Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama ve Tahta Kurusu

Tahtakurusu nerelerde olur?

Işıktan gizlenene tahtakurusu gündüzleri ortalıkta görünmezler ve yuvalandığı alanlarda gizlenirler. Bu yüzden tahtakurusu geceleri daha aktiftir. Tahtakurusunun yuvalarının nerelerde olduğunu tespit etmek adına gece vakitlerinde evi dip köşe kontrol etmek gerekmektedir.

Tahtakurusu kolonileri, koltukların ve koltuk döşemelerinin arasında, oyuklarda, kapı ve pencere pervazlarında, duvarlarda ve tavanlarda oluşan çatlak ve yarıklarda, süpürgeliklerin arkasında ve hatta halılarda bulunabilmektedirler. Ayrıca duvardaki bu tahta kuruları prizlerin ve elektrik düğmelerinin içlerinde dahi görülebilirler.

Tahta Kurusu İlaçlama
Tahta Kurusu Zararları

Günlük kullandığımız eşyalardan olan kıyafetlerimizin içlerinde, kıyafetlerin bulunduğu gardıroplarda, yataklarda ve hatta yorganların içinde, düğme kısımlarında ve yorgan fermuar kısımlarında da tahtakurusu görülebilmekte ve keyfimizi kaçırmaktadır. Ayrıca tahtakuruları, sandık içinde ve yatağın etrafındaki alanlarda gizlenebilirler. Ek olarak tahtakurusu, çanta, bavul ve cüzdan gibi kişisel eşyalarda da görülebilirler.

Nemli olan ortamlar tahtakurusu yuvası ve yaşamı için ideal alanlardır. Bununla birlikte evin bodrum kısmı, balkon alanı, çatı katı ve garaj gibi nemli ortamlarda tahtakurusu görülmesi muhtemel olan yerlerdir. Bina çevresinde kırlangıç kuşu ve yarasaların olması apartmanların tahtakurusu istilası riskiyle karşı karşıya olduğunu göstermektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Evinizde tahtakurusu olduğu nasıl anlaşılır ve belirtileri nelerdir?

Sabah olup uyandığınızda bacak, kol ve boyun bölgeleri başta olmak üzere vücudunuzun çeşitli bölgelerinin kaşınıyor olması ile birlikte eğer vücudunuzda da belli bir sırayı takip eden çeşitli kızarıklıklar varsa, o zaman evinizde tahtakurusu olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Yani saydığımız bu tahtakurusu izi belirtileri vücudunuzda belirli bir bölgede daha çok yoğunlaşıyorsa, o zaman diyebiliriz ki kuvvetle muhtemel siz bir tahtakurusu tarafından ısırılmış olabilirsiniz. Vücudunuzdaki bu tahtakurusu ısırık yoğunluğunu farklı farklı bölgelerinde görüyorsanız bu birkaç tahtakurusunun varlığına işaret etmektedir. Birkaç tahtakurusu olması, tahtakurusu istilası anlamına gelmektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama
Tahta Kurusu İlaçlama

Her böcek ısırığı farklı izler bırakmaktadır. Tahtakurusu ısırığı diğer böcek ısırıklarına nazaran çok daha belirgindir. Tahtakurusu vücutta bir bölgeyi ısırmadan önce ısıracağı yeri uyuşturmak için bir salgı bıraktıklarından dolayı ısırdığı bölgedeki kızarıklıklar diğer böcek ısırıklarına göre çok daha belirgindir.

Tahtakurusu ısırığı acıtma fakat ısırığın yoğunluğuna göre hafif veya şiddetli bir şekilde kaşıntı olur ve ek olarak bazı alerjik belirtilerde görülebilir. Yatak çarşafı üzerinde minik kan damlacıklarının olması da geceleyin tahtakurusu veya tahtakurularının beslenmek için yatağınıza girdiğinin bir delilidir.

Hızlı üreme kabiliyetine sahip olan tahtakurusundan birkaç tane görülmesi, tahtakurusu istilasının olası bir haline gelir ve bu yüzden hızlı bir şekilde tahtakurusu ilaçlama yaptırarak yaşam alanlarını ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Tahtakurusu ilaçlama uygulaması yaptırdıktan birkaç gün sonra ilaçlama firması tarafından mutlaka gözlem ve inceleme yapılmalıdır. Bu şekilde tahtakurusu ile mücadele de kesin çözüme ulaşılır.

Tahtakurusundan kurtulmak adına tahtakurusu istilasının gözlemlendiği ve istilaya neden olabilecek ilk belirtilerini görüldüğü anda harekete geçilmelidir. Bunun için tahtakurusu önleme kapsamında sıhhi temizliğin yanında kimyasal ilaçlama yöntemlerini de içine alan bir haşere mücadelesi yapılmalıdır. Kimyasal ilaçlama işlemleri için mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasından hizmet alımalıdır.

 

Tahtakurusunun zararları nelerdir?

Ev ve binalar haricinde dış mekanlarda da tahtakurusu görülebilir. Genellikle hayvansal ürünleri işleyip satan kafe ve restoranlarda tahtakurusu görülebilen mekanlardandır. Bu tür ortamlar taze etin taşınması ve transferi sırasında tahtakurusu istilasına maruz kalabiliyorlar.

Tahta Kurusu İlaçlama
Tahta Kurusu Zararları ve Tahta Kurusu İlaçlama

Hiç beslenmeden bile ortalama 1 yıl boyunca hayatta kalabilen tahtakurusu, sıcak havada ve beslenme ihtiyaçları olduğunda tekrar harekete geçebiliyorlar. İşletme sahibi olarak sizde işletmenizin tahtakurusunun yanında ve çeşitli diğer haşere türlerine maruz kalmış olduğunu düşünüyorsanız gecikmeden ilaçlama işlemlerini yaptırın.

Tahtakurusunun zararları arasında insanlarda ısırmaya bağlı deri kızarıklıkları ve deri kabarmaları, alerjik reaksiyonların oluşması hatta ev ve ofis eşyalarınızın zarar görmesi gibi birçok zararları bulunmaktadır.

 

Tahtakurusu ilaçlamada profesyonel çözüm

Evinizde veya işyerinizde tahtakurusu istilasından şüphelenip bu tahtakurusu istilasından nasıl kurtulacağınızı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almalısınız. Çünkü tahtakurusundan kurtulmak adına yapacağınız ve deneyeceğiniz bütün kişisel çözümlere rağmen geride kalacak birkaç tahtakurusu yumurtası sebebiyle aynı tahtakurusu sorunu ile kısa sürede tekrar karşılaşarak çözümleriniz yetersiz kalacaktır.

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlamaSize bir böcek ilaçlama firmasının sahip olması gereken bütün sertifikalara sahip olan Sağlık Bakanlığı onaylı, konusunda deneyimli kadrosu olan bir ilaçlama firması gerekmektedir.

Bariyer ilaçlama olarak tahtakurusu ve diğer tüm haşerelerden kurtulmanız adına sorununuzu kökünden çözüyoruz.

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli