Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

Bahçe Karıncasıyla Nasıl Mücadele Edilir

Bahçe Karıncası, Ev Karıncası, Siyah Karınca
Bilimsel adı: Lasius niger
İngilizce adı:  Black garden ant

Özellikleri : Bahçe Karıncası halk arasında ev karıncası olarak da bilinir. Boyları  yaklaşık 3-5 mm küçük yapılıdırlar. Kraliçe karıncalar 10 – 15 mm uzunluğa kadar ulaşabilir. Renkleri koyu kahverengiden siyaha kadar değişiklik gösterir.

Yaşam Alanları: Genelde bahçe alanları ve kumlu topraklarda yuva yaparlar. Bahçe Karıncası bitki köklerine yuvalandıkları zaman bitkilere zarar verebilirler. Bahçe Karıncası ev ve iş yerlerimizde kırıntılar, bal, şeker vb. gıdalarla iç alana gelirler.

Biyolojisi: Bahçe karıncalarının üremeleri, ilkbahar başında (Nisan – Mayıs) ve yaz aylarının sonunda (Ağustos –Eylül) gerçekleşir. Kraliçe karınca kendine uygun bir yuva arar ve yumurtlamaya başlar. Kraliçe karınca vücudunda bulunan, spermetecha adı verilen bir organ sayesinde sürekli üretken olabilir. Yeni oluşturulan bir Karınca kolonisi, yaklaşık on yıl içinde 100.000 bireye ulaşabilir.

 

Bahçe Karıncası İle Nasıl Mücadele Edilir ?

Bahçe Karıncası Mücadelesi

          Genel olarak Bahçe Karıncaları açıkta bıraktığımız veya etrafa dökülen gıda maddeleri sayesinde yaşadığımız ortamlara gelirler. Bu yüzden Karınca mücadelesinde en etkin korunma yöntemi bu gıda maddelerinin ortadan kaldırılmasıdır.

Mücadele edilecek alan, inceledikten sonra belirlenecek mücadele stratejisine göre lokal olarak yapışkan tuzaklar tercih edilebilir. Fakat bu uygulamalarda Bahçe (ev) Karıncası mücadelesinde, karıncaların doğal düşmanı olan canlılar korunmalıdır. Bu nedenle karıncalarla mücadele etmek ve etkin çözüme ulaşmak için profesyonel yardım alınmalıdır.

Did You Like This Post? Share it :

7 yorum

commenter

Orhan

12 Eylül 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Gülay

17 Eylül 2022

Gelen arkadaşlar son derecede kibar ve işinde profesyonel ve çok iyi bilen kişilerdi. Ben ilaçlama hizmetinden çok memnun kaldım.

Reply
commenter

Çağdaş

10 Kasım 2022

haşereler artık kabusumuz olmuştu. Bariyer ilaçlamayı arkadaşlar tavsiye etti. Aradım görüştük. Sonra gelen arkadaşlar evimizi titizlikle haşerelerden temizledi ve yok ettiler.

Reply
commenter

Bilge

8 Aralık 2022

İlaçlama sonrasında gördüğüm böceklerin hepsi ölüydü artık. ilaçlama sonrasında ilk iki hafta da bunu daha yoğun olarak gördük böceklerin ölü yavrularını. Sonrasında onlar da yok oldu çok şükür.

Reply
commenter

İnci

8 Aralık 2022

Soğukkanlı, hızlı ve kendinden emin hamlelerle ilaçlama hizmetini yaptılar. işlerinde profesyoneller. tavsiye ederim..

Reply
commenter

Ferat

4 Mayıs 2023

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Reply
commenter

Pınar

14 Aralık 2023

bu kadar beklemiyordum. Açıkçası işinin ehli bir firma çıktı. bundan sonra hep sizinle çalışacağız.

Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli