Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Uyuz Böceği

Uyuz Böceği

Uyuz Böceğinin Özellikleri: Uyuz böceklerinin boyu, genel olarak 2-3mm’dir. Yuvarlak bir vücuda sahip olan Uyuz böceğinin 8 bacağı bulunmaktadır.

Yaşam Alanı: . Uyuz Böceği insan ve hayvan derisinin altına yerleşir ve tüneller açarak ilerler. Burada kan emerek yaşamını sürdürür. Temiz ve pis insan ayrımı yapmaz, yaşam alanlarına kolaylıkla gelişir ve yayılır. Deri altına yumurtlayarak ürer.

Biyolojisi: Uyuz böceği insan derisi altında tünel açarak ilerler. Uyuz böceğinin erkeği dişisinden daha büyüktür. İnsanı hasta yapan, uyuz böceğinin dişisidir. Uyuz böceği deri altına girdiğinde burada yuva ve yavrulama yapar. Daha sonra aşırı kaşıntıya sebep olur. Köpek, kedi vb memeli hayvanlarda hastalığa neden olan Uyuz böceği eşyalar üzerinde 2-3 gün yaşayabilir.

Uyuz hastalığından korunmak adına bulunduğunuz ortak alanlarda mutlaka hijyen kurallarına dikkat edilmeli ve düzenli olarak uyuz ilaçlama uygulamaları yapımalıdır.

Did You Like This Post? Share it :

2 yorum

commenter

Murat

25 Ekim 2023

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

İbrahim

20 Kasım 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli