Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Gümüş Böceği İlaçlama

gümüş böceği gümüşcün böceği ilaçlama
Gümüş Böceği (Gümüşçün böceği) ve İlaçlama

Gümüş Böceği Hakkında Herşey

Gümüş böceği olarak da bilinen gümüşçün böceği zararsız bir böcek türüdür. Gümüş böceklerinin (gümüşçün böceği) yaşam alanları genelde kitaplar, nişastalı materyaller vb. diğer materyaller ile beslenirler. Gümüş böcekleri (gümüşçün böceği) karanlık ve ıslak alanlarda büyüyüp gelişirler. Bir Gümüş böceği (gümüşçün böceği) istilasına maruz kalındığında tuzak kurarak uzaklaştırılabilir. Ayrıca böcek ilaçlama yöntemi ile de gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) evde daha az yaşayabilmesi sağlanabilir. Gümüş böceğinden (gümüşçün böceği) kurulmak için denenecek birçok seçenek mevcuttur.

 

Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) fizyolojik yapısı

Gümüş böceği (gümüşçün böceği)  Lepisma saccharina yani Lepismatidae familyasına mensup bir böcek türüdür. Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) vücudu gümüşümsü bir renk ile kaplı olduğundan dolayı bu böceğe gümüş böceği veya gümüşçün böceği adı verilmiş olan ve genel itibari ile evlerde yaşayan bir böcek türüdür.

 

gümüş böceği 'gümüşcün böceği' ilaçlama
gümüş böceği ‘gümüşcün böceği’ ilaçlama

Yetişkin gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) boyları 12mm ila 19mm arasındadır. Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) kanatları mevcut değildir. Dişi gümüş böceği (gümüşçün böceği) günde ortalama 1 ila 3 arasında yumurta bırakır. Gümüş böceği (gümüşçün böceği) yumurtlamak için yarıklar, hareketsiz nesnelerin alt kısımları ve süpürgelikler gibi alanları seçerler. Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) bıraktıkları yumurtalar en ideal yer olan ev ortamında 20 C0 ila 22C0 derece olmasının yanında %50 ila %75 oranında nemde gelişir.

Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) yumurtasından itibaren erişkin hale gelmesi 3 ila 4 ayı bulur ve ortalama yaşam süreleri de 3 yıldır.

Birçok ortamda bulunabilen gümüş böceği, gümüşçün böceği genelde mutfak, banyo gibi karanlık ve nemli alanda yaşar. Böylece gümüşçün böceği rahatlıkla çoğalır.

Kağıt zararlısı ve odun zararlısı olarak da bilinen gümüş böceği (gümüşçün böceği) karton kağıtlar, normal kâğıtlar, karton koliler, duvar kâğıtları ve kitaplarla da yaşayabilirler ve buralar vasıtası ile yer değiştirerek yeni yerlerine taşınmış olurlar. Özellikle de sırlanmış kâğıtlar ve duvar kâğıtları gibi yapışkan kâğıt alanları tercih eden gümüş böceği (gümüşçün böceği), ayrıca beslenmek için proteinli besinleri tercih eder.

gümüş böceği 'gümüşcün böceği' ilaçlama
gümüş böceği gümüşcün böceği

Gümüş böceği (gümüşçün böceği) gün boyunca her türlü çatlak oyuklarda ve küçük küçük aralıklarda saklanmalarının yanında evin her bölümünde görülebilirler.

Gümüş böceği (gümüşçün böceği) olası istila alanları kütüphaneler, ofisler ve arşiv depoları gibi yerlerdir ve gümüş böceği (gümüşçün böceği) bu alanlarda beslenmek adına yiyecek aramak için dolaşırlar. Gümüş böceği (gümüşçün böceği) ve kolonisi dolaştığı bu alanlarda yiyecek kaynağı bulduklarında ona en yakın alanlarda yerleşirler ve sonrasında da hareketleri azalır. Gümüş böceği (gümüşçün böceği) beslenmeden ve su içmeden haftalarca yaşamını sürdürebilir.

Ek olarak belirtmek isteriz ki gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) mevcut besin zincirinde kendi türleri de dahil olmak üzere ölü böcek kalıntıları da bulunur.

 

Evinizi işgal eden gümüş böceği (gümüşçün böceği) belirtileri

Gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) istilasının belirli olduğu yerler genelde mutfak ve banyo alanlarıdır. Gümüş böceği (gümüşçün böceği) nemli ve rutubetli ortamı sevdiklerinden dolayı en çok nemli, rutubetli olan mutfak ve banyo gibi yerlerde bulunurlar. Ayrıca belirtmekte fayda var ki, kitapların içinde tam da gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) istediği gibi sevdiği karanlık ve havasız bir ortam mevcuttur.

Duvar kağıtları, normal kağıtlar, tavanda ve giydiğiniz giysilerinizde oluşan lekeler ki, çamaşır sepetine koyulan kıyafetler banyodaki nemle bir araya gelip belirli bir süre geçmesi gümüş böceği (gümüşçün böceği) için bir yaşam alanı oluşması ile elbiselerin lekelenmeleri de buradan kaynaklanır, bu gibi nedenler gümüş böceği (gümüşçün böceği) istilasının belirtilerindendir.

 

gümüş böceği 'gümüşcün böceği' ilaçlama
gümüş böceği gümüşcün böceği

Gümüş böceği neyi sevmez?

Gümüş böceği (gümüşçün böceği) sedir yağının kokusundan kesinlikle nefret ettiğinden dolayı sedir yağı ile su karıştırılarak sulandır ve sonrasında evinizde bulunan ve gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) çok sevdiği ve yaşam alanı olan çatlaklara ve yarıklara püskürtürseniz bir çözüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca lavanta yağı da gümüş böceğinin (gümüşçün böceği) hiç sevmediği diğer bir bitkisel kovucu malzemedir.

 

Profesyonel böcek ilaçlama firmasından yardım alın

Gümüş böceği (gümüşçün böceği) istilasından kurtulmak için uyguladığınız tüm yöntemler işe yaramadığı zaman yapmanız gereken şey, alanında profesyonel böcek ilaçlama firmasından yardım almaktır. Bariyer ilaçlama olarak “Bayer Protection Program” üyesi olan ve türkiyenin en iyi bilinen ve en iyi böcek ilaçlama şirketi olan firmamız, gümüş böceği (gümüşçün böceği) başta olmak üzere evinizdeki tüm haşerelerle olan savaşınızda uzun vadede kesin çözüm sağlıyoruz.

Ayrıca evinizde gümüş böceği (gümüşçün böceği) için ilaçlama yaparken hiçbir şekilde size ve hiçbir canlıya zarar vermeden huzurlu bir şekilde yaşamanızı sağlıyoruz.

 

Alo Bariyer +90 216 641 93 93 Hemen Ara Destek Al
İstanbul’un Her Yerinde 7/24 Destek

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli