Anadolu: Çamlık Mh. Nimet Sk.
No:12 /A Çekmeköy/İstanbul

Avrupa: Yenimahalle Cengiz Sk.
No:21/A Küçükçekmece/İstanbul
+90 216 641 93 93

+90 212 877 00 87

GIDA İŞLETMELERİ

  • Home
  • GIDA İŞLETMELERİ

İnsektler yani haşereler gıda işletmeleri için yaygın problerler arasındadır. Gıda işletmelerinde bulunan haşereler gıda maddelerini kontamine ederek zarar verir ve gıdaları tüketilemez duruma getirerek önemli ekonomik zarar ve kayıplara yol açarlar, Patojen ve saprotif bakterileri gıdalara bulaştırdıklarında gıda ürünlerinin buzulmasına, gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Zaman zaman virüs ve parazitleri taşırlar. Bu nedenle tüm gıda işletmelerinde Güvenilir gıda üretimi adına etkin haşere kontrol ve ilaçlama programı gereklidir.

Bu haşereler taşıdıkları binlerce hastalık etkenleri ile insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yapar, gıdalara bulaşarak bunları tüketilmez hale getirdiği gibi tiskindirici görünümleri ile de ekonomik zararlara neden olurlar.  Bu nedenle gıda işletmelerinde hijyenik gıda üretimi için pestlerle mücadele ve ilaçlama çalışması önemli konulardandır.

İşletme içi ve dışında öncelikle kapsamlı bir araştırma ve inceleme yapılıp,inceleme sonucu zararlı türü giriş kaynağı ve içeride saklanıp barınabileceği yerler tespit edilip,müşteriye uygun bir program oluşturmaktayız.Uygulama sonrası yapılan çalışma ile ilgili raporlar ve kullanılan ürünlerin güvenlik raporları yetkili kişiye teslim edilmektedir.

Open

Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli