksiyonu ve otel oda dezenfeksiyonu’ yapılmayan yüzeyler virüs ve bakteriler için uygun çoğalma ortamları ve zemin oluştururlar. Peki bu nasıl olur derseniz; Otel odalarında yatan kişilerin ter ve vücut sıvıları yattıkları yatağın içlerine kadar nüfus ederek geçer. Burada virüs ve bakteriler ortamda oluşan neme ve sıcaklığa bağlı olarak çoğaldıktan sonra yüzeye çıkarak bir sonraki oda sakinine bulaşarak onda enfeksiyon oluşmasına sebebiyet verebilirler.

Yurtdışından gelmiş veya yurtiçindeki binlerce insanın az bile olsa belirli bir zaman diliminde geçici yaşam alanları olan oteller, virüs ve bakterilerin insandan insana hızlı yayılım göstermesi için mükemmel bir ortam oluştururlar. Bu yüzdendir ki, düzenli ve periyodik olarak temizlik yapılmasının yanında mutfak alanı, otel toplanma alanı ve ilkyardım odası gibi alanların temizlenip sterilize edilmesi otelleri, bulaşıcı hastalıklar bakımından güvenli hale getirebilir.

Bunun yanında yine periyodik olarak otel dezenfeksiyonu yapılması da atlanmaması gereken bir konudur ve bu açıdan bakıldığında otel dezenfeksiyonu ve otel oda dezenfeksiyonu otellerin bir diğer kolu olan pansiyonlarda pansiyon dezenfeksiyonu yapılması toplum sağlığı bakımından hayati bir öneme sahiptir.

otel dezenfeksiyonu

Otel Dezenfeksiyonu UygulamasıOtel dezenfeksiyonu uygulamasında otel alanının büyüklük derecesine göre ve ortamdaki risk derecesine göre belirlenen otel dezenfektan ürünleri belirlenir. Yine otel alanına göre uygulama oranı belirlenerek oteldeki tüm alan ve yüzeylerde homojenize bir yayılımla etki göstermesi için oteldeki farklı ortam ve alanlarda duruma göre manuel basınçlı pompalar da kullanılır.

Bu şekilde otel dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilerek ortaya üst düzey bir dezenfeksiyon işlemi çıkmış olur.

Otel dezenfeksiyonu uygulaması sonrasında tüm yüzeylerin kuruması için belirli bir süre beklenir. Sonrasında dezenfekte edilmiş olan ortam artık kullanıma açılır. Otel dezenfeksiyonu işleminden sonra ortamda herhangi bir kalıntı kalmaz ve ilave temizlik işlemi ile durulama gerektirmez. Otel dezenfeksiyonu ve otel oda dezenfeksiyonu sonrasında ortamda güven içinde günlük faaliyetler sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmektedir.

 

Otel Oda Dezenfeksiyonu

otel oda dezenfeksiyonu
Otel Dezenfeksiyonu ve Otel Oda Dezenfeksiyonu

Otel misafirlerinin bir oteli tercih etmelerinde dikkat ettikleri en önemli neden, otelin temiz olmasıdır. Bunun yanında düzenli olmasıdır. Ek olarak son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) sayesinde ortamda belirli periyodlarda otel dezenfeksiyonu uygulamasının yapılıp yapılmadığına da artık dikkat edilmektedir. Bu yüzden oteller, konuklarının sağlığına önem gösteren kaliteli bir işletme olarak, bünyesindeki personellerin kişisel hijyeninin dışında, otelde bulunan odaların dezenfeksiyonu, diğer barınma ünitelerinin dezenfeksiyonu, oteldeki ortak kullanım alanlarının dezenfeksiyonu, otel mutfağı dezenfeksiyonu ve otel restoranı dezenfeksiyonu konusunda ayrı bir hassasiyet göstermedirler.

Otel oda dezenfeksiyon işlemi konusunda uzman, eğitimli ve tecrübeli bir ekip tarafından hijyen kurallarına riayet edilerek Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ürünleri ile yapılmalıdır. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak, otel oda dezenfeksiyonu uygulamasında otel odalarında elle temas edilen tüm yüzeyler detaylı olarak dezenfekte edilir.

 

Otel dezenfeksiyonu ile ne kazanırım?

Otel dezenfeksiyonu sayesinde ortamdaki patojen mikroorganizmalar tamamen ortadan kaldırılarak öldürülmüş olunur ve bu tür zararlı mikroorganizmaların çoğalarak üremeleri de otel oda dezenfeksiyonu uygulanmak sureti ile engellenmiş olunur.

Otel Dezenfeksiyonu ve Otel Oda Dezenfeksiyonu
Otel Dezenfeksiyonu

Ortam dezenfeksiyonu uygulamasından yüksek bir verim alabilmenin yanında ortam dezenfeksiyonu kapsamında yapılacak olan bu otel dezenfeksiyonu uygulaması için kullanılacak dezenfektanların kalitesinin, özelliklerinin ve uygulama yönteminin sağlığı tehdit edici durumları oluşturmaması adına otel dezenfeksiyonunu yapacak olan şirketin de bu konuda uzman olmasının yanında personellerininde tecrübeli, alanında uzman olmaları gerekmektedir.

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak dezenfeksiyon uygulamalarında kullandığımız dezenfektan ürünlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünlerdir. Düzenli olarak yaptıracağınız otel dezenfeksiyon uygulaması ile kendinizin, personelinizin, otele konaklamak için gelecek müşterilerinizin ve en önemlisi toplumun sağlını koruma altına almış olacaksınız.

Did You Like This Post? Share it :

6 yorum

commenter

Yasemin

6 Kasım 2022

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Nurdan

1 Aralık 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Bilge

26 Mayıs 2023

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Burak

2 Mart 2024

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Reply
commenter

Ercan

12 Mayıs 2024

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Rukiye

18 Mayıs 2024

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli