Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Fareden Nasıl Kurtulurum? - Bariyer İlaçlama

Fare İlaçlama

Yaz aylarının bitmesiyle beraber fare sorunu kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlar. Uzmanlar bu artışın mevsim değişikliğine bağlı olduğunu belirtmektedir. Tabiki bununla birlikte hızlı kentleşme ve inşaatların artması da farelerin yaşam alanlarını daraltmaktadır. Bu nedenle fareler de yaşam alanları için sığınacak yer ararlar ve onlar için en uygun sığınma yerleri de ev işyeri gibi binalar olur.

Fareler Kış Aylarında Neden Çoğalırlar?

Yaz ayları sıcak olduğu için fareler doğaya çıktıklarında yiyecek bulma konusunda pek sıkıntı yaşamazlar. Dışarıya bırakılan çöplere ulaşıp karınlarını duyurabildikleri için iç mekanlara gerek duymazlar. Ancak kış aylarında sıcaklığın eksi derecelere düşmesi ve çevrenin karla kaplanması onların yiyeceğe ulaşmalarını zorlaştırır. Bu nedenle iç mekanları tercih edip yiyeceklere yakın yerlere yerleşirler.

Fareler İnsanlara Ne Gibi Zarar Verirler ?

Fareler herkesin bildiği gibi çok aşırı pis alanlarda yaşarlar ve tamamen bakteri yuvasıdırlar.Bu bakterileri bizlerin ortak kullanım alanlarına girmeleri durumunda ortama bırakılar ve hasta olmamıza sebep olurlar .

Fareler milyonlarca bakteri ve virüsü bünyesinde gezdirerek dolaştıkları ortama yayarlar ve bunların bizlere bulaşmasından dolayı da hastalık yaparlar.Tifo ve dizanteri gibi tehlikeli hastalıklara neden olan fareler bulunduğumuz ortamlardan çok hızlı bir şekilde uzaklaştırıldıktan sonra dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.Fare sorunu evlerimizde görülmüş ise mutlaka tüm gıda maddeleri atılmalı , bardak , tabak gibi mutfak gereçleri yıkanarak dezenfekte edilmelidir. En önemlisi de bu konuda etkin çözüme kavuşmak için etkili bir pest kontrol işlemi uygulanmalıdır.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

1 Yorum

commenter

hakan kongar

14 Temmuz 2020

bahçemize dadanan farelerden illallah etmiştik ki bariyer ilaçlama ile tanışana kadar. bu sorundan profesyonel olarak fare ilaçlama yaparak çözdüler. teşekkürler bariyer ilaçlama ekibi.

Cevap Yazın

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *