Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Sineksiz böceksiz bir yaz için yaz aylarında ilaçlama veya yaz gelmeden ilaçlama yaptırmanın önemi oldukça fazladır.

 

Yaz Aylarında Böcek ve Haşerelere Dikkat!

Senenin 12 ayı evinizde veya işyerinizde karşılaştığınız böcek ve haşerelerden dolayı keyfiniz kaçıyor öyle değil mi? Bu türden haşere sorunlarına kökten bir çözüm bulmak ve bu sorundan kurtulmak istiyorsunuz. Size hak veriyoruz ve sizi bu türden sıkıntılardan kurtarmak için yanınızdayız. Bilim insanlarına göre değişen mevsim takvimleri nedeni ile çok uzun süren bir kış yaşıyoruz. Ve bu çok uzun süren kış mevsiminin ardından haliyle bizleri yaklaşık Aralık ayına kadar sürecek bir yaz mevsimi bekliyor.
Eminiz ki sizde yaz mevsimin kış mevsiminden daha çok seviyorsunuzdur. Ancak sıcak yaz günlerini size zehir eden böcek ve haşerelerden dolayı yazın keyfini çıkartamıyorsunuz.

Yaz Aylarında Pire İlaçlamanın Önemi

Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan pireler nedeniyle yaşam alanlarınızda büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. Pireler insanların yaşam alanlarına genellikle evde beslenen evcil hayvanlardan geçmektedir. Aynı zamanda dış ortamdan eve giren herhangi bir nesneden veya bitkiden de ile de pire gelebilmektedir. Pireler kan emici canlılar grubunda yer almaktadırlar. Bu nedenler pireler vasıtası ile kan yolu ile çeşitli hastalıklarında bulaşma riski oluşmaktadır.

Tüm bu riskler göz önüne alındığında özellikle de yaz aylarında pire ilaçlamanın önemi çok daha ciddi boyutlarda artmaktadır. Çeşitli haşere ve pirelerden dolayı yaz ayları sizin için zehir olmasın.

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Ayında Ev İlaçlama

Yaz ayında pire ilaçlamanın öneminden bahsettik. Fakat yaz aylarında sadece pire değil, diğer çeşitli haşere ve kemirgenler nedeni ile de çok büyük sıkıntılar yaşanabilmektedir. Ev ve işyerlerinde sinek, sivrisinek, böcek, fare ve diğer haşere gibi can sıkıcı böceklerin ve kemirgenlerin varlığı çok rahatsız edici bir durumdur.

Ayrıca sıcak yaz aylarında bazı böcek türleri daha çok hızlı bir şekilde üreyerek çoğalırlar. Hızlı bir şekilde üreyen bu böceklerden dolayı ortaya çıkan mikrop tehdidinden dolayı çeşitli sağlık sorunlarının da ortaya çıkması muhtemel olabilmektedir. Bu sebepten dolayı virüs ve bakterilerle mücadele etmekte çoğunlukla yetersiz kalabilme durumumuz ortaya çıkar. Tüm bu olumsuz durumlardan korunmak adına yaz gelmeden veya yazın ev ilaçlama uygulaması yaptırmanın önemi fazlasıyla ortaya çıkmaktadır.

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi, Ev İlaçlama

Haşereler ve İnsanlara Olumsuz Etkileri

Sinekler ve Sivrisinek İlaçlama Önemi

Sinekleri ve özellikle de sivrisineklerin olumsuz etkilerinden dolayı iyi biliriz hatta yatak odanızda veya evinizin herhangi bir odasında sinek ya da sivrisinek varsa o odada uyumak veya oturmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Ancak sivrisineklerin insanları rahatsız etmelerinin ötesinde bize çok daha büyük sorunlar yaşatabilirler. Sivrisinekler ısırdıkları alanda kaşıntı yaparak iltihaplanmaya neden olmalarının yanında özellikle Batı Nil Virüsü ve Dang hastalığı gibi çeşitli hastalıkları bünyelerinde barındırdıklarından dolayı insanlarda ve hayvanlarda bazen çok büyük sağlık sorunlarına neden olabilmektedirler.

Böcekler ve Böcek İlaçlama Önemi

Uyuz, hamamböceği, pire, akrep vs. gibi çeşitleri ile böcekleri çok fazla çeşitlendirebiliriz ve insanlar üzerinde olumsuz etkileri oldukça fazladır. İnsanların ve hayvanların derisinde oyuntular açan ufak böcek türleri vardır ki bunlar da uyuz canlılarıdır. Uyuz zararlısının deri altına kadar erişmesi durumunda çok ciddi deri hastalıkları gibi insanlarda önü alınmaz bir sağlık problemlerine neden olmaktadır. Başlarda derinize nüfuz ettiği anlaşılmaz fakat birkaç hafta sonra aşırı kaşıntıya ve sonrasında yaşattığı ağrılara neden olur.
Bu gibi sorunların önüne önceden geçmek yaz aylarında da bu sorunlarla uğraşmamak için uyuz ilaçlama uygulaması yaptırmak sorunun yaşanmadan ortadan kaldırılması anlamına gelir.

Bir diğer zararlı ve tehlikeli canlılar ise akreplerdir. Havaların ısınması ile akrepler gün yüzüne çok fazla çıkacaktır. Sizde çok iyi biliyorsunuz ki acil müdahale yapılmadığı sürece akrep sokmaları insanlarda ölümcül tehditler meydana getirebilmektedir.
Akrep sokmasını hemen hissedersiniz fakat akrep sokması sonrasında belirtisi kusma, artan aşırı terleme durumu ve yaşanacak görme bozuklukları akrebin zehirli olup olmadığının göstergesi olacaktır.

Akrep ilaçlama uygulaması öncesinde akreplerin yaşam alanları tespit edilip uygun ilaçlama yöntemi belirlenir ve ilaçlama işlemine başlanır. Akreplerin tespit edilmesinde ilk olarak ev veya işyerlerinde, çatı, bodrum, taş altları, duvar ve saksılar detaylı olarak kontrol edilir. Sonrasında uygun bir şekilde akrep ilaçlama uygulaması yapılır.

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi

Yaz Aylarında İlaçlamanın Önemi, İşyeri İlaçlama

İlaçlama Yaptırın ve Yaz Aylarını Huzurlu Geçirin

Genel olarak böcek ilaçlama başta olmak üzere uyuz ilaçlama, kene ilaçlama, bit ilaçlama, kalkan böceği ilaçlama, pire ilaçlama uygulamaları özel olarak geliştirilmiş ilaçlama yöntemleri ve metotları ile profesyonel bir şekilde yapılması gereken oldukça önemli işlemlerdir. Unutmayın ki uygulayacağınız kişisel yöntemler, haşere ile mücadele de onları imha etme konusunda yetersiz kalacaktır. Bu durum da böcek ve haşere ilaçlama firmalarının önemini önemli bir ölçüde arttırmaktadır.

Bariyer İlaçlama olarak böcek ve haşerelere karşı 7/24 mücadele vererek size bariyer oluyoruz. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında alanında uzman ekiplerimiz ile ilaçlama hizmetlerini sunuyoruz.

Yaz ayları gelmeden sizde ilaçlama uygulaması yaptırın ve rahat edin. Sağlık açısından olumsuz etkileri olmayan biyosidal ilaçlama ürünleri kullanarak ev ilaçlama ve işyeri ilaçlama uygulaması yapan Bariyer ilaçlama şirketi olarak sizleri ve sevdiklerinizi, böcek ve kemirgen türlerine karşı koruyoruz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *