Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Tüm böceklerin ilaçlama serüveninde olduğu gibi hamam böceği ilaçlama uygulamasında da öncesinde iyi bir keşif şarttır ve çok çok önemli bir aşamadır. Hamam böceği ilaçlama uygulamasında takip edilecek böcek ilaçlama yöntemi, uygulamada kullanılacak hamam böceği ilaçları seçimi ve bu uygulamaları usulüne uygun bir şekilde yapabilecek tecrübeli teknisyenlerin işin başında olması hamam böceği ilaçlama uygulamasının başarısını ortaya çıkartacaktır.

Öte yandan hamam böceği ilaçlama uygulamasında bir kaç yöntemin bir arada kullanılması her zaman doğru bir hamle olacaktır. Bu türden uygulama yöntemleri ve bu yöntemlerde kullanılacak ilaçlar, kimyasalların belirlenmesi, ev veya ortamın nem vb. koşullarına, ortamdaki hamam böceği türüne ve yoğunluğuna, ortamda bulunan hamam böceği aktifliğinin ergin mi yoksa yavru mu oluşuna göre değişmektedir.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceğinin birbirinden farklı birçok türleri bulunmaktadır. Bu yüzdendir ki, ortamda bulunan hamam böceği türüne bağlı olarak yapılacak hamam böceği ilaçlama uygulaması için farklı ilaç hazırlanması gerekmektedir. Hamam böceği ilaçlama uygulaması öncesinde yapılan tüm bu hazırlık aşamaları bu böceklerden daha etkili bir şekilde kurtulmaya olanak sağlamaktadır.

hamam böceği ilaçlama

Hamam Böceği Türleri

300 milyon yıldır yeryüzünde yaşadığı bilinen hamam böceklerinin yaşam alanları tropikal nemli yağmurlu alanlardır. Ülkemizde en fazla karşılaşılan hamam böceği türleri arasında gösterebileceğimiz hamam böceği türlerini, kahverengi bantlı hamam böceği, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve halk arasında karafatma olarak bilinen oryantal hamam böceği şeklinde sıralayabiliriz. Bu türler ve benzeri hamam böceklerinin bulunduğu ortamlarda mutlaka ama mutlaka ilaçlama yapılması ve bu zararlıların ortamdan uzaklaştırılmaları gerekir.

 

Evde Hamam Böceği İlaçlama

Evde veya farklı bir ortamda zamanında yapılmayan hamam böceği ilaçlama uygulaması, insanlarda gıda zehirlenmesine kadar büyük sorunlara yol açabileceğinden ve hamam böceklerinden insana geçen farklı hastalıkların olabilmesinden, dizanteri, astım hastalığı, alerjik hastalıklar, hepatit virüsü, verem mikrobu gibi hastalıkların hamam böceklerinden insanlara geçebileceğinden bu gibi önü alınamaz daha büyük sorunları ortaya çıkaracağından dolayı, hamam böceği ilaçlama uygulaması son derece önemle ele alınması gereken bir konudur.

 

Hamam Böceği İlaçlama Fiyat Olarak Ne kadar Tutar?

Ortamdaki hamam böceği özelliğine, türüne ve ortamdaki yayılımına göre ve ortamın m2 bazında büyüklüğüne göre hamam böceği ilaçlama fiyat bilgisi de değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma öncesinde ortam ile alakalı sizlerle yapacağımız görüşme sonrasında çok daha sağlıklı bilgi vereceğiz.

hamam böceği ilaçlama

Hamam Böceği İlaçlama Güvenli midir?

İlaçlama uygulamasında önceliğimiz her zaman sizin sağlığınız ve güvenliğiniz olduğundan dolayı hamam böceği ilaçlama uygulamasında kullanacağımız her ilaçlama ürünü T.C. Sağlık Bakanlığı’nca onaylı ve tescilli ürünler olacaktır.

Ek olarak uygulama yapılacak ortamda yaşayan siz ailenize veya evcil hayvanlarınıza zarar gelmemesini için uygulamalarımızda katı kurallar uygulamaktayız. Bu yüzden hamam böceği ilaçlama ve diğer tüm haşere kontrol uygulamalarımızı alanında eğitim ve tecrübe sahibi, tescilli lisanslı uzmanlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

 

Hamam Böceği İlaçlamasında Kullanılan Kimyasallar

Ev ilaçlama uygulamasında kullanılan kimyasallar ile tarım alanında kullanılan kimyasallar aynı olmadığından, evde yapılacak hamam böceği ilaçlama uygulamasında kullanılan kimyasallar kesinlikle kokulu değildir. İlaçlama uygulamalarımızı önce insan sağlığını göz önünde bulundurarak yapmaktayız.

Kokusuz ilaçlama yöntemi olarak bilinen yöntemle yapılan hamam böceği ilaçlama işlemi jel formülasyonundaki hamam böceği yemi ile yapılmaktadır. Bu yöntemle amaçlanan şey, hamam böceğinin veya hamam böceklerinin bırakılan bu jel formülasyonundaki yemi yemesidir ki bu yem hamam böcekleri için çekici bir feromona sahiptir ve bu yemi büyük bir iştahla yiyecektir. Yemi yiyen hamam böceği bu yemi yedikten sonra yuvasında ölür. Böcek dünyasında ölen böceği diğer böcekler yediğinden dolayı ilacın etkisi diğer böcekleride otomatik olarak kapsamış olacaktır ve bu şekilde toplu bir imha sağlanmış olacaktır.

hamam böceği ilaçlama

Hamam Böceği İlaçlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hamam böceği ilaçlama uygulamasından sonra hamam böceklerinin ölmesi ne kadar sürer?

Uygulanan bu fümigasyon işlemi etkilidir fakat hamam böceklerini hemen öldürmez. Uygulamanın etkili olması için ve hamam böceklerinin azalması için mülke en az 24 ila 72 saat (veya bazen daha uzun) girilmemelidir.

Hamam böceği ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalı?

Bu uygulama yılda 3 kez yapılmalıdır. Belirttiğimiz bu periyot sağlıklı bir şekilde takip edilirse bulunduğunuz ortamda hamam böceği girişleri engellenmiş olur. Aksi durumda eğer hamam böceği ilaçlama uygulamaları düzenli periyodlarda yapılmazsa, hamam böceklerinin ortama giriş yapmaları uzun sürmez ve hızlı bir şekilde ortama girerek çoğalabilirler.

hamam böceği ilaçlama

Evde hamam böceği neden çıkar?

Eğer bir ortamda hamam böcekleri varsa bu durum o ortamın ille de kirli olduğu anlamına gelmemektedir. Hamam böcekleri genellikle barınma ve yemek arayışı içerisindedir. Bu durum onların her yere adapte olabilen bir haşere grubu olmasını sağlamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı ortam pis olsun temiz olsun hamam böcekleri bir yere girmek isterse mutlaka girecektir ve orada barınma ile beraber beslenme işini görecektir. Önlem almak için periyodik olarak ilaçlama işlemi yapılmalıdır ki giriş noktaları bu zararlılar için geçilmez olsun.

Did You Like This Post? Share it :

13 yorum

commenter

Hacı

6 Ocak 2023

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply
commenter

Seyfullah

6 Ocak 2023

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Kübra

7 Ocak 2023

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Gülhanım

9 Ocak 2023

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Serkan

9 Ocak 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Sertaç

16 Şubat 2023

İlaçlama veya dezenfeksiyon hizmeti almasanız bile her sorumuza cevap veriyorlar. tebrik ediyorum bariyer ilaçlamayı.

Reply
commenter

Kansu

2 Nisan 2023

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Güneş

16 Haziran 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Üzeyir

21 Haziran 2023

işini dürüst bir şekilde yapıyor bu firma. iş ahlakının güzel ve iddialı bir temsilcisi konumunda bir firma.

Reply
commenter

Berçem

22 Temmuz 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Maruf

6 Nisan 2024

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Mustafa

16 Mayıs 2024

bu kadar mı farkeder deniyor ya, işte bende diyorum, bu kadar mı farkeder. teşekkür ederiz bariyer ilaçlama.

Reply
commenter

Fatma

23 Mayıs 2024

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli