Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Hastane İlaçlama Hizmeti

hastane ilaçlama

Hastane İlaçlama Hizmeti ve Periyodik İlaçlama

Hastaneler, devamlı olarak sağlık hizmeti veren alanlar olduğundan dolayı bu tip sağlık merkezleri, hasta sağlığı açısından sürekli hijyenik olması gereken yerlerdir. Bu nedenle gerek temizliğe gerekse bakteri kontrolüne dikkat edilmelidir.

Aslında birçok hastalığın bulaşmasına haşereler ve zararlılar neden olmaktadır. Bu da hastalıkların kolay bulaşmasına etki yapmaktadır. Hastane gibi yerler de hastalıkların bulaşmaması için önem arz etmektedir.

Hastane ilaçlama yapılmazsa ne olur?

Sağlık hizmeti veren bu hastane ortamlarında giriş çıkışın oldukça fazla olmasından dolayı hastane ilaçlama uygulaması oldukça önemli hale gelir. Öte yandan haşereler ve kemirgenler hastane ortamlarına kolay bir şekilde girerek buralarda yerleşebilirler ve kısa süre içinde de çoğalabilirler ve özellikle hastane mutfağı ve hastane yemekhanesi gibi bölümler de haşere, böcek ve fare gibi unsurlara rastlanması kuvvetle muhtemel yerlerdir. Belirttiğimiz bu alanlarda haşere ve kemirgenler için hastane ilaçlama uygulaması gibi bir önlem alınmaması durumunda hastane genelinde ve hastaneye bağlı sağlık kuruluşunun diğer yerlerine haşere, böcek ve kemirgenler maalesef hızlı bir şekilde yayılma gösterirler.

 

Hastanelerde en çok hangi ilaçlama uygulaması yapılır?

Hastane ilaçlaması kapsamında hastane ortamında keşif sonrasında yapılabilecek ilaçlama hizmet listesi şu şekilde olmaktadır;

  • Fare ilaçlama, kemirgen ilaçlama ‘genelde mutfak gibi alanlarda sıklıkla görülür’
  • Hamam böceği ilaçlama ‘lavabo, banyo başta olmak üzere diğer tüm bölgelerde sıkça görülür’
  • Pire ilaçlama ‘pireler genelde hastanelerin bahçe kısımlarında daha çok görülür’
  • Akrep ilaçlama
  • Toz böceği ilaçlama

Başlıca ilaçlama uygulamaları bu şekilde olan hastane ilaçlama hizmetinde daha birçok haşere ilaçlama uygulaması için istekler gelebilmektedir.

Bariyer ilaçlama olarak uzman ve alanında tecrübeli kadromuz ile hastane içindeki tüm alanlarda girişilecek haşere ile mücadele kapsamında hastane ilaçlama sonrasında olumlu sonuç alacağınız ilaçlama hizmetini sizlere sunuyoruz.

hastane ilaçlama

hastane ilaçlama uygulaması

Hastane ilaçlama esnasında sağlık hizmetlerimiz duracak mı?

Hastane ortamları 7/24 sağlık hizmeti verdiklerinden dolayı bu tür yerler hastane ilaçlama uygulaması kapsamında yapılacak böcek ilaçlaması, kemirgen fare ilaçlaması esnasında terk edilemeyecek yerlerdir.

Bariyer ilaçlama olarak tamamen kokusuz olarak garantili bir şekilde yaptığımız böcek ilaçlama ve fare ilaçlama uygulaması ile hastane ilaçlama esnasında ilaçlama yapılan alan kesinlikle terk etmezsiniz ve sağlık hizmetine olduğu gibi devam edebilirsiniz.

 

Hastane ilaçlama hizmeti nasıl yapılır?

hastane ilaçlama uygulaması
hastane ilaçlama

Hastane ilaçlama uygulaması kapsamında yapacağımız böcek ilaçlaması için jel uygulaması veya kokusuz sıvı uygulaması kullanılır. Bunun yanında kemirgen fare ilaçlama işleminde ise, fare ilaçlaması yapılacak alanda keşif yapılır ve belirlenen uygun bölgelere kemirgen istasyonları yerleştirilir. Bu şekilde hastane ilaçlama uygulaması itinalı ve profesyonel bir şekilde yapılarak tamamlanır. Bariyer ilaçlama bünyemizdeki Ziraat mühendislerimizce kontrollü bir şekilde yapılan hastane ilaçlama uygulamasında kullanılan tüm kimyasal ilaçlar insan sağlığına ve hayvan sağlığına karşı %100 zararsız ilaçlardır.

 

Hastane ilaçlama hangi sıklıkla yapılmalı?

Hastane ilaçlama mevcut alanın büyüklüğüne göre ilaçlama periyodlarının belirlenmesi gerekmektedir ve bu özellikler hastane ilaçlama periyodları için belirleyici unsurların yanında ilaçlama hizmeti alacak kuruluşun mevcut işlevi de çok önemli bir unsurdur ve bunun yanında daha farklı unsurlar da vardır.

Hastaneler başta olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarında dezenfekte edilmiş temiz, sağlıklı ve hijyenik bir ortam vazgeçilmez unsurların en başında gelir.

Periyodik ilaçlama da ikinci en önemli belirleyici unsur da haşere ve kemirgenlerin ortamdaki bulunma yoğunluğudur. Eğer kemirgen veya haşereler hastane bir ortamında çok yoğun bir şekilde bulunuyorsa periyodik ilaçlama haşere ve kemirgenlerin ortamdan tamamen kalkması ve tekrar gelmemesi için hastane ilaçlama hizmeti çok daha sık periyodlarda yapılması gerekir.

Dile getirdiğimiz bu ilk iki unsur dışında hastane ilaçlamasında periyodik ilaçlama zamanlarının belirlenmesinde şu diğer 3 unsur belirleyici olmaktadır;

  • İklim özellikleri,
  • Hastanenin bulunduğu dış çevrenin özellikleri,
  • Hastane de  görülen haşere ve kemirgen türü.

Periyodik hastane ilaçlama hizmetlerimiz hakkında daha kapsamlı ve detaylı bilgi almak için, bizi lütfen çağrı merkezimizden arayabilirsiniz veya sağ taraftaki iletişim formu vasıtası ile uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

hastane ilaçlama uygulaması
hastane ilaçlama

Bizler Bariyer İlaçlama olarak hastane, sağlık merkezleri gibi hijyenin ön planda olduğu alanlarda 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bariyer İlaçlama olarak hastane ve sağlık merkezlerindeki ilaçlamalarımızda profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Bu hizmetinizdeyiz.

Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı‘ndan onaylı ilaçları ve ürünleri kullanmaktayız. Yaptığımız hizmetlerin kalıcı sonuçlar vermesi için periyodik kontrolleri de yapmaktayız.

Did You Like This Post? Share it :

9 yorum

commenter

SELMA

23 Mayıs 2022

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

ÜBEYDULLAH

9 Temmuz 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

ERGÜN

25 Temmuz 2022

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Osman

17 Ekim 2022

Şu an tek tük banyoda haşerelere rastlıyoruz ama ilaçlama sonrasında hiçbiri yaşamıyor artık ? Umarım bu şekilde devam eder.

Reply
commenter

Hüseyin

4 Ağustos 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Sema

24 Mart 2024

Kısa bir süre içinde dönüş yapıldı ve planlanan saatte ilaçlama için gelindi. Verilen hizmetten memnun kaldım

Reply
commenter

Özlem

2 Nisan 2024

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Mehmet

17 Nisan 2024

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Keziban

28 Mayıs 2024

Hastane ilaçlama hizmeti bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli