Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Uyuz Böceği için Ev İlaçlama

Uyuz Böceği İçin Ev İlaçlama

İstanbul da Uyuz Böceği İçin Ev İlaçlama Uygulaması

İnsanlar da uyuz rahatsızlığına neden olan uyuz böceği, insan derisinin içinde 2 mm-3 cm uzunlukta tüneller halinde yerleşir ve burada üreyerek deride devamlı olarak tünel açar. Bu şekilde uyuz böcekleri insan derisinde kabarcıklar oluşturarak delikler ve yaralar meydana getiren bir çeşit zararlı bir parazit türüdür.

Ayroca uyuz böcekleri kıl diplerinde iltihaplı dermatit sorunlarına da yol açarlar. Uyuz böceği fizyolojik olarak yassı, oval şeklindedir ve kirli sarı renkli bir yapıya sahiptir. Ortalama 0.4 mm boyunda ve 0.3 mm eninde olan uyuz böceklerinin bacakları kısa, kalın ve kıllıdır.

Uyuz böcekleri bulaştığı canlının derisinin altına yumurtlayarak ürerler. Canlıda uyuz hastalığının başlaması, uyuz böceğinin yumurtlamasından iki hafta sonra vücutta meydana gelen, parmak araları, bilek ve dirseklerin iç kısmı, koltukaltı, karın ile bacakları sarıp yayılması ile olur.

uyuz böceği ilaçlama

Uyuz hastalığı etkileri olarak insanlarda özelliklede geceleri artan şiddetli allerjik kaşıntılar olur. Uyuz hastalığı insanlardan insanlara tokalaşma, kullanılan eşyalara temas ile kolaylıkla bulaşır. Uyuz hastalığının okul, yurt, kışla gibi toplu yaşam yerleri olan bu tip alanlarda en kolay bir şekilde bulaşma ortamı olduğu kesin olarak bilinmektedir.

Uyuz böceği insanlarda olduğu gibi kedi, köpek gibi memeli hayvanlarda da aynı şekilde hastalık meydana getirir. Uyuz hastalığının hububatla da bulaşan cinsleri bulunmaktadır.

uyuz böceği ilaçlama

Uyuz hastalığı kolaylıkla tedavi edilebilir fakat uyuz tedavisinden birkaç hafta sonra da biraz kaşınmanız olabilir.

Uyuz tedavisinde yardımcı en önemli etkenlerden biri de evinizde ve işyerinizde profesyonel bir şekilde uyuz böceği ilaçlama uygulamasıdır. İlaçlama yapılan ortam uyuz tedavisine ek bir önlem olmaktadır.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *