Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Fareden Nasıl Kurtulurum? - Bariyer İlaçlama

Fare İlaçlama

Yaz aylarının bitmesiyle beraber fare sorunu kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlar. Uzmanlar bu artışın mevsim değişikliğine bağlı olduğunu belirtmektedir. Tabiki bununla birlikte hızlı kentleşme ve inşaatların artması da farelerin yaşam alanlarını daraltmaktadır. Bu nedenle fareler de yaşam alanları için sığınacak yer ararlar ve onlar için en uygun sığınma yerleri de ev işyeri gibi binalar olur.

Fareler Kış Aylarında Neden Çoğalırlar?

Yaz ayları sıcak olduğu için fareler doğaya çıktıklarında yiyecek bulma konusunda pek sıkıntı yaşamazlar. Dışarıya bırakılan çöplere ulaşıp karınlarını duyurabildikleri için iç mekanlara gerek duymazlar. Ancak kış aylarında sıcaklığın eksi derecelere düşmesi ve çevrenin karla kaplanması onların yiyeceğe ulaşmalarını zorlaştırır. Bu nedenle iç mekanları tercih edip yiyeceklere yakın yerlere yerleşirler.

Fareler İnsanlara Ne Gibi Zarar Verirler ?

Fareler herkesin bildiği gibi çok aşırı pis alanlarda yaşarlar ve tamamen bakteri yuvasıdırlar.Bu bakterileri bizlerin ortak kullanım alanlarına girmeleri durumunda ortama bırakılar ve hasta olmamıza sebep olurlar .

Fareler milyonlarca bakteri ve virüsü bünyesinde gezdirerek dolaştıkları ortama yayarlar ve bunların bizlere bulaşmasından dolayı da hastalık yaparlar.Tifo ve dizanteri gibi tehlikeli hastalıklara neden olan fareler bulunduğumuz ortamlardan çok hızlı bir şekilde uzaklaştırıldıktan sonra dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.Fare sorunu evlerimizde görülmüş ise mutlaka tüm gıda maddeleri atılmalı , bardak , tabak gibi mutfak gereçleri yıkanarak dezenfekte edilmelidir. En önemlisi de bu konuda etkin çözüme kavuşmak için etkili bir pest kontrol işlemi uygulanmalıdır.

Did You Like This Post? Share it :

8 yorum

commenter

hakan kongar

14 Temmuz 2020

bahçemize dadanan farelerden illallah etmiştik ki bariyer ilaçlama ile tanışana kadar. bu sorundan profesyonel olarak fare ilaçlama yaparak çözdüler. teşekkürler bariyer ilaçlama ekibi.

Reply
commenter

Güneş

17 Ekim 2022

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Jülide

5 Aralık 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Seda

25 Aralık 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Volkan

9 Mart 2023

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yorum yazmak için biraz bekledim. sonucu görmek istedim. evimde sürekli gördüğüm gümüşcün böceği, solucan ve kırkayakları haşereler artık yok oldular. hepsini ölmüş olarak buluyorum. Ayrıca ilaçlama sonrasıda bir sorun yaşamadım. BAriyer ilaçlama ekibine teşekkürlerimi iletirim.

Reply
commenter

Jülide

7 Şubat 2024

Fareden Nasıl Kurtulurum? bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply
commenter

Yusuf

12 Nisan 2024

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Reply
commenter

Selim

28 Nisan 2024

Fareden Nasıl Kurtulurum? bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli