Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kulağakaçan İlaçlama

Kulağakaçan İlaçlama Uygulaması

Evinizde veya iş yerinizde kulağakaçan böceği istilası ile karşı karşıya kaldıysanız, bahçenizde de kulağakaçan böceğine ait izlerle karşı

karşıya kaldıysanız bu aşamada öncelikli olarak kulağakaçan böceği istilasının boyutlarını belirlemelisiniz veya bu analiz işini de profesyonel bir böcek ilaçlama firmasına bırakarak rahat edebilirsiniz. Çünkü ilaçlama firması bu konularda profesyonel bir şekilde analiz yaparak size en iyi ilaçlama hizmetini sunacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı firma olan Bariyer ilaçlama olarak kulağakaçan böceği başta olmak üzere her türlü haşere ile mücadelenizde uzman ekimiz sayesinde hızlı ve kesin çözüme ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kulağakaçan böceği dişileri yumurtlayarak çoğalırlar. Kulağakaçan böceği dişileri toplam sayıları türlerine göre değişiklikler gösterse de ortalama 30-50 arasındaki bir sayıda yavru yumurtlarlar.

Çok sıcak olan ortamları sevmeyen kulağakaçan böceği daha çok mevsim geçişlerinde serin yerler ararlar. Yaşadığı alanın şartlarının elverişli olması sonucu olarak çok hızlı bir şekilde üreyebilirler. Bu sebepten dolayıdır ki yaşam alanlarınızda karşılaştığınız kulağakaçan böceklerinin her geçen gün çoğaldığını fark edeceksiniz. Bu aşamada artık kulağakaçan ilaçlama uygulaması yöntemlerine başvurmanız gerekecektir.

kulağakaçan ilaçlama

kulağakaçan ilaçlama

Kulağakaçan böceği nedir?

Koyu kahverengi renkte olan bu böcekleri bacakları açık kahverengi ve büyük kıskaçları olan bir türdür. Kulağakaçan böceği insanlar için zararsızdır.

Kulağakaçan kulağa kaçar mı?

Sizin de bildiğiniz gibi kulağakaçan böceği halk arasında inanılan kanıya göre kulaktan girer beyne kadar çıkmaktadır. Fakat bu inanış tamamiyle yanlış bir inanıştır.

 

Kulağakaçan böceği zararlı mıdır?

Kulağakaçan böceği insanların kulağına girmez ve hiçbir organa da ulaşamaz olduğundan insanlara zarar vermez fakat bu böceklerin yaşam alanları genellikle çeşitli bitki türleri olduğundan sebeple genellikle tarlalarda ekinlere fazlasıyla zarar verebilirler.

Ayrıca kulağakaçan böceği böcek ölülerini ve diğer hayvanların leşlerini tüketerek de beslenebilirler. Bazen kıskaçları sayesinde ufak börtü böcekleri de sıkıp öldürerek yiyebilirler.

 

Kulağakaçan böceği ne yapar?

Kulağakaçan böceği halk arasında inanılanlar asılsızdır. Kulağakaçan böcekleri özellikle bitki türleri arasında yaşamaktadırlar. Peki kulağakaçan böceği ne yapar derseniz bu böcek türleri genellikle tarlalara girerler ve buradaki ekilen ekinlere ciddi anlamda zarar verebilirler.

Daha çok kulağakaçan böceği nerelerde görülür?

Bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi kulağakaçan böceği daha çok genellikle yeşil alanlarda yaşadıklarından dolayı çeşitli bitki örtüsü olan alanlarda ve tarlalarda görülürler.

Kulağakaçan böcekleri yaşam alanlarımız olan evlerimize de girerek pencere kenarlarında, duvar çatlaklarında görülebilmektedir.

kulağakaçan ilaçlama

Bu böceklerin renkleri ise yaşamış oldukları ortama ve bitki örtüsüne bağlı olarak değişmesinin yanında çoğu kulağakaçan böceği renkleri kızıl, kahverengi, siyah veya sarımsı renkte olabilirler.

İnsanlara zarar vermeyen kulağakaçan böcekleri tüketmek için aldığımız meyve ve sebzelerin üzerlerinde veya evimizin yakınındaki ağaç ve yeşilliklerden gelirler.

Eve giren kulağakaçan böcekleri sorunundan kurtulabilmek için evinizin civarındaki yeşillikleri, ormanlık alanları periyodik olarak kulağakaçan ilaçlaması ile temizlettirmek gerekir. Kulağakaçan böcek ilaçlama uygulaması gelişmiş ilaçlama yöntemleri ile yapılır ve yeşil alanlara kesinlikle zarar vermez.

 

 

Kulağakaçan nasıl yok edilir?

Kulağakaçan böceği sorunundan kurtulmak için başvurulacak kişisel yöntemler olarak çeşitli yok etme yöntemleri kullanabilirsiniz fakat bu yöntemlerin büyük çoğunluğu kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Çözüm olarak mutlaka alanında uzman olan profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız. Kulağakaçan böceği bu şekilde yok edilebilir.

Kulağakaçan Böceği İlaçlama

kulağakaçan ilaçlama

Kulağakaçan böceği kulaktan veya burundan beyne veya diğer iç organlara ulaşamaz ancak uyku esnasında insanların burnuna, ağzına veya kulağına kaçarak bizler için yine de tehlikeli haşereler haline gelirler. Kulağakaçan ilaçlama da jel veya diğer ilaçlar pek etki etmeyeceğinden ilaçlama çalışmasında sıvı püskürtmeli ilaçlar kullanılır. Bariyer ilaçlama olarak kulağakaçan ilaçlama uygulamasını gerçekleştirecek profesyonel ekiplerimiz sayesinde bu sorununuzu kökten çözmekteyiz.

 

Kulağakaçan böceği ile nasıl mücadele edilir?

kulağakaçan ilaçlama

Kulağakaçan böceği mücadele ancak profesyoneller vasıtası ile olmaktadır. Bu yüzden bu konuda uzmanlardan yardım almanız gerekmektedir. Kendi başınıza kişisel çözümler ile kulağakaçan böceği ile baş edebilmeniz neredeyse imkansız diyebiliriz.

Kulağakaçan böceği ilaçlama kapsamında kişisel olarak evde çeşitli kimyasal yöntemleri denemek yerine bu işi alanında uzman olanlara bırakarak profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız. Bu şekilde kulağakaçan böceği sorununu kökten çözmüş olursunuz.

 

KULAĞAKAÇAN İLAÇLAMA HİZMETİ İÇİN BİZİ 7/24 ARAYABİLİRSİNİZ. HIZLI BİR ŞEKİLDE DESTEK ve HİZMET ALABİLİRSİNİZ

 

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

    Bize Ulaşın

    E-Posta: info@bariyerilaclama.com
    Telefon: +90 216 641 93 93
    Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
    Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet