Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu

  • Home
  • anaokulu
  • Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır
anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu Nedir?

Toplu yaşam ve aktivite alanlarından olan anaokulu yani diğer bir adı ile kreşler gibi bu türden kapalı ortamlarda virus, bakteri ve mantarların çoğalarak yayılmaları için çok uygun zeminlerdir. Koronavirüs (COVID-19) salgınının yaşandığı şu günlerde, anaokulu kreş dezenfeksiyon uygulaması bu alanlarda havadan hızla yayılan mikroorganizmaların başında hastalık yapıcı patojenlerin, virüslerin yayılımını durdurmak adına alınabilecek en önemli tedbirlerdendir.

Anaokulu kreş dezenfeksiyonu ile Koronavirüs (COVID-19) yüzünden dolayı temkinli olarak okulların açılmaya başlandığı ve yeni girdiğimiz bu kış aylarının şu olağanüstü günlerinde virüs ve bakteriler kuluçka döneminden yavaş yavaş uyanmaya başlayarak faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürmeye fazlasıyla devam edeceklerinden dolayı öncesinden bir tedbir alınmış olacaktır.

Tekrar edecek olursak başta koronavirüs (COVID-19) olmak üzere, insanlar arasında hızla bulaşan hastalıklar kış aylarının gelmesiyle daha da artmaktadır. Buna ek olarak birde kapalı alanların daha az havalandırılması sonucu havasız kalan anaokulu kreş gibi ortamlarda virüs salgınından kaynaklı hastalık yapan mikro organizmaların çocuklar arasında yayılmasını da fazlasıyla arttırır.

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulaması

Çocuk ve Toplum Sağlığı Açısından Okul Dezenfekte

Anaokulu kreş çağındaki küçük çocuklarımızın yetişkinlere kıyasla çok daha düşük vücut direncine sahip olduklarından dolayı, virüsler çocuklar üzerinde daha etkilidir. Eğitim alanındaki anaokulu kreş dezenfeksiyonu başta olmak üzere okul ve servis araçları gibi çocukların bir arada olduğu bu toplu alanlarda bakterilere ve virüslere dezenfeksiyon uygulaması yapılması hastalıkların yayılmasının önüne geçebilecek en büyük ve en önemli tedbirlerden biridir. Anaokulu ve kreşlere devam eden çocuklarda hastalanma sıklığı daha yüksektir. anaokulu, kreşlerde aktif klor içerikli hidroklorür dezenfektanlar ile anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulaması yaparak ortamı zararlı olabilecek ve hasta yapacak tüm bakteri ve virüslere karşı koruma altına alınmaktadır.

Çocuklarımızın eğitim aldığı anaokulu ve kreşlerde hijyen konusu yüksek hassasiyet gerektiren konuların en başında gelmektedir. Öyle ki anaokulu ve kreşlerde çocukların birbirlerine birlikte oynamaları ve birlikte yemek yemeleri gibi aktivitelerle yakın temas ile vakit geçirmeleri bir çocukta olabilecek hastalığın diğer çocuklar arasında hızla yayılmasına ve onlardan da ailelerine geçerek onlarında başkalarına geçirmesine neden olmaktadır.

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu uygulaması; ortamdaki hastalık yapıcı zararlı bakteri ve virüs gibi mikroorganizmaların seviyesini hastalık yapamayacak seviyelere indirerek daha sağlıklı bir ortam elde etmek olarak tanımlanabilir.

Bu nedenle bu tür aktif alanlarda hijyen fazlasıyla önemli olduğundan dolayı buralarda sadece alan temizliğiyle hijyeni sağlamak kesinlikle mümkün görünmemektedir. Anaokulu ve kreşler gibi diğer kapalı ortamlardaki zararlı bakteri ve virüslere karşı mücadele yöntemi olarak ortam dezenfeksiyon kapsamında anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu yaptırmak başta çocuk olmakla birlikte toplum sağlığı açısından hayati bir önem taşımaktadır.

 

Kreş ve Anaokulu Dezenfektan ile Hijyen

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu
anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

Bulaşıcı hastalıları önüne geçmek adına insanların bulunduğu ortamların temiz olmasının yanında hem ortam hem de kişisel hijyene çok önem göstermeleri gerekmektedir. Bu açıdan hijyen önemli bir unsurdur. Ortamın bakteri ve virüslere karşı korunması için ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır. Ortam dezenfeksiyonunda kullanılan ürünlere ise dezenfektan denmektedir. Bu kapsamda kullanılan çok çeşitli ve etkili dezenfektanlar bulunmaktadır. Dezenfeksiyon uygulaması yapılacak olan alana ve ortam özelliklerine göre faydalı ve etkili olacak en uygun ve etkili dezenfektanın seçilmesi uzmanlık gerektiren bir iştir. Neyse ki, Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak biz sizin yanınızdayız.

Anaokulu ve kreş ortamları hassas ortamlardır. Bu yüzden bu ortamlarda anaokulu ve kreş

anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu
anaokkulu ve kreş dezenfeksiyonu

dezenfeksiyon uygulamasında seçilecek dezenfektan ürününün de özel ve etkili olması gerekmektedir. Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak anaokulu ve kreş dezenfesiyonu uygulamalarımızda kullandığımız nanogümüş dezenfektan ürünleri ile ortamda hastalık yapacak bakteri ve virüs kalıntısı bırakmadan yüksek hijyen sağlıyoruz. Anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulamamız sayesinde ortalama üç aya kadar ortamda virüslere karşı koruma sağlamaktayız.

Anaokulu ve kreş dezenfeksiyonu uygulamamızdan sonra ortalama 15 dakika gibi kısa bir süre sonra öğrenciler okullardaki sınıfları kullanmaya başlayabilirler. Kreş ve anaokulu dezenfektan ürünlerimiz korozif değildir ve bu dezenfektan ürünlerimiz ahşap, betonarme, metal gibi hiçbir yüzeye zarar vermez.

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon olarak firmamız T.C. Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Bakanlıktan resmi ruhsatlı ve tüm yeterlilik sertifikalarına sahip profesyonel bir ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketiyiz.

 

 

Did You Like This Post? Share it :

15 yorum

commenter

SİBEL

2 Mart 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

ESRA

2 Mart 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

FATİH

8 Mart 2022

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

MURAT

29 Mart 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

NURDAN

27 Haziran 2022

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Serhat

23 Ağustos 2022

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Mehmet

27 Eylül 2022

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Meriç

17 Aralık 2022

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Ali

26 Şubat 2023

Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Erkin

28 Nisan 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Rıza

28 Haziran 2023

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Ali

29 Aralık 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Mürselin

3 Ocak 2024

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

Ayşegül

26 Nisan 2024

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Burak

24 Mayıs 2024

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli