Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Lağım Faresi İlaçlama

lağım faresi ilaçlama

Lağım Faresi İlaçlama Uygulamaları

Lağım faresi ilaçlama uygulamaları çok ciddi bir çalışma gerektirir. Bu yüzden ilaçlama yapacak şirketi ekibinin alanında uzman olması

mühim bir konudur. Yok diğer türlü, tecrübe ve gerekli yetkinliğe sahip olmayan merdiven altı ilaçlama firmalarına yaptıracağınız haşere ilaçlama veya lağım faresi ilaçlama ‘fare ilaçlama uygulaması‘ işlemlerinden sonra lağım faresi sorununuzdan kurtulmak isterken sağlığınızdan olabilirsiniz.

 

Fizyolojik Olarak Lağım Faresi Özellikleri

Öncelikle fizyolojik olarak lağım faresi özellikleri için kuyruğu ve kulakları pulludur diyebiliriz. Lağım faresinin kuyruğu ise kafasından ve vücudundan daha kısa bir formdadır. Lağım faresi canlısının vücut ağırlığı ortalama 500 gram ve daha fazlası olabilmektedir. Bu fare türleri büyük kemirgenler grubuna dahildirler. Uzunluğu yaklaşık olarak 40 cm‘ye kadar ulaşabilen lağım faresinin sadece kuyruk uzunluğu ortalama 21 cm kadar olabilmektedir. Lağım faresi renk bakımında kahverengi veya gri renkte bir vücuda sahiptirler ve vücutları kabarık bir kürkle kaplıdır. Lağım farelerinin dışkıları kapsül şeklinde olmaktadır.

lağım faresi ilaçlama

Lağım faresi özellikleri ve lağım faresi ilaçlama

Lağım Faresi Yaşam Alanı

Konumuzda bahsi geçen lağım faresi ve kolonileri adından da anlaşılacağı üzere gider hatları olan lağımlarda, binaların kömürlüklerinde, çöplerin arasında ve otoparklarda yaşarlar.

 

Lağım Faresi Ne Yer

Genellikle beslenmek için et ve proteince zengin olan yiyecekleri tüketirler ve bu yüzden de bu tür yiyeceklerin olduğu yerlerde yaşamayı tercih ederler.

Bir yeri mesken tutan lağım farelerini oradan uzaklaştırmak ve yok etmek için lağım faresi ilaçlama yaptırmak kesin çözümdür.

Öte yandan lağım fareleri kablo kemirmeyi çok severler. Aç kaldıklarında insanlara zarar verme özellikleri de vardır. Yüzlerce mikrobu ve virüsü taşımaları sebebiyle birçok hastalık yayarlar.

 

Lağım faresi evlere girer mi?

Dışkıları kapsül şeklinde olan lağım fareleri genellikle yeraltı oyuklarında yuvalanırlar. Lağım faresi yiyecek aramak için bu yuvalandığı oyuklardan çıkar ve evlere girerler. Gündüzleri ise saklandıkları yerlerde kalma eğilimindedirler. Lağım fareleri hem etçil hem otçul canlılardır. Buldukları her şeyi kemiren ve yiyebilen lağım fareleri çeşitli yiyecek kaynaklarıyla beslenebilirler.

 

Lağım faresi eve nereden girer?

Lağım fareleri yapılardaki boşluk ve çatlakların arasından apartman ve evlere sızabilirler. Öte yandan sıçan olarak tabir edilen fareler 1 cm kadar küçük deliklere bile sığabilir ve bu kadarcık bir açıklıktan bile yapılara girebilirler.

lağım faresi ilaçlama

lağım faresi ilaçlama

Lağım Faresi İlaçlama Sıçan İlaçlama Hizmetlerimiz

Fareler evinizi veya işyerinizi istila eden haşerelerden daha büyük zarar vermelerinin yanında, daha büyük bir sorun olarak sağılığınızı da tehlikeye atarlar. Fare ilaçlama veya diğer adı ile sıçan ilaçlama (Lağım Faresi İlaçlama) işlemi ciddi bir uygulamadır. Lağım faresi ilaçlama uygulaması, bu alanda tecrübe ve bilgi sahibi, gerekli yetkinliğe sahip profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılması çok çok önemlidir.

Kemirgen gurubundaki bu canlılar, haşerelerde olduğu gibi evin içinde yuva kurmadıklarından dolayı tespit edilmeleri oldukça zordur. Lağım faresi ilaçlama gibi uygulamalarda kullanılan kimyasal ilaçlar güçlü bir etkiye sahiptir. Bu yüzden fare ilaçlama uygulamaları kesinlikle alanında uzman profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır.

 

Lağım Faresi İle Mücadele Nasıl Olmalıdır

lağım faresi ilaçlama
lağım faresi ile mücadele ve lağım faresi ilaçlama

Potansiyel beslenme yolunu bulan fareler bu giriş yolunu genişletmek isterler. Bu yüzden evin bazı bölümlerini kemirir veya kazar. Bu işlemlerden sonra artık fareler evin içine rahatlıkla girebilirler. Bu sebepten dolayı kötü bir şekilde inşa edilen, bakıma ihtiyacı bulunan eski metruk binalar lağım faresi istilasına karşı daha fazla risk altındadır.

Özellikle zemin katlarda bulunan ev ve işyerleri daha fazla risk altında olduğundan lağım faresi, genel olarak gider borularını, çamaşır makinesi gider borusu veya bulaşık makinelerinin pis su tahliye borularını kemirip parçalayarak mutfaktan veya banyodan eve girerler.

Lağım faresi istilasından korunmak adına bu canlıların barınabilecekleri alanların minimuma indirilmesi şarttır. Öte yandan lağım farelerinin, yaşam alanındaki iç alanlara girebilmelerini sağlayacak tüm deliklerin, açıklıkları ve yarıkların kapatılarak onarılması oldukça önemli bir konudur. Burada önemli olan durum, eğer ki açıklık ve delikler kapatılırken kablo veya çelik yün kullanılmazsa fareler buraları yeniden kemirip eski haline getirebilirler.

Çatılarda fareler için eşsiz bir saklanma alanıdır. Bu yüzden alınabilecek en iyi tedbirlerden bir diğeri de çatıların ve havalandırma boşluklarının bu tür lağım faresi, kemirgen gibi canlıların giriş çıkışlarını engelleyecek şekilde izole edilmesi yeterli olacaktır.

Bariyer ilaçlama olarak evde, ofiste, işyerlerinde ve daha birçok ortamlarda haşere, kemirgen ve sürüngen ‘fare’ gibi bu kemirgen türlerine karşı profesyonel olarak 7/24 ilaçlama hizmeti kapsamında lağım faresi ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

13 yorum

commenter

DAMLA

19 Kasım 2021

Selam web sitesi gibi bariyer ilaçlamanın hizmetleride çok güzel, ben memnun kaldım. sağolun. tavsiye ederim.

Cevap Yazın
commenter

ŞEYMA

20 Kasım 2021

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Cevap Yazın
commenter

TUĞBA

23 Kasım 2021

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

CANER

23 Kasım 2021

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

MUHAMMED

8 Şubat 2022

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Cevap Yazın
commenter

AYŞE

1 Mart 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Cevap Yazın
commenter

CEVDET

10 Mart 2022

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Cevap Yazın
commenter

UMUT

26 Mart 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Cevap Yazın
commenter

ESMERALDA

26 Temmuz 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Rahime

19 Eylül 2022

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Cevap Yazın
commenter

Elif

5 Nisan 2023

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Cevap Yazın
commenter

Leyla

17 Temmuz 2023

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Orhan

20 Eylül 2023

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli