Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama Uygulaması

Türkiye’nin en büyük şehri megakent İstanbul’da böcekler ve kemirgenleri ile mücadelenin yanında salyangozlarla da çok fazla mücadele edilmektedir. Salyangozlar genel olarak insanlara kesinlikle zarar vermezler fakat salyangoz ilaçlama uygulamasını gerektirecek

unsurlardan olan çok hızlı bir şekilde üreme özellikteki salyangozlar, tarlalarda ve bahçesi olan evlerde yetiştirilmeye çalışılan yeşilliklere oldukça fazla zarar verirler. Salyangoz istilası ile karşı karşıya kalmamak adına fazla vakit kaybetmeden salyangoz ilaçlama uygulaması yaptırarak salyangozlar ile mücadele edilmelidir.

Salyangozlar çoğu zaman ot obur olmalarının yanında etobur veya hepçil yani hem et hem de otla beslenebilmektedirler. Salyangozlar daha çok yağmur yağdığı zamanlarda ortaya çıkarlar.

Ek bir bilgi olarak diyebiliriz ki; insan besini açısından salyangozlar ekonomik bir üründür diyebiliriz ve deniz salyangozunun da bazı türleri yine tüketim için denizden toplanmaktadırlar.

 

Sümüklü Böcek ve Salyangoz Farkı

Kabuksuz Salyangoz Olarak Bilinen Sümüklü Böcekler

Kabuksuz salyangoz olarak da bilinen sümüklü böcek ve salyangoz arasındaki farkı anlatmak gerekirse, kabukları olmayan yumuşakçalar sümüklü böceklerdir. Sümüklü böcekler bağlı oldukları türlerine göre fizyolojik olarak değişkenlik gösterse de yetişkin sümüklü böceklerin boyu ortalama 25 mm ila 100 mm arasında değişmektedir.

Kabuklu Salyangoz

Salyangozlar ise yumuşak gövdeli canlılardır. Salyangozların kabukları bulunmaktadır. Salyangozlar gerektiğinde ve tehlike anında sırtlarında taşıdıkları bu kabuklarının içerisine çekilebilir. Salyangozlar zorlu olan ve tehlikeli bazı durumlarda kabuklarını içinde kendilerini kapatabilirler. Ayrıca salyangozlar kabuklarının içerisinde birkaç yıl kalarak hayatlarını sürdürebilme özelliklerine de sahiptirler.

 

Salyangoz İlaçlama
Salyangoz İlaçlama

Evde salyangoz Neden olur?

Salyangozlarda Üreme

Üreme mevsimi bahar ve yaz ayları olan bu zamanlar da salyangoz ve sümüklü böcekler bu dönemde yumurtalarını bırakır. Salyangoz ve sümüklü böcekler yumurtalarını nemli ve korunaklı alanlarda toprak ile örterek buralarda bırakırlar. Salyangoz yavruları burada birkaç gün içerisinde yumurtadan çıkarlar. Sonraki birkaç ay içerisinde yumurtadan çıkan bu salyangozlar yetişkin duruma gelir. Yumurtadan çıktıktan sonra salyangoz ve sümüklü böcekler birkaç yıl yaşayabilirler.

 

Salyangozların Beslenmeleri

Başta belirttiğimiz gibi genelde ot obur olan salyangozlar, beslenmek için bitkilerin taze sürgünlerini yediğinden dolayı bahçedeki ve tarladaki ekinlerde zarara sebebiyet verebilmektedirler. Bu yüzden çiftçiler tarladaki ürünlerini, bahçesi olan ev sahipleri de bahçesindeki yetiştirdikleri yeşillikleri salyangoz istilasında korumak için çeşitli yöntemlere başvururlar.

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Her canlıya özel olarak hazırlanmış ilaçlar sayesinde salyangoz istilasından kurtulmak artık çok daha kolaydır. Salyangoz ilaçlama için alelade kullanılan ilaçlar ile salyangoz sorunundan kurtulmak isterken bunun tam aksine salyangoza daha çok direnç kazandırılabilir ve ölmeleri engellenmiş olur. Bu yüzden ilaçlama konusunda işin ehli olan ve dünya sağlık örgütü tarafından onaylı ilaçlar kullanan ilaçlama şirketinden yardım almanız çok önemli bir konudur.

Bu bağlamda evinin bahçesi olan, ayrıca bağ bahçesi olan, bahçesindeki çiçeklerle ilgilenen ya da tarımla uğraşan kişiler için Salyangoz İlaçlama yöntemi kesin bir çözümdür.

 

Salyangozların Zararları;

  • Tarlada yetiştirilen veya bahçede bulunan bitki özlerini yiyerek onları kuruturlar.
  • Ayrıca sebze ve meyveleri kemirerek onların çürümelerine sebebiyet verirler.
  • Salyangozlar yapışkan canlılar olduklarından dolayı çok sayıda mikrobu da tutarlar.
  • Yapışkan olmalarından dolayı üzerlerinde tuttukları mikropları üzerlerinde çok fazla gezindikleri tarım ürünleri olan sebze ve meyvelere tuttukları mikropları bulaştırırlar.

 

Profesyonel Salyangoz İlaçlama

Bağ ve bahçenizde, tarlanızda özenle yetiştirdiğiniz sebzelerinizi meyvelerinizi, ağaçlarınızı, bitkilerinizi ve çiçeklerinizi korumak için salyangoz ilaçlama uygulaması yaptırmanızda oldukça büyük bir fayda vardır. Burada yeşilliklerin, bahçe etraflarının ve bina çevresi ve yanlarının salyangoz ilaçlama yaptırılması bile söz konusu bir durumdur. Profesyonel salyangoz ilaçlama sayesinde salyangoz istilası

Salyangoz İlaçlama
Salyangoz İlaçlama

sorunlarınıza kısa sürede kalıcı çözümler üretilebilmektedir.

Salyangoz ilaçlama uygulamasında kullanılacak ilaçlar dünya sağlık örgütü ve ülkemizde tarım bakanlığı onaylı olmalıdır. Bariyer ilaçlama olarak salyangoz ilaçlama da kullandığımız ilaçlar kokusuzdur ve insan sağlığına olumsuz bir etkisinin olmamasının yanında diğer canlılara da kesinlikle zarar vermemektedir.

Salyangozlar göründükleri gibi masun canlılar değildir. Salyangozlar, üzerlerinde çok fazla sayıda mikrop barındırdıklarından dolayı bu mikropları besinlere bulaştırarak hastalıklara sebebiyet verebilirler.

Salyangoz ilaçlama işleminde sizlere en etkili çözümleri sunmanın halı gururunun yanında hızlı bir hizmet vermekteyiz. Ayrıca yeni nesil ilaçlama çözümlerimiz ile haşere kontrol hizmetini sizlere profesyonel olarak sunmaktayız.

İstanbul’un her yerinde tüm ilçelerde hizmetlerimizi profesyonel olarak sürdürmekteyiz. Salyangozlardan kurtulmak için salyangoz ilaçlama uygulamasında 7/24 hizmet Bariyer ilaçlamada.

Did You Like This Post? Share it :

9 yorum

commenter

Latife

23 Eylül 2022

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply
commenter

Hüseyin

29 Eylül 2022

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Feza

3 Ekim 2022

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply
commenter

Özlem

8 Nisan 2023

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Fatih

1 Ağustos 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Didem

20 Mayıs 2024

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply
commenter

Şahin

21 Mayıs 2024

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Tolunay

24 Mayıs 2024

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Ebru

4 Haziran 2024

İlaçlama öncesi ayrıntılı şekilde bilgi verdiler. sonra da hızlı bir şekilde ev ilaçlama, bahçe ilaçlama ve bodrum katı ilaçlama yapıldı. sonrassında tüm dertlerim bitti. teşekkürler.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli