Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Güve - Bariyer İlaçlama

Görünüş olarak kelebeğe benzeyen güve ilk olarak kurtçuk gibi büyür, daha sonra da kelebek gibi kanatlanıp uçmaktadır. Boyu ortalama 5-6 mm arasında olup ve rengi kelebeğe benzemektedir. Güveler yaşamlarını kumaş yiyerek sürdürürler. Erişkin olduktan sonra üremeye başlarlar ve yumurtalarını yünlü kumaşlara bırakırlar. Evlerde bulunan tahıl, buğday gibi kuru besinlerin bulunduğu dolap ya da depolarda çok fazla üremektedirler. Genellikle nisan ve mayıs aylarındansonra  sıcak bir ortam bulduklarında beş kez üreyebilmektedirler. Kişilere zarar vermemelerine rağmen, halı ya da yünlü kumaşlara zarar verebilir veya kuru gıdaları yiyerek hem yok eder hem de tatlarını bozmaktadırlar.

Güveler yapıları gereği sesi iyi duyar ve yaklaşan cisimleri fazlası ile iyi hissetmektedirler. Böylelikle düşmanlarından ya da kendisini öldürmek isteyen herhangi bir varlıktan kolayca kaçabilmektedir.Geceleri görünüp gündüzleri kaybolurlar. Güvelerin en büyük düşmanları yarasalardır.

Güve Türleri

  • Tahıl Güvesi: Bu güveler tahılla beslenirler. Genel olarak mutfakta ve tahılların bulunduğu ambarlarda görülebilen güve çeşididir. Önlem alınmadığında tüm besinlere zarar verebilir.
  • Deri Güvesi: Deri türündeki eşyaları kemirerek beslenirler. Daha çok elbise dolaplarında rastlanırlar. Eğer elbise dolabınızı açtığınızda hızla uçuşan böceklerle karşılaşıyorsanız, muhtemelen dolabınızda güve vardır ve önlem almanız gerekir. Aksi takdirde eşyalarınıza ciddi zararlar verebilirler.
  • Halı Güvesi: Halıları kemirerek yaşarlar. Zamanla halılarda delik açacak kadar kemirebilirler. Bu durum da hem görsel olarak hem de maddi olarak sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle güve bulunan ortamlarda mücadele iyi ve profesyonelce yapılmalıdır.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

1 Yorum

commenter

Demet

20 Eylül 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli