Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Kene Nasıl Yok Edilir?

Kene Nerelerde Bulunur ve Kene Nasıl Yok Edilir? 

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin temel nedeni olan Kene ile iyi mücadele edilmediği takdirde ölümcül sonuçlarla karşılaşılabilir. Kene ısırdığında Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının yanı sıra başka ateşli hastalıklara da neden olmaktadır. Bu nedenle kene ısırığına maruz kalındığında acil olarak müdahale edilmelidir. Bu müdahalede ilk aşama kenenin hızlıca çıkarılmasıdır. Ancak bu çıkarma işlemi genelde insanlar tarafından yapılır, fakat çıkarma işlemi yapılırken kenenin patlamasına ve  parçalarının kalmasına neden olup virüslerin yayılmasına neden olabileceği için bu işlemin doktor tarafından yapılması şattır.

Kene Nasıl Yok Edilir, kene ilaçlama
Kene Nasıl Yok Edilir, kene ilaçlama

Keneler Nerelerde Bulunur?

Kene, kan emerek beslendiği için tüm hayvanların üzerinde bulunur. Beslenmek için doğrudan insanlar da ısırabilir. Özellikle Mayıs-Kasım aylarında etkili olan keneler tarım-ve hayvancılığın, yeşil alanların, piknik alanlarının ve bahçeli konutların olduğu yerlerde aktif olurlar. Bu nedenle bu tür yerlerde bulunurken dikkatli olunmanın yanı sıra her türlü haşereler için ilaçlamanın da yapılması gerekir.

Kene Nasıl Yok Edilir, kene ilaçlama
Kene Nasıl Yok Edilir, kene ilaçlama

Kene ile Mücadele Nasıl Yapılır?

Kenenin bulunduğu ortamlardan genel olarak kaçınılması ilk aşamada etkili olsa da bu tür haşerelerin olduğu potansiyel alanlarda daha huzurlu yaşamak için profesyonel mücadele şarttır. Bu nedenle bu alanlarda periyodik olarak haşere mücadele yapılması ve bulunan ortamın sürekli olarak temiz tutulması gerekir. Haşere problemlerinizi her ne kadar kendi yöntemlerinizde yok etmek isteseniz de tam ve kesin çözüm profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

YAZ GELMEDEN SİZ DE KENE İLAÇLAMA YAPTIRIN !

Kene Nasıl Yok Edilir
Kene Nasıl Yok Edilir, kene ilaçlama

Bizler de Bariyer İlaçlama olarak etkili kene ilaçlama yöntemleri ve profesyonel ekibimizle bu tür problemlerinizi çözüm ortağı olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.

KONU GÜNCELLEME: 03.05.2021

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

  Bize Ulaşın

  E-Posta: info@bariyerilaclama.com
  Telefon: +90 216 641 93 93
  Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
  Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet
  Open

  Bariyer İlaçlama Müşteri Paneli