Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kitap Biti İlaçlama

Kitap Biti İlaçlama

Kitap Biti İlaçlama ile Etkin Çözüm

Kitap biti, ismine paralel olarak gerçek manada bir bit değildir. Fakat genelde odun bitleri ismi ile tanınmaktadırlar. Kitap biti yumuşak gövdeli, uzun duyargalı ve ağzı ise parçaları çiğnemeye uygun canlılardır. 1000 den fazla kitap biti türü vardır ve çoğu 5 milimetreden küçüktür.

Kitap biti insana bulaşır mı?

Kitap biti insana bulaşmaz ve zarar vermez. Fakat ortamdaki diğer objelerde hasara neden olabilmektedirler.

Kitap biti insana zarar verir mi?

Kitap bitinin direkt olarak insan sağlığına bir zararı söz konusu değildir. Kütüphaneleri çok sevmelerinden dolayı kitap kurdu insanlara dolaylı yoldan zarar vermiş olurlar.

Kitap biti böcekleri çok yaygın olarak görülürler fakat insana zarar vermeyen bir ev zararlılarıdır. Kitap biti çok temiz evde de çok pis evde de görülebilir. Kitap bitleri nemli ortamları sevdiğinden dolayı burada önemli olan ortamın nemli olmamasıdır. Ayrıca kitap bitleri kitapların diplerinde bulunan yapıştırıcı malzemeleri tüketerek beslenirler. Kitap bitinin diğer bir ismi de apartman bitleridir.

Kitap biti nasıl anlaşılır?

Özellikle evde çok sayıda görülebilen kitap bitinin yarattığı sıkıntılar da o derece de büyük olur. Olası kitap biti istilasının belirtileri arasında, odalardaki herhangi bir objede meydana getirdikleri kalıp şeklinde ve nemli yamalardır.
Kitap bitinin boyutları sadece ve sadece 1 mm olmasına karşın beyaz ve krem renkteki bu kitap biti türleri duvar ve yüzeylerde veya dolaplarda bariz bir şekilde görülebilirler.

Kitap biti ne yapar?

Daha öncede belirttiğimiz gibi nemli ve sessiz yerleri daha çok seven kitap biti, yapısal olarak çekingen bir böcek türüdür. Eğer bakımı düzenli bir şekilde yapılmamış ise kütüphanelere, odalara ve ambarlara rahatlıkla koloni kurarlar. Düzenli olarak temizlenmeyen böyle bir ortamdaki yerlerde beliren kitap biti buralarda bulunan eski ve değerli kitaplarınıza büyük ölçüde zararlar verebilir.

 

Kitap Biti İlaçlama
Kitap Biti Ne Yapar; Kitap Biti İlaçlama

Kitap biti nereden gelir ve Üremeleri Nasıldır?

Kitap biti Afrika bölgesi kökenli bir canlıdır. Bilimsel ismi Liposcelis Bostrychophilus’dur. Dişi kitap biti genelde yaz aylarında yumurtlar ve bir yumurtlama da ortalama 60 yumurta üretebilmektedir.

Kitap Biti Nasıl Görünür?

Görünüş olarak genellikle grimsi tonlarıyla dikkat çeken kitap bitleri, uzun antenlere sahip canlılardır. Bir kitap biti 1 mm boyutunda olabileceği gibi 5 mm uzunluğunda olan türleri de görülmektedir. Bu nedenle bu derece küçük olmaları sebebiyle fark edilmeleri oldukça zordur. Yapısal olarak genel olarak kanatsızdır böceklerdir fakat hiçbir işlevi olmayan küçük kanatları olan türleri de vardır. Kitap biti parçalayıcı özellikteki ağızları sayesinde buldukları her türlü bitkisel besini tüketebilirler.

Bu nedenle eğer kitaplarınızda anlam veremediğiniz delikler görüyorsanız o zaman bir kitap biti istilası ile karşı karşıya olabilirsiniz demektir.

Kitap Bitinin Yaşam Alanı

Artık bildiğiniz üzere kitap bitleri rutubetli ve sıcak ortamları daha çok seven çekingen ev zararlılarıdır. Bu bağlamda kitap bitleri genellikle az kullanılan ama bol besin bulunan ortamları tercih ederler. Bu tip ortamlarda bitleri temizlemenin çözümleri arasında öncelikle ortamı rutubetten arındırılmasını söyleyebiliriz. Yiyecek depolama alanlarında rutubet kontrolü oldukça zordur fakat düzgün bir şekilde projelendirilerek tasarlanmış bir havalandırma sistemiyle bu problemin önüne geçilebilir.

Alınan tüm bu tedbirlerin yanında bu tip alanlarda alınan tedbirlere takviye olması açısından profesyonel bir ilaçlama firması ile anlaşıp belirli periyodlarda kitap biti ilaçlama uygulaması yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde yaşanabilecek kitap biti istilasının da önüne önceden geçme şansınız olacaktır.

Kitap biti İlaçlama

Her türlü böcek sorunları yanında kitap biti ilaçlama sorunu için hizmetinizde olan Bariyer ilaçlama sayesinde kitap biti istilasından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kitap Biti İlaçlama
Kitap Biti İlaçlama

Böcek ilaçlama ve kitap biti ilaçlama konusunda kesin çözüm için profesyonellik arıyorsanız bizi arayın. Kitap biti ve ortam böcek ilaçlama uygulaması esnasında siz keyfinize bakarken biz de sizi böcek ve haşerelerden kurtaralım.

Unutulmamalıdır ki, kitap biti başta olmak üzere diğer tüm haşere ve böceklerin boyutları küçüldükçe bu alanda onlarla mücadelesi zorlaşmaktadır. Haşeratın boyutları küçüldükçe kitap biti ilaçlama ve böcek ilaçlama yöntemleri de çok daha detay gerektiren kaliteli ilaçların çok daha yoğun bir oranda kullanılması artık elzem olmaktadır. En ufak dairelerden en büyük hangarlara kadar her alanda kitap biti ilaçlama hizmetini profesyonel ekibimiz ile sizlere sunuyoruz.

Haşere ilaçlamada olduğu gibi kitap biti ilaçlama hususunda da ucuz işlemler yaptırmak özensiz ilaçlama yaptırmak anlamına gelmektedir. Ucuz ilaçlama yaptırmak kitap biti ilaçlama konusunda basit ilaçların kullanımı sağlar ve bunun sonucunda da bulunduğunuz ortamda büyük oranlarda maddi zararlar meydana gelmesi kaçınılmaz olur.

Tüm bu sebeplerden dolayı kitap biti ilaçlama konusunda profesyonel firmalardan ilaçlama desteği almanız çok önemlidir. Böcek ilaçlamada olduğu gibi kitap biti ilaçlama da uzmanlık gerektiren ve gerekli donanımı zorunlu kılan bir uygulamadır. Kuş biti ilaçlama, pire ilaçlama ve tahtakurusu ilaçlamada kullanılan aynı ilaçlama yöntemleri kitap bitleri ile mücadelede de kullanılmalıdır.
İstanbul’da haşere ve kitap biti ilaçlama uygulaması yapan firmalar arasında yer alan Bariyer İlaçlama şirketimiz en etkili ilaç ve profesyonel yöntemlerini başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

11 yorum

commenter

SELCEN

23 Kasım 2021

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Cevap Yazın
commenter

FERDİ

25 Şubat 2022

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Cevap Yazın
commenter

ADİL

10 Mart 2022

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Cevap Yazın
commenter

ALİ

9 Nisan 2022

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Cevap Yazın
commenter

ŞADİ

11 Temmuz 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Ramazan

16 Ağustos 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Ezgi

25 Nisan 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Cevap Yazın
commenter

Hasan

1 Haziran 2023

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Cevap Yazın
commenter

Yaser

30 Haziran 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Cevap Yazın
commenter

Ayşe

28 Temmuz 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Cevap Yazın
commenter

Andaç

6 Ağustos 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli