Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Hamam Böceği Nasıl Olur?

hamam böceği nasıl olur ve nerelerde yaşar

Hamam böceği nasıl olur?

Hamam böceği çok çabuk kolaylıkla çoğalır. Ortalıkta görünen her bir hamam böceğinin kalan diğer görmediğiniz üyeleri de duvarların arkasında çok daha fazla bir şekilde saklanmış olabilirler.

Bir günde görülen birkaç hamam böceği hakkında tecrübelerimize dayanarak diyebiliriz ki, hamam böceklerinin yumurtaları ile beraber lavabo ve boruların çevresindeki küçük delikler, boşluklar, banyo, garaj ya da bodrum katlarında yuvalandığını ve diğer yüksek bir olasılıkla bu gördüğünüz birkaç hamam böceğinin aşırı kalabalık diğer hamam böcekleri tarafından zorla göç ettirilen hamam böcekleri olduğu anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda hamam böceği istilasının da kapıda olduğu kuvvetle muhtemeldir.

 

hamam böceði nasýl olur ve nerelerde yaþar

Hamam böceği nerelerde yaşar?

Hamam böceği en dar alanlara rahat bir şekilde girerek buralarda çok rahat yaşayabilirler. Sulu yerlerde yaşayan hamam böceği gündüzleri genelde gizlenirler ve gece olduğunda karanlıkta faaliyete geçer. Hamam böceği nemli olan, sıcak olan ve karanlık olan mekan ve yerleri sever. Hamam böceği nerede yaşar sorusuna şimdiye kadar verdiğimiz bilgilere göre verilebilecek en net cevap olarak denebilir ki; Hamam böceği doğal iklim ortamında, tropik alanlarda veya ılıman bölgelerde bulunan açık alanlarda çok güneş almayan yerlerde bulunan nemli ormanlardaki bitki örtüsünde rahatlıkla yaşamlarını sürdürürler.

 

Hamam böceği ısırır mı?

Hamam böceği kan emici parazit olmadıklarından dolayı hamam böceği ısırır mı sorusuna rahatlıkla hayır hamam böceği ısırmaz

hamam böceği nasıl olur ve nerelerde yaşar
Hamam böceği ısırır mı? Hamam böceği nasıl olur?

diyebiliriz. Hamam böceklerinin tek derdi vardır, o da beslenmek için yiyecek bulmaktır ve anormal extrem bir durum olmadığı sürece hamam böceği insanlardan genellikle uzakta dururlar ve karşı karşıya geldiklerinde de kaçarlar.

Fakat hamam böceği ısırması yine de çok nadir de olsa evde hamam böcekğinin sayılarının aşırı bir şekilde artması ile beraber beslenmek için gıda bulamamaları gibi özel bazı durumlarda hamam böceği ısırma vakasının görülmesi muhtemeldir.

Öte yandan hamam böceği için bulabildikleri hemen hemen bütün besinleri kendilerine bir yiyecek maddesi olarak görürler. Bu yüzden çok fazla extrem durum olmadığı sürece hamam böceği insanları ısırmaz ve böyle bir ihtimal de çok çok düşük bir ihtimaldir.

 

Hamam böceği mikrop taşıyarak hastalık bulaştırır mı?

Vücutlarında protozoa, virüs ve bakteri bulunma ihtimali olduğundan dolayı Hamam böcekleri hastalık bulaştırırlar. Ayrıca hamam

hamam böceği nasıl olur ve nerelerde yaşar
Hamam böceği nasıl olur; Hamam böceği hastalık bulaştırır mı?

böcekleri kötü koku salgıladıkları ve bu kötü kokulu salgıları etrafa bıraktıklarından dolayı ve de dışkıları ile mevcut hastalıkların yanında zararlı mikropları da çağırırlar. Hamam böceğine ait bu zararlı atıklarının insanların yiyecek maddelerine de bulaşabilme ihtimali vardır.

Konuyu biraz daha açacak olursak hamam böceğinin ürettiği dışkı ve salgıları problemli kategorisinde olan zararlı proteinleri ve zararlı alerjenler muhteviyatında olduğundan dolayı hamam böceğinin bu artıkları insanların sağlığı açısından son derece tehlikeli oluşturmaktadır.

Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından hamam böceği hakkında yapılan önemli bir açıklamaya göre, hamam böceğinin ishal, veba, cüzzam, kolera, karahumma, dizanteri gibi hastalıkları bulaştırdıkları bildirilmiştir.

 

Hamam böceği ile nasıl mücadele edilir?

Öncelikle belirtmekte fayda var ki, yaşadığınız ortamlarda hamam böceği sorunu ile karşı karşıya gelmemek adına besin maddelerinin etrafta açık bir şekilde bırakılması gerekmektedir. Bu kurala uyulduktan sonra yaşam alanınızın hijyen kurallarına uygun olarak dip köşe detaylı bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Fakat iş bu noktaya gelmiş ise o alanda hamam böceği ilaçlama işleminin yaptırılması elzem ve zorunluluk haline gelmiş demektir.

Hamam böceği istilasından kurtulmak ve sorunu kökten çözmek adına profesyonel bir ilaçlama firmasından hizmet almanız gerekmektedir. Çünkü hamam böceği sorunu sadece sizin kişisel olarak aldığınız tek bir önlem ile ortadan kaldırılamaz. Hatta hamam böceği ilaçlama uygulamasının birkaç kez ilgili alanda tekrarlanması gerekmektedir.

hamam böceği nasıl olur ve nerelerde yaşar

Hamam böceği nasıl olur ve nerelerde yaşar; Hamam böceği ile mücadele Bariyer ilaçlama olarak size hamam böceği sorunundan kurtulmanız adına en dayanıklı hamam böceklerinin bile ortadan kalkması için en etkili hizmeti sunuyoruz. Ayrıca hamam böceği ilaçlama işleminde T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı olan çevre dostu, insanlara ve diğer canlılara zararsız biyosidal ürünlerle hamam böceği istilasına kesin ve %100 garantili hizmet sunuyoruz.

Bariyer ilaçlama olarak alanında uzman ekibimiz hamam böceği sorunundan kurtularak, mekânın hamam böceğinden tamamen temizlenmesine kadar hamam böceği ilaçlama hizmeti yapılmasını öneriyoruz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

1 Yorum

Polat harzem

21 Ocak 2021

ben bu hamam böceklerinden nası kurtulacam demeyin, bariyer ilaçlamayı çağırın hemen bence

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *