Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Şantiyelerde Tahtakurusu Mücadelesi

Şantiye Koğuşlarında Tahtakurusu İlaçlama

Şantiyelerdeki Koğuşlarda Tahtakurusu Mücadelesi; Şantiyelerdeki koğuş alanlarında ortaya çıkan en önemli ve tedbir alınması gereken haşere problemlerinden en önde gelen sorunlarından biri tahtakurusu, diğeri ise fare problemleridir. Şantiyelerdeki koğuşlarda baş gösteren tahtakurusu problemleri, koğuşlarda yaşayan işçiler vasıtası ile dışarıdan taşıması ile olabilir. Bir diğer bulaşma yöntemi de daha önceki kullanımdan kaynaklanan tahtakurusu problemi sebebiyle başlar.

Burada yapılması gereken en doğru şey, profesyonel bir ilaçlama firmasına belirli periyotlarda aylık veya 15 günlük olarak tahtakurusu ilaçlaması yaptırmak olacaktır. Şantiyelerde tahtakurusu mücadelesi ancak bu şekilde yapılırsa başarılı olacaktır.

Peki Şantiyelerdeki Koğuşlarda Görülen Haşere Türleri Nelerdir?

Şantiye alanlarında sıklıkla görülen haşere türleri arasında en çok görülen haşere türleri, pire, tahtakurusu, tahtakurdu, bit, lağım faresi, hamamböceği ve kakalaklar gelmektedir. Bu böceklere karşı şantiye ilaçlama uygulaması yapılmadığı durumda haşereler hızlı bir şekilde üreyerek sayıları hızla artar. Peki haşerelerin şantiye alanlarında daha çok görülmesinin sebepleri nedir diye soracak olursanız; en büyük neden, haşerelerin mevcut yaşamlarını sürdürdükleri doğal yaşam alanlarının tahrip edilmesidir diyebiliriz.

Şantiyelerdeki Koğuşlarda Tahtakurusu Mücadelesi

Şantiyelerde Tahtakurusu Mücadelesi

Şantiyelerdeki koğuşlarda tahtakurusu mücadelesi kapsamında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Şunu bilmeniz gerekir ki, tahtakurusunu bulaşıcı bir hastalık olarak düşünebilirsiniz çünkü diğer komşu koğuştaki kişiden temiz olan koğuşa tahtakurusu kolaylıkla geçebilir. Bu sebeple koğuşlarda karantina tedbirleri uygulayabilirsiniz.
 2. Düzenli periyotlarda ilaçlama firmalarına, tahtakurusu olan veya olmayan koğuşlarda tahtakurusu ilaçlama yaptırın.
 3. Şantiye koğuşlarını mümkün olduğu kadarı ile sade tutun, öyle ki, koğuşlardaki eşyalar az olsun ve ortam bu şekilde havadar tutulsun.

Şantiyelerdeki işçilerin kaldığı koğuşlarda koşullar çok daha kötüleşti, Yemeklerde böcek ve koğuşlarda tahtakurusu var işçiler artık isyanda gibi haberler ile yüz yüze gelmemek için tek çare periyodik olarak ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Şantiyelerdeki koğuşlarda görülen haşere sorunları ile mücadelede kesin çözüm için yanınızdayız. Bariyer ilaçlama olarak şantiyelerde tahtakurusu ilaçlama hizmetini profesyonel olarak yapmaktayız.

Tahtakurusu Mücadelesi İlaçlama

Şantiye alanlarında sıklıkla görülen haşere sorunu tahtakurusu ısırığıdır. Tahtakurusu ısırığı vücutta derin yara ve şişmelere neden olmaktadır. Ayrıca tahtakurusu ısırığı insanlarda kaşınmalardan kaynaklı uyku problemlerine ve strese yol açmakla beraber şantiyede çalışan işçilerin ve personelin hayat kalitesini oldukça düşürmektedir.

Tahtakurusu sorununa çözüm için silikon, koli bandı, çamaşır suyu gibi müdahaleler amatör çabalardan öteye geçmeyecektir. Şantiyelerdeki tahtakurusu sorunu için yapılması gereken şey profesyonel bir ekipten oluşan şirketten tahtakurusu ilaçlama hizmeti almaktır.

Bariyer ilaçlama olarak şantiyelerdeki tahtakurusu ile mücadele de tahtakurusu ilaçlaması yapılırken özelliklede işçilerin kaldıkları koğuşlara özen gösterilmelidir. İşçilerin kaldıkları şantiye koğuşlarında tahtakurusu problemi olmasa bile bulaşma riskine karşın ortamın periyodik olarak ilaçlanması gereklidir. Bu şekilde yapılan ilaçlama uygulaması ile diğer haşere türlerinin de istilasını önlemek için tedbir alınmış olunacaktır.

Açık veya kapalı alan fark etmeksizin bulabildikleri her yolu zorlayarak, deneyerek bir şekilde yaşadığımız ortamlarda olmayı başarmakta olan ve hemen hemen her yolla ortama girebilmeyi bu şekilde başarabilen haşereler, kemirgenler veya böcekler kişisel ve toplu yaşam alanlarının bir numaralı kâbusu haline gelmektedirler.

Şantiye koğuşlarında görülen tahtakurusu ve diğer haşere türlerinin yok edilmesi veya önüne geçilmek için alınan bu tip tedbirlerde yapılan uygulamalarda ağır kimyasallarla oda ilaçlanır. Ayıca koğuşta bulunan yatak, ranza, nevresim, valiz gibi benzeri eşyalar da detaylı olarak tek tek ilaçlanır. Koğuş ilaçlaması sonrasında oda 4-5 saat kapalı olarak tutulur ve havalandırılır. Odada ikamet eden şantiye personeli tarafından zemin temizliği yapılıp ilaçla temas eden eşyalar yıkandıktan sonra tekrar oda güvenle kullanılabilir.

şantiye tahtakurusu mücadelesi

Şantiye koğuşlarındaki tahtakurusu ile mücadele kapsamında yapılan bu ilaçlamaların uygulaması esnasında fare, hamam böceği, pire, tahta kurdu, sivrisinek ve kene gibi haşereler için de genel uygulama yapılmaktadır.

Tüm bu verdiğimiz bilgiler ışığı altında diyebiliriz ki, inşaat alanlarında, şantiyelerdeki koğuşlarda görülen haşerelerden kurtulmanın en sağlıklı ve kesin yolu, profesyonel bir şirketten iyi bir şantiye ilaçlama hizmeti almaktır.

Unutmayın, Bariyer ilaçlama olarak alanında uzman ekibimiz hangi haşereye ne gibi uygulamanın yapması gerektiğini bilen, alanında bilgili ve tecrübeli kadromuz ile hizmet veriyoruz. Şantiyelerdeki koğuşlarda yapılan ilaçlama hizmetinde kullandığımız ilaçların tümü Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı olup insan sağlığına kesinlikle zararsızdır.

Şantiye koğuşlarında tahtakurusu ilaçlama hizmeti almak için bize hemen arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli