Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Karınca İlaçlama

karınca ilaçlama uygulamaları

Uzman Karınca İlaçlama Uygulamaları

Kraliçe karıncalar günde ortalama 800 yumurta bırakabilir ve bu karınca kraliçelerinin onlarca yıl yaşayabildiklerini düşünürsek milyonlarca yavruya sahip olabilirler.

Karınca ilaçlama uygulamasında da olduğu gibi tüm haşerelerde de ilaçlama yöntemleri uygulamaları karşıdan görüldüğü gibi kolay olmadıklarından dolayı kendi imkânlarımız ile yaptığımız ilaçlama uygulamaları esnasında ister istemez kendimize de zarar verebilme ihtimaliniz vardır ve bu oran oldukça yüksektir.

Haşere ve karınca ilaçlama uygulamalarından olumsuz bir şekilde etkilenmemek adına bu işi alanında uzman olan profesyonel şirketlere bırakmanız hem zamanınızı verimli kullanmanıza ve hem de doğru bir ilaçlama uygulaması ile uzun süreler boyunca ilaçlama ihtiyacı duymamanız için faydalı olacaktır.

karınca ilaçlama uygulamaları

karınca ilaçlama uygulamalarıÖte yandan hangi böceğin hangi ilaçla yok edilebileceği çeşitli araştırmalardan sonra ortaya çıkmış bulgularla belirlenmiştir. Yüzlerce çeşit haşere olduğundan, her bir haşerenin türünün kendi özellikleri vardır. Bu yüzden her bir türün kendi özelliklerine göre ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır.

Haşereler daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi daha çok havaların ısınması ile güneşli günlerde ortaya çıkarlar ve bu tür uygun ortamlarda da hızlı bir şekilde çoğalabilirler. Haşereler bulundukları ortamın durumuna göre günlerce, aylarca ya da yıllarca bulundukları alanları kesinlikle terk etmemektedirler.

Karıncaları çalışkanlıkları ile biliriz. Fakat bilinmesi gereken bir konu daha var ki, o da; karıncalar geçtikleri çeşitli yerlerden diğer geçtikleri yerlere mikrop alıp mikrop bırakabilme potansiyelleri vardır. Evi istila eden karıncalar günden güne çekilmez bir hal alırlar. Karınca ilaçlama uygulamasına sebep olan olgu karıncaların sadece ve sadece yeme içme bulmak için değil farklı alanlara geçiş için de ortam değiştirebilirler. Bu sebeplerden dolayı karıncaların bu türden her gezmelerinde bir mikrop bıraktıkları düşünülebileceğinden karınca ilaçlama uygulaması hem hastalık ve sağlık açısından ve hem de görsel açıdan oldukça itici olduklarından elzem bir hal alabilir.

karınca ilaçlama uygulamaları

karınca ilaçlama uygulamaları

Karıncalar nerelerde yaşar?

Birçok haşere türü olduğu gibi her haşerenin de kendi içinde birçok türleri bulunmaktadır. Karıncalar türleri itibari ile birçok farklı alakasız yerlerde yaşayabilmelerinin yanında termitler gibi kendi yuvalarını da topraktan inşa ederek yer altında kolonileşerek yaşayabilirler. Ayrıca karıncalar kütüklerin içlerini de yaşamayı da çok severler.

İnsanların yaşam alanları karıncalar için ideal bir besin kaynağı olduğundan evlerimizde bolca karıncalar görülür. Evlerimizde yaşayan karıncalar en çok mutfak alanlarında görüldükleri gibi karoların altlarında çürük masaların odun parçalarının içinde yuva yaparlar. Öte yanda öyle ki karıncalar yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları bile dışarı taşıyabilirler.

karınca ilaçlama uygulamaları

karınca ilaçlama uygulamaları

Karıncalar nasıl gider

Karıncaları evden kaçırmanın yollarından biri sprey şişesinin içine sirke, limon suyu ve su ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı karıncaların geldiği yerleri tespit ederek günde bir kez buralara sıkın. Bu uygulamadan bir süre sonra karıncaların bulunduğunuz ortamı terk ettiğini göreceksiniz.

Bu türden kişisel önlemler bir yere kadar etkili olabilir fakat bir yerden sonra bu önlemlerde işe yaramayacaktır. Bu yüzden profesyonel bir ilaçlama şirketine karınca ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekecektir.

 

Evde karınca ilaçlama uygulaması

Karınca ile mücadele ilaçlama alanında en zor uygulamalardan biridir. Peki neden?

Bir karınca kolonisini ortadan kaldırmak karınca ile mücadele kapsamında etkili olmayabilir çünkü karıncalar evinizin yakınlarında bulunan yakın olan çevre bahçelerde ya da evlerde uydu kolonilerine sahip olabilirler ve bu yüzden bir karınca kolonisini öldürmek yeterli olmaz.

Öte yandan karıncalar feromon adı verilen bir iz bırakarak diğer karıncaların bu şekilde birbirlerini takip etmesini sağlamış olurlar. Bu şu anlama gelmektedir, artık evinize daha fazla karıncanın gelecektir.

 

Karınca ile mücadele kapsamında karınca ilaçlama

karınca ilaçlama uygulamaları
karınca ilaçlama uygulamaları

Karıncaların zararları saymakla bitmez.  Evlerimizde besinleri tüketen karıncalar zamanla bina yapısının içini boşaltır ve yapının zayıflamasına sebebiyet verirler. Bazı karıncalar ağrılı ısırıklara neden olabildiklerinden dolayı insanlara fiziksek yönden zararları dokunabilir. Bu türden olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir ortamda yaşamak için karınca ile mücadele önemli bir konudur.

Karıncaların belirli bir yumurtlama dönemleri bulunmaktadır. Karınca ilaçlama kapsamında belirli periyodlar dahilinde karınca ilaçlama yapılmalıdır.

Karınca ile mücadelede etkili bir sonuç almak için karınca ilaçlama uygulaması alanında uzman olan profesyonel bir böcek ilaçlama firmasına yaptırmalısınız.

Did You Like This Post? Share it :

6 yorum

commenter

TARKAN

6 Mayıs 2022

Karınca İlaçlama Uygulamaları bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

HAKAN

12 Temmuz 2022

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Reply
commenter

Sedat

13 Ekim 2022

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply
commenter

Gamze

15 Kasım 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

Ayşe

26 Nisan 2024

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Reply
commenter

Ahmet

5 Haziran 2024

beni büyük dertten kurtardınız, teşekkürler bariyer.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli