Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kuş Biti İlaçlama

kuş biti ilaçlama

Kuş Biti Nedir ve Kuş Biti İlaçlama Neden Yapılır?

Fizyolojik olarak rengi ve büyüklükleri türlerine göre değişiklik gösteren çoğu kuş biti genel olarak yaşam süresince kuşların üzerinde yaşarken bu parazitler kuşlar ile haşır neşir olan ve onları besleyen insanları ısırabilir, onlara bulaşabilirler.
Kuş biti ısınan havaların etkisi ile üremeleri çok daha hızlı bir şekilde olmaktadır. Ayrıca hareket kabiliyeti çok hızlı olan kuş biti ev ve binalarda balkonlara, pencere önlerine konan kumru, güvercin gibi benzeri kuşlardan, bu gibi kuşları besleyen veya yumurta bıraktıkları için onları korumaya çalışan insanlara kolay bir şekilde bulaşabilir.

Kanla beslenen asalak türü de olan kuş biti topluluğu evin her bir tarafını kolayca sararak evdeki insanların adeta kabusu haline gelirler. Öyle ki 1 gecede evinizi sarabilen onlarca veya yüzlerce kuş biti ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Türkiye’de kuş biti yayılımı geçtiğimiz yıl 2020’de yayılımında neredeyse zirve yapmıştır. Özellikle de ev çatılarında kuş yuvalarının bulunduğu, civardaki ağaçlarda kuşların yuva yaptığı binalarda veya evlerde hızla yayılım gösteren kuş bitlerine karşı insanların şikayetleri doruk noktasına ulaşmıştır.

kuş biti ilaçlama

kuş biti ilaçlamaYaz aylarının gelmesi ile birlikte insanlara musallat olan kuş biti görünüm olarak nokta kadar büyüklükte olan bir böcek türüdür. Beslenme biçimi kan emerek, tüy ve telek yiyerek hayatta kalmak olan kuş bitinin, kuş biti ile kumru bitleri olarak iki türü bulunmaktadır. Kuş biti insan üzerinde yaşamasa bile eğer üzerinde yaşayacak uygun bir konakçı bulamadığı zamanlarda hayatını sürdürerek beslenmek için insanlara musallat olur.

Kuşlarda Bit Nasıl Oluşur?

Kuş biti öncelikle bina ve apartmanlarda kumru, muhabbet kuşu ve güvercin gibi diğer tüm kuş çeşitlerinin yetiştirilmesi veya kuşların yuva yaptığı apartman çatıları ile bina havalandırmaları gibi yerlerde kuşların yumurta bırakıp üredikten sonraki aşamalarda kuş biti oluşumu meydana gelir ve bu durum insanlar tarafından kuş biti şikayetlerine yol açar.

Kuş Biti Nasıl Beslenir?

Kuş biti dikkatli bakılmadığı sürece çıplak gözle görülmesi çok zor olan canlılardır. Renk olarak genelde kırmızımsı fakat yakından bakıldığında da beyaz şeffaf renge sahip olan çeşitli türlerine göre farklı renklerde kuş bitinin de olduğu gözlemlenmiş bilimsel bir gerçektir. Kuş biti türlerinden olan güvercin biti daha çok kuş tüyü ve telek yiyerek beslenirken kumrulardaki kuş biti ise kan emerek beslenirler.

Kuş biti eve yayılır mı?

Muhabbet kuşu biti başta olmak üzere tüm kuş biti türleri eve rahatlıkla yayılabilir. Özellikle de akşam vakitleri dolaşarak metrelerce gezinebilen bu kuş biti olarak bildiğimiz kırmızı bitler evinizin farklı yerlerinde görebilirler ve insanların üzerine de yapışabilirler.
Eğer konakladıkları vücutta kuş biti yoğunluğu fazla bir şekilde artmış ise bu konakladığı yer kuş biti için yetersiz hale gelir ve kendisine yeni konakçılar aramaya başlar.

kuş biti ilaçlama
kuş biti ilaçlama

Bu aşamada kuş biti bir yolunu bularak evlere girer ve insanları ısırarak kanlarını emer. Kuş bitinden kurtulmanın tek yolu da kaçınılmaz olarak böcek ilaçlama yaptırmak olacaktır.

Bu bağlamda konumuz üzerinde kuş bitleri başta olmak üzere diğer haşerelerle mücadelede alanında uzman ilaçlama firmasından destek almadan ev ve iş yerlerinde ilaçlama yapmayın. Bu şekilde kişisel önlemler adında yaptığınız ilaçlama yöntemleri ile sağlığınızı riske atabilirsiniz.

Kuş biti ilaçlama ve diğer farklı haşelerle mücadele için İstanbul’da Bariyer ilaçlama ekibine güvenebilirsiniz.

Kuş biti veya güvercin biti insana zarar verir mi?

İnsan derisi ve vücut yapısı ile kuşların deri ve vücut yapıları birbirlerinde farklıdır. Normal şartlarda göz önüne alınırsa şunu diyebiliriz ki, kuş biti insanlara pek bulaşmaz fakat yeterli beslenme imkanının olmadığı zamanlarda kuş biti insanlara yönelir ve insanlara bulaşırlar. Normal şartlarda ise kuş biti kuşların kanatları arasında yaşar ve buradan tüy ile telek yiyerek beslenir.

Kuş biti nasıl temizlenir?

Kullanabileceğiniz sıradan ilaçlar ile veya yanlış ilaçlama uygulamaları kuş biti probleminden kesinlikle kurtulamazsınız. Kuş biti ilaçlama konusu en önemli konulardan biridir. Evin dip kenar köşelerinde kokusuz böcek ilacı sıkarak kuş bitlerinden kalıcı bir şekilde kurtarmanız asla mümkün değildir.

Kuş biti ile mücadele konusunda uzman, profesyonel ilaçlama firmaları tercih etmeniz kuş biti probleminden kurtulmanız için kesin çözümdür ve unutulmamalıdır ki kişisel olarak yapacağınız her yanlış kuş biti ilaçlama uygulaması, kuş bitlerinin duvar, mobilya, yatak gibi evdeki tüm bölgelerine kolaylıkla yayılabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

 

kuş biti ilaçlama
kuş biti ilaçlama
kuş biti ilaçlama

Peki Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kuş biti ilaçlama uygulamalarında en etkili ve kesin çözüm olacak ilaçlama yöntemleri kokusuz bir şekilde uygulanır. Kuş biti ilaçlama da sırt pompası ile uygulanan bu ilaçlama sonrasında evin tamamına tesir etmesi zordur. Bu yüzden kuş biti ilaçlama konusunda profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alması şarttır.

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA UYGULAMASI İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ;

+90 216 641 93 93

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

5 yorum

commenter

MEHMET

19 Kasım 2021

Evin her yeri büyük bir titizlik ve dikkat ile ilaçlandı. İşlem o an etkisini göstermeye başladı. herşey için sağolun bariye.

Cevap Yazın
commenter

ERDEM

18 Aralık 2021

İşini büyük bir titizlikle ve ustalıkla yapan bir firma Bariyer ilaçlama ve haşere ilaçlama konusunda tek geçerim.

Cevap Yazın
commenter

BİRSEN

27 Aralık 2021

Verilen hizmetten memnun kaldım. Fiyatı da gayet uygun. teşekkürler.

Cevap Yazın
commenter

ÖZLEM

2 Ocak 2022

Kuş Biti ve Kuş Biti İlaçlama bu konuda geyat başarılı bir ilaçlama firması. tecrübe ettim. tavsiye ederim.

Cevap Yazın
commenter

SUNA

12 Ocak 2022

İşte benim yorumum gelen arkadaşlardan, verilen hizmetten çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli