Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Akrep İlaçlama Nedir ve Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bariyer ilaçlama hizmet alanları içinde akrep ilaçlama hizmeti de profesyonel olarak yapılmaktadır. Akrepler eklem bacaklılar grubuna giren ve son derece de tehlikeli olan, soktuğunda insana hayati bir risk altına sokabilen zehirli bir canlılardır.

Akrep zehri hayvanlar üzerinde öldürücü bir etkiye sahip olmasının yanında İnsanlarda da ciddi sağlık problemlerine ve hatta yukarıda da değindiğimiz üzere hayati risklere neden olabilmektedir.

Akrep zehri insanlar üzerinden ölümcül olabildiğinden, ayrıca bir akrep canlısı tarafından ısırılan insan felç olabilme riski altına girer. Bunun yanında kısmi olarak yaralanma olabilir ve insan üzerinde sancılı bir iz bırakabilir. Bariyer ilaçlama olarak sizi, akrep sokmalarına karşı akrep ilaçlama hizmeti vererek koruyoruz.

Anatomik olarak akrep canlıları da diğer bazı haşere ve böcekler gibi yumurtlayarak çoğalırlar. Akrepler çoğunlukla toplu bir olarak yaşamadıklarından dolayı bu yönleri ile diğer böceklerden farklı bir yapıya sahiptirler. Akrepler diğer haşere ve böcekleri yiyerek beslenmektedir.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Peki Akrep Isırır mı ?

Aslında korkulması gereken akrebin ısırması değil sokması ile beraber zehrinin kana bulaşması ve zehirlemesidir. Bunun yanında Türkiye’ de görülen akrep sokmalarında tehlikeli durumlar ortaya çıkmasa da, akrep tarafından sokulan insan üzerinde bir akrebin soktuğu yerde şişlik yaşanır, bu sokma ile beraber bazı insanlarda uyuşukluk yaşanmakta ve kasılma yaşamaktadır, bazı insanlar da ise nefes almada zorluklar yaşanmaktadır.

Alerjik durumu olan olan insanlarda akrep sokması sonrasında yaşamını yitirme ihtimali çok yüksektir.

Akrep sokması sonrasında, sokmanın etkilerini bertaraf etmek için belirli bir zaman içinde panzehir enjekte edilmesi ile tedavi süreci başlar. Bu şekilde akrep sokması sonrasında insanların hayatta kalma şansı artar.

 

Zehirli Akrepler Hakkında Bilinmeyenler

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır
Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Bir akrep buz kalıbında üç hafta boyunca bekletildikten ve buz eritildikten sonra donan akrep canlanarak normal yaşamına devam edebilme yeteneğine sahiptir. Bu ise akrebin vücut direncinin ne kadar güçlü olduğunu göstermede önemli bir göstergedir. Buna ek olarak akrepler bir yıl boyunca aç ve susuz yaşayabilme kabiliyetleri vardır.

Çiftleşme sonrasında dişi akrep, çiftleştiği erkek akrebi yer. Akrebin bacağı veya bacakları koptuğunda kopan bacakların yerinde yeniden yeni bacaklar çıkar.

Akrepler radyasyona dayanıklı canlılardır. Akrebin çevresi ateşle çevrilirse akrep orada kendini sokar ve öldürür. Zehir kuvveti bakımından çölde yaşayan bir akrep zehri, çölde susuz kaldığı süre boyunca bir o kadar daha güçlü ve öldürücü olur.

 

Evde veya İşyerinde Akrep ilaçlama nasıl yapılır ?

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır
Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Bir işyerinde akrep ilaçlama veya bir evde akrep ilaçlama yapılacaksa eğer öncelikli akreplerin yaşam alanlarının tespiti ile işe başlanır. Akreplerin yerini tespit etmek için ilk olarak bakılması gereken yerler, ev ve işyerlerinin, binaların çatı katlarıdır veya bodrum katlarıdır.

Akrep ilaçlama öncesi yer tespiti işleminde yapılması gereken bir diğer en önemli aşama ise ortamda bulunan taş, duvar ve saksıların detaylı kontrol edilmesi işlemidir.

Akreplerin muhtemel saklanabilecekleri yerler bu şekilde tespit edilerek uygun ilaçlama yöntemi belirlenir ve akrep ilaçlama işlemine başlanır.

Akreplerin tüm cinsleri zehirli ve bu yönden tehlikeli olduklarından, akrep ilaçlama işlemi şakası olmayan son derece ciddi bir işlemdir. Akrep ilaçlama için personelin mükemmel bir eğitimi olması gerekmektedir. Fiziksel olarak akrep canlıları çoğu olumlu olumsuz iklim koşullarına uyum sağlayarak yaşayabilmektedirler.

Sizde evinizde veya işyerinizde akrep olduğunuz düşünüyorsanız kendinizi riske sokmadan bir an önce profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım almanız ve mutlaka bu mekanlarda genel bir akrep ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

Akrep ilaçlama fiyat seçenekleri birinci önceliğiniz değildir. Akrep sokması insan için hayati bir risk teşkil ettiğinden dolayı alanında profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışmanız çok önemlidir. Bu kapsamda Bariyer ilaçlama olarak uzman kadromuzun kullandığı profesyonel yöntemler ve referanslarımız ile akrep ilaçlama işlemlerinde hizmetinizdeyiz.

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Evde Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır

Evde Akrep ilaçlama

Sizde evinizde akrep ile karşılaştıysanız bu bir akrep kolonisinin habercisi yani ortamda başka akreplerin olduğunun habercisi olabilir. Yazımızın başında akreplerin yumurtlayarak yavruladıklarını belirtmiştik. Akrepler her yumurtlamada 15 ila 20 akrep yavrulayabilirler.

Daha çok yaz sonlarında ve kış aylarının başlarında görülen akrepler için, ortamdaki akrep sorunundan kurtulmak adına bu dönemlerde akrep ilaçlama yaptırmanız çok önemlidir. Profesyonel bir ilaçlama şirketinden akrep ilaçlama işlemi için destek almadan akreple mücadele etmeniz sizin için büyük bir risk unsuru taşımaktadır.

Akrep ilaçlama işleminde evinizden çıkmanızı ve ilaçlama sonrasında eşyalarınızın hepsini temizlemenizi gerektirecek durum söz konusu değildir. Kokusuz yöntemlerle gerçekleştirdiğimiz akrep ilaçlama hizmeti için hemen servisimizi arayarak hemen akrep ilaçlama servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

8 yorum

commenter

HALİL

25 Temmuz 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Cevap Yazın
commenter

Ayşe

15 Ağustos 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Cevap Yazın
commenter

Senem

28 Ağustos 2022

Akrep İlaçlama Nasıl Yapılır bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Cevap Yazın
commenter

Orhan

1 Eylül 2022

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Cevap Yazın
commenter

Hidir

9 Ekim 2022

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Cevap Yazın
commenter

Nurcan

5 Mayıs 2023

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Cevap Yazın
commenter

Nesrin

25 Haziran 2023

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Ayşegül

26 Temmuz 2023

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli