Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yaşam alanlarınızda olası hamam böcekleri istilasının önüne geçmek adına ciddiye alınması gereken bir uygulamadır. Kalorifer böcekleri ev ve işyerlerine kanalizasyon borularında meydana gelen sızıntılardan, bazen de alışveriş

pazar market poşetleri ile veya yaşam alanlarına getirilen diğer eşyalar aracılığı ile gelirler.

Kalorifer böceklerinin bilinen bir adı ise Alman Hamam Böceğidir. Kalorifer böcekleri insanların yediği ve yemediği her yiyecekle beslenebilirler. Öte yandan kalorifer böcekleri beslendikleri besinlerimiz üzerinde gezdiklerinden dolayı bu esnada salya ve dışkılarını da bırakırlar ve bu şekilde besin maddelerimize bulaşıcı hastalık olabilecek mikroplarını bulaştırırlar.

Kalorifer böceği insanları ısırmazlar. Daha çok gıdalar ile beslenirler. Bu sebeple bu böcekler beslendiğimiz gıdalarımıza bulaştırdıkları çeşitli mikroplar ile sağlığımızı olumsuz yönde etkilerler.

Kalorifer böceği vasıtası ile insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları şu şekildedir;

 • Dizanteri hastalığı,
 • Verem hastalığı,
 • Pnomoni hastalığı,
 • Astım hastalığı,
 • Mantar hastalıklarıdır.
kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği eve nasıl girer?

Kalorifer böcekleri oturduğunuz yaşam alanlarına, bina içerisinde bulunan yarık ve çatlaklardan, banyo ve tuvaletlerde bulunan çatlak ve yarıklardan, boruların giriş ve çıkışlarında boruların yanındaki boşluklardan ev veya iş yerlerine girerler. Bu alanlarda yuvalanarak hızlı bir şekilde üreyebilirler ve bu durum da kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yaptırmanıza davetiye çıkartır.

 

Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması ile kesin çözüm

Öncelikle kalorifer böceği ilaçlama uygulamasının evvelinde hiçbir kimyasal ürün kullanılmadan bu böceklerin yaşadığı alanların tespit edilmesi işlemi yapılır.

Hiç aklınıza gelmeyecek olan alanlar kalorifer böcekleri için bir yuvalanma alanları olmuş olabilir. Bu alanlar bazen kendinize kahve veya çay için su ısıttığınız ısıtıcının içi olabilir, bazen de evdeki doğalgaz kaçağı esnasında devreye giren sensör cihazlarının içi olabilmektedir.

kalorifer böceği ilaçlama

Tespit edilen kalorifer böceklerinin bu yuvalarında işlem yapılması için uygulanabilecek ilaçlamada bu türden elektrik aksamlarına sıvı temas yapılması kısa devreye neden olarak yangın riskini ortaya çıkaracağından dolayı el tipi gaz püskürtme aparatları kullanılır. Bu aparatlar ile püskürtülen gaz sayesinde kalorifer böceklerinin yuvasından çıkmaları sağlanır. Öncesinde kalorifer böceği ilaçlama kapsamında böceklerin geçiş alanlarına uygulanan kokusuz ilaç ile ilaçlanan yerlere temas ederek böceklerin vücutlarına kimyasal ilaçların bulaşması sonrasında bu böceklerin ölmeleri sağlanmaktadır.

Kalorifer böcekleri ile mücadelenin diğer yöntemi ise jel ilaçlama adı verilen ilaçlama şeklidir. Kalorifer böceği diğer bir adı ile alman hamam böceklerinin dışkıları küçük karabiber tanelerine benzemektedir. Kalorifer böceklerinin dışkılarının olduğu bu yerlere, jel yem olarak adlandırılan kimyasallar ki bu kimyasallar toplu iğne büyüklüğünde damlalar halinde buralara bırakılarak kalorifer böceklerinin bu jel yemlerini yiyerek ölmeleri sağlanır. Öte yandan daha fazla bir şekilde yiyerek yuvalarına gitmesi ve burada varsa yavrularına ağız kısmındaki fazlalık yemleri çıkartarak yedirmelerini sağlayarak toplu bir şekilde ölmeleri gerçekleşmiş olur.

%100 müşteri memnuniyeti garantili kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları ile hizmetinizdeyiz.

 

Kalorifer böceği nasıl yok edilir?

Çok hızlı bir şekilde çoğalma kapasitesine sahip olan kalorifer böcekleri kişisel yöntemler ve imkanlar ile tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir. Kişisel önlemler kapsamında yapılan kalorifer böceği ile mücadele genel olarak değil sadece lokal anlamda bir çözüm sağlayacak ve kısa bir süre sonra kalorifer böcekleri tekrardan ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Bu yüzden kalorifer böceği sorunundan kurtulmanın en etkili yolu, böcek ilaçlama alanında uzman ve profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almak olacaktır.

Profesyonel ilaçlama şirketi kalorifer böcekleri ile mücadele de böcek jeli adı da verilen ilaçlar vasıtası ile bir ilaçlama yöntemi yapar. Bu yöntem sayesinde jel tipindeki yeme benzeyen ilaçları yiyen hamam böcekleri hemen ölmezler. Kalorifer böceği bir müddet sonra yuvasında ölür. Yuvasında ölen hamam böceklerini diğer böcekler hem dışkısını ve hemde ölülerini yerler. Böylelikle yuvadaki diğer böceklerde jelden etkilenerek ölmesi sağlanmış olunur.

Bu aşamada kalorifer böceği ilaçlama uygulamasının tecrübeli ilaçlama şirketi ekipleri tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Bariyer ilaçlama olarak alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile yaşam alanlarınızda bulunan kalorifer böceklerin yuvalarını tespit ederek ilaçlama kapsamında jel yemleri yani böcek jeli damlacıklar halinde geçiş noktalarına olası yuva girişlerine ve yuvalara yerleştirir. Ayrıca elektirik prizlerine, dolap içlerine, makine ve motor aksamları gibi alanlara uygulanan jel yemler çok çok kısa sürede etkisini gösterecektir.

kalorifer böceği ilaçlamaKalorifer böceği ilaçlama uygulamasından önce ev veya işyeri sahibi olarak herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek olmadığı gibi jel ilaçlama yöntemi sonrasında da evden ayrılma veya ilaçlama sonrasında temizlik gerektirmez. Ayrıca bu ilaçlama yöntemi tamamen kokusuz bir yöntem olduğundan dolayı evinizi veya işyerinizi bu uygulamadan sonra havalandırmak zorunda değilsiniz.

Bariyer İlaçlama olarak sizi kalorifer böceği sorunundan kurtarmak için 7/24 yanınızdayız.

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

8 yorum

commenter

CAHİT

13 Ocak 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

AHMAD

15 Ocak 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Cevap Yazın
commenter

İPEK

21 Şubat 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

DEMET

19 Nisan 2022

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Cevap Yazın
commenter

SERAP

9 Temmuz 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Cevap Yazın
commenter

Rıfat

24 Kasım 2022

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Cevap Yazın
commenter

Kübra

8 Ocak 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

Esin

8 Mart 2023

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli