Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Cafe ve Restoran İlaçlama

Cafe ve Restoran İlaçlama

Bildiğiniz gibi gıda sektöründe hizmet veren cafe ve restoran gibi yerler bizlere evlerimizin dışında bir profesyonel yemek hizmeti veren işletmeler bütünüdür. Cafe ve restoranlar genel olarak büyük hacimlerdeki mutfak alanlarına sahiptirler. Bu tarz büyük mutfaklara sahip

olan restoranlar alanında uzman aşçı ekipler sayesinde bizlere lezzetli yemek menüleri üretirler.

Bu türden geniş hacimlere sahip restoran mutfaklarında da birçok yemek hijyen bir şekilde çıkmalıdır. Bu aşamada cafe ve restoran ilaçlama konusu oldukça önem taşımaya başlamaktadır. Cafe ve restoran ilaçlama uygulamaları da aynen işinin ehli mutfaktaki profesyonel aşçıların olması ne kadar önemli ise cafe ve restoran ilaçlama yapacak ilaçlama ekibinin de alanında uzman personel olması gerekmektedir ki.

Cafe ve restoran mutfaklarında insan sağlığını tehdit eden hijyen olmayan ortamların oluşmaması adına böcek ilaçlama ve haşere kontrol uygulamaları kapsamında cafe ve restoran ilaçlama belirli periyotlarda mutlaka aksatılmadan yapılmalıdır.

Cafe ve restoran ilaçlama aylık periyodik kontroller eşliğinde yapılmalıdır. İlaçlama uygulamasının yapılmasındaki insan sağlığından sonra ikinci en büyük etkenlerden biri de, restoranın müşterilerine karşı hijyenik olmayan istenmeyen görüntülerin verilmemesini sağlamaktır.

Unutulmamalıdır ki; cafe ve restoranlardaki haşere sorununu ortadan kaldırmak veya öncesinde önlem almak için yaptıracağınız restoran ilaçlama uygulamaları T.C. Tarım Bakanlığının da zorunlu tuttuğu bir uygulamadır.

 

Peki Cafe ve Restoran İlaçlama Nasıl Yapılır?

Restoran ve cafe ilaçlama uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler ve yapılacak işlemler şu şekildedir;

İlaçlama uygulaması müşterilerin tamamen bittiği restoranın kapanış saatlerinden sonra yapılmalıdır. Bu uygulama ile işletme müşterilerine karşı daha düşünceli bir davranış sergilemiş olur.

İlaçlama yapılacak olan cafe ve restoranlarda böcek ve kemirgenlerin popülasyonları cinslerine göre ölçülür ve uygun görülen ilaçlar sayesinde ortam ilaçlaması yapılmaya başlanır.

Bu türden işletmelerde ortam işyeri ilaçlama uygulaması belirli periyodlarda mutlaka yapılmalı ve aksatılmamalıdır. Bu yüzden hizmet aldığınız ilaçlama firması ile yıllık sözleşme yapılması önemlidir çünkü ilaçlama firması işletmenizin durumuna göre periyotları belirler ve zamanı geldiğini de siz unutsanız bile sizi bilgilendirerek ilaçlama periyotlarını yerine getirerek sizlere her zaman hijyenik bir ortam sağlamış olur.

Cafe ve restoran ilaçlama sonrasında kullanılan ilaçların miktarı ve uygulama alanları hakkında detaylı bilgilendirmeler anlaşılır bir rapor halinde işletmeye sunulur.

cafe ve restoran ilaçlama

cafe ve restoran ilaçlama

Cafe ve Restoran Mutfaklarında En Çok Görülen Haşereler Nelerdir?

Cafe ve restoran mutfaklarında en çok görülen haşere türleri arasında hamam böceklerini en birinci sıraya yerleştirebiliriz. Hamam böceğinden başka böcek ve türlerinin de olabileceği mutfaklar sürekli olarak sıcak ve ıslak olan aynı zamanda da tüketebilecekleri gıda bulunan bulunmaz yerlerdir. Cafe ve restoran mutfakların hamam böceğinin istediği tüm bu özellikler mevcuttur. Bu tür ortamları keşfeden hamam böceği ve kolonileri kısa süre içinde bu alanları istila edebilme potansiyeline sahiptirler ki sadece bu tehlikenin önüne geçmek adına restoran ilaçlama uygulamaları belirli periyodlarda mutlaka yapılmalıdır.

cafe ve restoran ilaçlama
cafe ve restoran ilaçlama

Cafe ve restoran mutfaklarını tehdit eden diğer en büyük tehlike de fare ve kemirgen türü zararlı canlılardır. Fare ve kemirgenlerin koku alma duyuları çok gelişmiş olduğundan, bulabilecekleri en ufak boşlukları dahi değerlendirerek mutfaklara girebilirler. Öte yandan fare ve kemirgenlerin birçok farklı gıdayı aynı anda tadarak kemirme gibi bir merak etme dürtüsüne sahiptirler. Bu ise aynı anda birçok gıdanın telef olması ve çöpe atılması anlamına gelmektedir. Bu yüzden bu tür işletmelerin mutfaklarını bu türden tehditlere karşı da korumak asına cafe ve restoran ilaçlama uygulaması yaptırmalarında çok büyük fayda vardır. Bu uygulama ile işletme hem maddi zarardan kurtulmuş olur ve hem de müşterilerine çok daha hijyen bir ortam ile birlikte hijyen yemekler sunmuş olur.

 

Bariyer İlaçlama sayesinde Tecrübeli İlaçlama Uygulaması ile Tanışın

cafe ve restoran ilaçlama
cafe ve restoran ilaçlama

Cafe ve restoran mutfakları müşterilerine eksiksiz hizmet vermelerinin yanında hijyenik bir ortamda sağlıklı bir yemek sunmak adına da titizlikle hizmet vermektedirler ve uygulamalarında eksiksiz hamleler yapmaları ile ünlüdürler.

Biz de Bariyer İlaçlama haşere ve kemirgen kontrol servisi olarak, sahibi olduğunuz cafe ve restoran işletmelerinizde sizlere memnuniyet garantisi yanında garantili ilaçlama hizmetini sunuyoruz. Uygun fiyatlar çerçevesinde sunduğumuz cafe ve restoran ilaçlama hizmetleri sayesinde sizlere sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz ve bu doğrultuda uzman ekibimiz ile profesyonel ilaçlama hizmetleri veriyoruz.

Did You Like This Post? Share it :

11 yorum

commenter

ONUR

16 Aralık 2021

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

DİLEK

17 Aralık 2021

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

ŞENAY

20 Aralık 2021

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

TURAN

14 Şubat 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

TUĞÇE

27 Mart 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

TUBA

29 Mart 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Onat

15 Aralık 2022

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

Fulya

26 Şubat 2023

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Kübra

17 Mayıs 2023

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Yeliz

21 Aralık 2023

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply
commenter

Kemal

30 Mayıs 2024

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli