Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kene İlaçlama

kene ilaçlama

Kene ilaçlama ve kene ile mücadele

Tüm diğer farklı böcek türlerine göre çok daha dirençli bir yapıya sahip olan kene ile mücadelede kullanılacak kimyasallar çok etkili olmalıdır ve bunun için kene ilaçlama uygulamasında mutlaka kenelere etkili bir ilaç seçilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, kene zararlısı sadece kan emerek insanları rahatsız eden bir haşere türü değildir. Bunun çok daha ötesinde insanlar üzerinde ölümcül etkisi olan Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi ve Lyme hastalıklarının da taşıyıcısı olan keneler, bu hastalığı insanlara bulaştırarak hastalanıp ölmelerine sebebiyet vermektedir. Zararlı bir kene türü olarak kabul edilen bu tip zararlıların toplam 29 türü bulunmaktadır.

Keneler kış mevsimini ağaçların kovuklarında ve duvarların çatlak kısımlarında geçirmektedirler. Havaların ısınmasıyla birlikte keneler mera ve çiftliklerde, piknik alanları ve kırsal alanlarda çok daha fazla görülürler. Kene tarafından ısırılma vakaları genelde bahar ve yaz aylarında çok daha yoğun olarak görülür.

 

Kene evde ürer mi?

Kene zararlılarının evlerde yaşam döngüsü oluşturması pratikte mümkün değildir. Fakat öte yandan Hayvan barınaklarının yakın olduğu yerleşim yerlerindeki insanların yaşadığı evlerde keneye rastlamak mümkün olabilmektedir. Ev ilaçlama uygulaması yaptırmak bu döngüyü kırmanıza sebebiyet verecektir.

 

Kene ilaçlama uygulaması

Bu işin şakası yok. Yazımızda da belirttiğimiz gibi ölümcül etkilere sahip olan kene zararlılarından korunmak veya kurtulmak için mutlaka profesyonel ilaçlama şirketinden hizmet almanız gerekmektedir.

kene ilaçlama

kene ilaçlamaKişisel olarak evdeki imkanlar dahilinde alınacak tedbirler ve ilkel ilaçlama yöntemlerini kullanarak kene ile mücadele maalesef etkili olmayacaktır. Tam aksine kişisel olarak uygulanacak yöntemler ile yanlış ilaç kullanımı ve ilaç dozunun olması gerektiği gibi olmaması kenelerin ilaçlara karşı direncini arttırır. Sonuç olarak bu derme çatma mücadele yöntemleri sayesinde kene ilaçlama uygulaması kullanılarak kene ile mücadele çok daha zor bir duruma gelir.

Unutmayın!

İlaçlama sektöründe en zor uygulamalar arasında kene ilaçlaması, kene ile mücadele ve kene kontrolüdür. Bu iş uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

 

Kene insan vücuduna nasıl girer?

Kene zararlıları insan veya hayvan vücudundaki sıcak ve nemli bölgeleri hedef alarak bu kısımları tercih ederler. Bu yüzden kene zararlıları vücutta kasık bölgesine, koltuk altlarına veya yoğun kıl bulunan bölgelere yapışabilirler. Keneler bu şekilde yerleştikleri yerde beslenmek için deriyi ısırır ve kan emmeye başlarlar. Keneler diğer birçok kan emen canlılardan farklı olarak, ısırdıkları bölgeye sürekli olarak bağlı kalırlar.

 

Bahçe kene ilaçlama

Keneler genellikle park ve bahçelerde, piknik alanlarında ve çalılık alanlarda bulunurlar.

Bu gibi alanlarda gezen hayvanların üzerinde taşınan keneler bu hayvanların dinlendikleri yerlere bırakılmış olurlar. İnsan popilasyonunun çok olduğu bu ortamlarda kenelerin titreşimleri fark etmeleri ile bulaşma riski oldukça fazlalaşmaktadır.

kene ilaçlama

Bahçe kene ilaçlamaÖte yandan kenelerin dış kabuk yapısı açık alanlarda yaşamaya uygun olduğundan tehlikelere karşın mukavemetlidir.

Bu sebepledir ki, kene ilaçlama uygulamasında kullanılacak metot ile beraber uygulanacak metotta seçilecek kimyasal oldukça önemli yer teşkil etmektedir.

Ayrıca kenelerin yaşam merkezlerinden olan yeşil alanlarla birlikte özelliklede uzayan otlar ve bakımsız çalılık alanlarda bahçe kene ilaçlama uygulaması yapmak kene ile mücadele kapsamında çok önemlidir.

Keneler şehir içinde yaşayabilir canlılar olduklarından genellikle duvara tırmanabilirler ve buralardaki çatlaklarda yaşamlarını bahar aylarına kadar sürdürürler. BU yüzden şehir içindeki siteler ve apartmanlarda kene riski çok fazladır.

kene ilaçlama

kene ilaçlama

Garantili kene ilaçlama

Bariyer ilaçlama sağlığınız için her zaman yanınızdadır. Tüm haşerelerde olduğu gibi kene ilaçlama uygulamasında da kullandığımız ilaçlar T.C. Sağlık bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı ilaçları kullanarak sizlere en uygun ve garantili kene ilaçlama hizmeti veriyoruz.

Kene zararlıları kendi aralarında türlere ayrıldıklarından olası bir kene sorununuz için bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. Sadece uzman olan insanlar kenelerin farklı türlerini tanıyabilmektedirler ve ona göre gerekli tedbirleri alarak ilaçlama uygulamasına başlamaktadır.

Kene probleminden kurtulmak oldukça zordur. Bunun da üzerine hızlı bir şekilde de üreyebilme yeteneğine sahip kenelerin ortadan kaldırılmasında geç kalınırsa hayatınız artık çekilmez bir hal almaya başlar ve oldukça da tehlikeli sayılabilecek sonuçlara sebebiyet verebilirler.

Bariyer ilaçlama ve ortam dezenfeksiyonu şirketi olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile 7/24 çözüm sunarak garantili kene ilaçlama hizmetlerini üst düzeyde veriyoruz.

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

6 yorum

commenter

Mustafa

6 Ağustos 2022

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Cevap Yazın
commenter

Murat

24 Ekim 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Oktay

6 Kasım 2022

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Cevap Yazın
commenter

Çağrı

13 Kasım 2022

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Cevap Yazın
commenter

Emrah

22 Kasım 2022

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Cevap Yazın
commenter

Rezzan

14 Ağustos 2023

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli