Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Oryantal Hamam Böceği

Oryantal Hamam Böceği ve İlaçlama

Oryantal hamam böceği dediğimiz böcek türü bildiğimiz hamam böceği ailesi grubunun bir üyesi olup oryantal hamam böceği bulunduğu bu grubun diğer hamam böceği bireyleri ile aynı özelikleri göstermektedirler. Ayrıca oryantal hamam böceğini, akrabası olan bildiğimiz diğer hamam böceği türlerinden ayıran en belirgin belirgin bazı özelikleri bulunmaktadır.

Oryantal hamam böcek türleri yapısı gereği diğer böcekler ile aynı ortamı paylaşan böceklerdir ve hiç yabancılık çekmeden diğer haşere grubu böcekleri ile yaşayabilen bir böcek türüdür.

Fiziki açıdan oryantal hamam böceği türleri renk bakımından siyah ve kara bir renge sahiptirler. Oryantal hamam böcekleri evlerimizde çekinmeden rahatlıkla dolaşarak insanlara zarar veren haşerelerdendir.

Oryantal hamam böceği haşeresinin boyları yaşadıkları alana bağlı olarak farklılıklar göstermekle beraber 2 ila 3 cm kadar olabilmektedirler.

Oryantal hamam böceği anatomik olarak sahip oldukları güçlü ayak yapıları sayesinde çok uzak mesafeleri hızlı bir şekilde yorulmadan kat edebilirler.

Oryantal hamam böceği kışın olur mu?

Oryantal hamam böcekleri kış aylarında çok görülmez. Bu yüzden oryantal hamam böceği özellikle kış aylarında yuvalarına çekilerek

oryantal hamam böceği
oryantal hamam böceği

pasif halde olurlar. Daha çok yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte aktif hale gelen bu zararlı haşereler beslenerek hızlı bir şekilde çoğalmaya başlarlar. Yumurtlayarak çoğalan oryantal hamam böceği türü olan bu zararlı haşereler her defasında 300 kadar yumurta bırakırlar.

Erişkin olan erkek oryantal hamam böceği ortalama 110 – 160 gün arasında, dişi olan oryantal hamam böceği de 35 – 180 gün arasında bir yaşam süreleri bulunmaktadır. Erişkinlik olan dişi oryantal hamam böceği, her birinin içinde 16 yumurtanın olduğu sekiz yumurta kesesi üretirler ki bu ortalama bir rakamdır.

Oryantal hamam böceği yavrusu hakkında

Oryantal hamam böceği yavrusunu, yumurtaların çatlayacağı zamana kadar güvende olacakları bir yere bırakır. Oryantal hamam böceği yavrusunun gelişim süresi ise mevsim dönemleri ile doğrudan ilişkilidir.

Bu zararlı haşerelerin sıcak aylarda yumurtalarından çıktıktan sonra ergin bir böceğe ulaşma süreleri ortalama 200 gündür. Fakat bu süre kış aylarında veya sonbaharın geç dönemlerinde soğuk havalarda erginliğe geçişi 800 güne kadar uzayabilmektedir.

Oryantal hamam böceği insanı ısırır mı?

Zararlarından detaylı olarak bahsedeceğimiz oryantal hamam böceği haşere türünün insanı ısırması çok nadir görünen bir olaydır. Fakat evde hamam böceği veya oryantal hamam böceği çok fazla görülüyor ise ve aynı zamanda bu zararlı haşereler evde gıda bulmakta zorluk yaşarsa gıdalanmak adına son çare olarak insanın ısırır.

Oryantal hamam böceği zararları

Oryantal hamam böceği insanların yaşam alanlarına lağım suları vasıtası ile kolay bir şekilde ulaşırlar. Bu ulaşma yöntemlerinden dolayı

oryantal hamam böceği

oryantal hamam böceği yaşam alanları olan evlerimize ve çalışma ortamlarımız olan işyerlerimize her türlü mikrobu bu şekilde taşımış olurlar.

Peki bu mikropların bulaşması nasıl olur derseniz bu zararlı haşereler taşıdıkları mikrobu insanlara tükettikleri gıda yolu ile bulaştırırlar. Oryantal hamam böceği insanların tüketecekleri gıdaların üzerlerinde gezerek veya o gıdalardan tüketerek, tüketirken salyalarını bırakarak veya gıdalara yumurtalarını bırakarak hastalıklara davetiye çıkartırlar.

Gıda zehirlenmesinden dolayı insanların hastanelik olduğunu hep duyarız. İşte insanlar arasında yaşanan bu gıda zehirlenmelerinin ana nedeni de bu zararlı haşereler olan oryantal hamam böceği ve kolonilerinin gıdalar ile irtibatından kaynaklanmaktadır.

Oryantal hamam böceği ilacı var mı?

Halk arasında daha çok karafatma olarak bilinen oryantal hamam böceği ile mücadele yukarıda bahsettiğimiz zararlı etkilerinden ve etkinliğinden dolayı çok önemlidir. Bu yüzden bu zararlı haşereler ile mücadele için mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekmektedir.

Oryantal hamam böceği nasıl yok edilir?

Mücadele kapsamında oryantal hamam böceği ilacı için jel ve benzeri ilaçların kullanılması çok etkili sonuçlar ortaya çıkarmasının yanında mücadele de ortamın gereksinimlerine göre sıvı ilaçlar da kullanılabilir.

ORYANTAL HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADELE İÇİN BARİYER İLAÇLAMA OLARAK HER ZAMAN HİZMETİNİZDEYİZ.

Hamam böceği özelinde oryantal hamam böceği ile mücadele çok önemli bir konudur. Oldukça çabuk ve hızlı bir şekilde üreyen oryantal gamam böceği birçok hastalığı bulaştırma potansiyeline sahip olan zararlı bir haşere türüdür.

oryantal hamam böceği

Bu açıdan oryantal hamam böceği ilaçlama çalışması çok ciddi ve önemli bir konu başlığıdır. Ayrıca unutulmamalıdır ki, oryantal hamam böceği ilaçlaması yapıldıktan sonra ilaçlar yumurtaya kesinlikle etki etmeyeceğinden dolayı ve oryantal hamam böceği yavrusu ortalama 15 gün sonra yumurtalarında çıkacaklarından dolayı oryantal hamamböceği ilaçlama çalışması 20 – 24 gün sonra tekrarlanmalıdır.
Bariyer İlaçlama olarak konusunda uzman profesyonel ekibimiz ile ilaçlama sektöründe sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *