Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu Nedir?

Toplu yaşam ve aktivite alanlarından olan anaokulu yani diğer bir adı ile kreşler gibi bu türden kapalı ortamlarda virus, bakteri ve mantarların çoğalarak yayılmaları için çok uygun zeminlerdir. Koronavirüs (COVID-19) salgınının yaşandığı şu günlerde, anaokulu kreş dezenfeksiyon uygulaması bu alanlarda havadan hızla yayılan mikroorganizmaların başında hastalık yapıcı patojenlerin, virüslerin yayılımını durdurmak adına alınabilecek en önemli tedbirlerdendir.

Anaokulu kreş dezenfeksiyonu ile Koronavirüs (COVID-19) yüzünden dolayı temkinli olarak okulların açılmaya başlandığı ve yeni girdiğimiz bu kış aylarının şu olağanüstü günlerinde virüs ve bakteriler kuluçka döneminden yavaş yavaş uyanmaya başlayarak faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürmeye fazlasıyla devam edeceklerinden dolayı öncesinden bir tedbir alınmış olacaktır.

Tekrar edecek olursak başta koronavirüs (COVID-19) olmak üzere, insanlar arasında hızla bulaşan hastalıklar kış aylarının gelmesiyle daha da artmaktadır. Buna ek olarak birde kapalı alanların daha az havalandırılması sonucu havasız kalan anaokulu kreş gibi ortamlarda virüs salgınından kaynaklı hastalık yapan mikro organizmaların çocuklar arasında yayılmasını da fazlasıyla arttırır.

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulaması

Çocuk ve Toplum Sağlığı Açısından Okul Dezenfekte

Anaokulu kreş çağındaki küçük çocuklarımızın yetişkinlere kıyasla çok daha düşük vücut direncine sahip olduklarından dolayı, virüsler çocuklar üzerinde daha etkilidir. Eğitim alanındaki anaokulu kreş dezenfeksiyonu başta olmak üzere okul ve servis araçları gibi çocukların bir arada olduğu bu toplu alanlarda bakterilere ve virüslere dezenfeksiyon uygulaması yapılması hastalıkların yayılmasının önüne geçebilecek en büyük ve en önemli tedbirlerden biridir. Anaokulu ve kreşlere devam eden çocuklarda hastalanma sıklığı daha yüksektir. anaokulu, kreşlerde aktif klor içerikli hidroklorür dezenfektanlar ile anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulaması yaparak ortamı zararlı olabilecek ve hasta yapacak tüm bakteri ve virüslere karşı koruma altına alınmaktadır.

Çocuklarımızın eğitim aldığı anaokulu ve kreşlerde hijyen konusu yüksek hassasiyet gerektiren konuların en başında gelmektedir. Öyle ki anaokulu ve kreşlerde çocukların birbirlerine birlikte oynamaları ve birlikte yemek yemeleri gibi aktivitelerle yakın temas ile vakit geçirmeleri bir çocukta olabilecek hastalığın diğer çocuklar arasında hızla yayılmasına ve onlardan da ailelerine geçerek onlarında başkalarına geçirmesine neden olmaktadır.

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu uygulaması; ortamdaki hastalık yapıcı zararlı bakteri ve virüs gibi mikroorganizmaların seviyesini hastalık yapamayacak seviyelere indirerek daha sağlıklı bir ortam elde etmek olarak tanımlanabilir.

Bu nedenle bu tür aktif alanlarda hijyen fazlasıyla önemli olduğundan dolayı buralarda sadece alan temizliğiyle hijyeni sağlamak kesinlikle mümkün görünmemektedir. Anaokulu ve kreşler gibi diğer kapalı ortamlardaki zararlı bakteri ve virüslere karşı mücadele yöntemi olarak ortam dezenfeksiyon kapsamında anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu yaptırmak başta çocuk olmakla birlikte toplum sağlığı açısından hayati bir önem taşımaktadır.

 

Kreş ve Anaokulu Dezenfektan ile Hijyen

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu
anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Bulaşıcı hastalıları önüne geçmek adına insanların bulunduğu ortamların temiz olmasının yanında hem ortam hem de kişisel hijyene çok önem göstermeleri gerekmektedir. Bu açıdan hijyen önemli bir unsurdur. Ortamın bakteri ve virüslere karşı korunması için ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır. Ortam dezenfeksiyonunda kullanılan ürünlere ise dezenfektan denmektedir. Bu kapsamda kullanılan çok çeşitli ve etkili dezenfektanlar bulunmaktadır. Dezenfeksiyon uygulaması yapılacak olan alana ve ortam özelliklerine göre faydalı ve etkili olacak en uygun ve etkili dezenfektanın seçilmesi uzmanlık gerektiren bir iştir. Neyse ki, Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak biz sizin yanınızdayız.

Anaokulu ve kreş ortamları hassas ortamlardır. Bu yüzden bu ortamlarda anaokulu ve kreş

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu
anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

dezenfeksiyon uygulamasında seçilecek dezenfektan ürününün de özel ve etkili olması gerekmektedir. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak anaokulu ve kreş dezenfesiyonu uygulamalarımızda kullandığımız nanogümüş dezenfektan ürünleri ile ortamda hastalık yapacak bakteri ve virüs kalıntısı bırakmadan yüksek hijyen sağlıyoruz. Anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulamamız sayesinde ortalama üç aya kadar ortamda virüslere karşı koruma sağlamaktayız.

Anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulamamızdan sonra ortalama 15 dakika gibi kısa bir süre sonra öğrenciler okullardaki sınıfları kullanmaya başlayabilirler. Kreş ve anaokulu dezenfektan ürünlerimiz korozif değildir ve bu dezenfektan ürünlerimiz ahşap, betonarme, metal gibi hiçbir yüzeye zarar vermez.

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon olarak firmamız T.C. Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Bakanlıktan resmi ruhsatlı ve tüm yeterlilik sertifikalarına sahip profesyonel bir ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketiyiz.

 

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli