Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Güve - Bariyer İlaçlama

Görünüş olarak kelebeğe benzeyen güve ilk olarak kurtçuk gibi büyür, daha sonra da kelebek gibi kanatlanıp uçmaktadır. Boyu ortalama 5-6 mm arasında olup ve rengi kelebeğe benzemektedir. Güveler yaşamlarını kumaş yiyerek sürdürürler. Erişkin olduktan sonra üremeye başlarlar ve yumurtalarını yünlü kumaşlara bırakırlar. Evlerde bulunan tahıl, buğday gibi kuru besinlerin bulunduğu dolap ya da depolarda çok fazla üremektedirler. Genellikle nisan ve mayıs aylarındansonra  sıcak bir ortam bulduklarında beş kez üreyebilmektedirler. Kişilere zarar vermemelerine rağmen, halı ya da yünlü kumaşlara zarar verebilir veya kuru gıdaları yiyerek hem yok eder hem de tatlarını bozmaktadırlar.

Güveler yapıları gereği sesi iyi duyar ve yaklaşan cisimleri fazlası ile iyi hissetmektedirler. Böylelikle düşmanlarından ya da kendisini öldürmek isteyen herhangi bir varlıktan kolayca kaçabilmektedir.Geceleri görünüp gündüzleri kaybolurlar. Güvelerin en büyük düşmanları yarasalardır.

Güve Türleri

  • Tahıl Güvesi: Bu güveler tahılla beslenirler. Genel olarak mutfakta ve tahılların bulunduğu ambarlarda görülebilen güve çeşididir. Önlem alınmadığında tüm besinlere zarar verebilir.
  • Deri Güvesi: Deri türündeki eşyaları kemirerek beslenirler. Daha çok elbise dolaplarında rastlanırlar. Eğer elbise dolabınızı açtığınızda hızla uçuşan böceklerle karşılaşıyorsanız, muhtemelen dolabınızda güve vardır ve önlem almanız gerekir. Aksi takdirde eşyalarınıza ciddi zararlar verebilirler.
  • Halı Güvesi: Halıları kemirerek yaşarlar. Zamanla halılarda delik açacak kadar kemirebilirler. Bu durum da hem görsel olarak hem de maddi olarak sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle güve bulunan ortamlarda mücadele iyi ve profesyonelce yapılmalıdır.

Did You Like This Post? Share it :

4 yorum

commenter

Demet

20 Eylül 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Sonay

22 Kasım 2023

iki gün öncesine kadar evde haşereler ile kovalamaca oynuyprdum. bariyer ilaçlamaya evi ilaçlattım ve şimdi sürekli böcek ölülerini topluyorum evden. Verdikleri fiyat da epey makul. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Selcen

5 Nisan 2024

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Çağrı

24 Mayıs 2024

Güve bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli