Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Okul Servisi Dezenfeksiyonu

okul servisi dezenfeksiyonu

Okul Servisi Dezenfeksiyonu

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü: Okul Servisi Dezenfeksiyonu Kısa Periyotlarda Yapılacak

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün il valiliklerine gönderdiği okul servis araçlarında hijyen uygulaması konulu yazıda okul servis araçlarının kısa aralıklarda sürekli bir şekilde periyodik olarak dezenfekte edilmesi gerektiğini bildirmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olan Bariyer İlaçlama olarak, ortam dezenfeksiyon uygulamaları kapsamında yaptığımız Okul Servisi Dezenfeksiyonu hizmetlerini profesyonel olarak sizlere sunmaktayız.

Valiliklere gönderilen okul servis araçlarında hijyen uygulaması konulu yazı kapsamında ülkemizde ve dünyada hızla yayılan yeni tip ‘Covid-19’ koronavirüs başta olmak üzere solunum yolu ile bulaşan diğer tüm virüslerinin neden olduğu hastalıklarından korunmak adına okul servis araçlarında önceden kontrol amaçlı ve bulaş riskini azaltıcı önlemlerinin alınması için ülke genelinde çalışmaların titizlikle yürütüleceğini bildirmiştir.

Konuda söz edilen yönergeye göre okul servis araçlarında yürütülecek hijyen çalışmaları kapsamında okul servislerinde öğrencilerin sürekli olarak temas halinde oldu yüzeylerin genelinde öğrenci olmadığı zamanlarda periyodik olarak haftada en az bir kez olmak şartı ile okul servisi dezenfeksiyonu ve okul servisi ilaçlama alanında yetkin ve yetkili firmalarca hazırlanan solüsyonlar ile dezenfekte edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

okul servisi dezenfeksiyonu

okul servisi dezenfeksiyonu ve servislerde temizlik malzemeleriÖte yandan ‘okul servis aracı dezenfeksiyonu uygulaması’ okul servisi dezenfeksiyon uygulamasının haricinde okul servis araçlarında yeterli miktarda hijyenik temizlik malzemesi bulundurulması zorunlu hale gelmiştir.

Okul servis araçlarında sıkça temas edilen yüzeylerin temizliğinin ve dezenfeksiyonunun periyodik olarak sürekli yapılmasının yanında servis araçlarında sağlıklı bir ortam olması açısından yeterli havalandırma yapılması gerekmektedir.

Okul servis araçlarında şoför de dahil olmak üzere rehber personel olarak çalışan personelin hijyen şartlarına uygun olacak şekilde eldiven ve maske kullanımı yanında ek olarak kişisel koruyuculuğu sağlayan donanımlar kullanması istenmektedir.

 

Sertifikalı Dezenfeksiyon Uygulaması

Okul servisi dezenfeksiyonu uygulaması yapılan ortamlarda öğrenciler ve çalışanlar için risk ve tehlike farkındalığını oluşturmak amacı ile standart uyarıcı işaretlerin ‘levhaların’ yanı sıra ortam dezenfeksiyon uygulamasına ait sertifikanın servis araçlarına asılması yararlı olacağı belirtilmiştir.

 

Periyodik Okul Servisi Dezenfeksiyonu Önemi

T.C. Milli Eğitim Bakanınında özel olarak belirttiği gibi, koronavirüs tedbirlerinin etkili olabilmesi açısından yapılan okul servisi dezenfeksiyonu uygulamasının bu süreçte kesintiye uğramadan kısa aralıklarla periyodik olarak yapılması hayati bir önem taşımaktadır.

Okul dezenfeksiyonu uygulamasının yapılıpta  servis araçlarının konu dışında bırakılması alınan tedbirlerin eksik olmasına yol açmaktadır. Bu yüzden paralel olarak okul servisi dezenfeksiyonu uygulaması da ihmal etmemek gerekmektedir.

okul servisi dezenfeksiyonu

okul servisi dezenfeksiyonu

Okul servislerinde korona tedbirleri hijyen

Okul servisinde öğrencilerin ve araç içindeki personelin birbiri ile olan teması söz konusu olduğundan, gerekli tedbirler önceden alınmaz ise bu durum beraberinde birçok hastalığa sebebiyet verebilir.

Asıl mesele okul servis araçlarında yapılacak dezenfeksiyon uygulamalarının sık sık yapılmasıdır ve bu şekilde hijyenik bir ortam sağlanmasıdır. Aksi taktirde okul servis araçlarında yaşanacak herhangi bir hijyen problemi oluşabilecek covid-19 ‘koronavirüs’ başta olamk üzere diğer birçok virüs sorununa sebebiyet verecektir.

Bu nedenle servis taşımacılığında kullanılan araçların belirli periyotlarda okul servisi dezenfeksiyon uygulaması ve okul servisi ilaçlama uygulamasının yapılması gerekmektedir.

 

Okul servisi dezenfeksiyonu nasıl yapılır?

Tıpkı okul dezenfeksiyonu uygulamasında olduğu gibi okul servisi dezenfeksiyonu işleminde uygulanan, yüksek düzeyde dezenfeksiyon olarak bilinen ve ortamın sterilizasyonu için sporisit özelliği olan kimyasal dezenfekte maddeleri ile yapılan dezenfekte işlemini ortalama 3 saat gibi kısa sürede ortalama 15 dakika uygulanan dezenfeksiyon şeklidir.

Yüksek düzey dezenfeksiyon uygulaması ile çok fazla dirence sahip olan bir kısım bakteri sporlar dışında tüm virüs ve mikroorganizmalar tamamen inaktive haline gelir.

Okul servisi dezenfeksiyonu uygulamasında kullanılan nano gümüş iyon teknolojisi sayesinde ortamdaki virüs ve bakteriler uzun süreli olarak yok edilir. Uygulama sonrasında çocukların hasta olması ve birbirlerine virüs bulaştırması ihtimalleri kesin olarak azalır ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının da önüne geçilmiş olunur.

Bizler Bariyer İlaçlama olarak her türlü ortam dezenfeksiyonu kapsamında okul servisi dezenfeksiyonu başta olmak üzere okul servislerinde yaşanabilecek haşere sorununun da çözümü için alanında uzman ekibimiz ile sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi okul servisi dezenfeksiyonu uygulamasında her zaman yanınızda.

Did You Like This Post? Share it :

11 yorum

commenter

MUSTAFA

4 Mart 2022

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

GÖKHAN

4 Mart 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

YASEMİN

4 Mart 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

SEVCAN

28 Mart 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

FATMA

11 Haziran 2022

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

DEMET

17 Haziran 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Feray

30 Eylül 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Nur

13 Ocak 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Salim

2 Aralık 2023

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Betül

2 Aralık 2023

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Zeynep

30 Nisan 2024

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli