Şahinbey Caddesi No:107

Çekmeköy / İstanbul

+90 216 641 93 93

Hemen Destek Al

Fare İlaçlama Uygulaması

fare ilaçlama uygulaması

Fare İlaçlama Uygulaması

Fare genel itibari ile bilimsel adı Rodentia olan kemiriciler takımından bir sıçangil cinsi canlıdır. Belirli bir taksonomik gruba karşılık gelmeyen fare’nin bir diğer bilimsel adı ise Mus cinsi olarak kullanılır. Öte yandan halk arasında lağım faresi olarak bilinen Muridae familyasının Rattus cinsini oluşturan kemirgenlere sıçan da denilmektedir. Halk arasında tarla faresi olarak bilinen kemirgenler bilinenin aksine bir fare türü değildir.

 

Fare için ev ilaçlama

Evde farelerin olduğuna en büyük işaret evde dışkı izleri veya hoş olmayan bir idrar kokusunun olmasıdır ve bu muhtemelen büyük olasılıkla fare belirtilerinin olduğuna işarettir. Bu türden ipuçlarını gördüğünüzde profesyonel bir ilaçlama şirketinden fare ilaçlama hizmeti alma zamanı gelmiş demektir. Evdeki fare sorunundan kurtulmak için en etkili ve hızlı yolu evde fare ilaçlama yaptırmak olacaktır.

Evinizde profesyonel fare ilaçlama uygulamaları yaptırdığınızda artık farelerin yaşam alanlarınızdaki mülkünüze ve hatta size zarar vermelerini önlemiş olursunuz ve öte yandan fare ilaçlama ile bu kemirgenler tarafından yayılan hastalıklara bazen de ölümcül olabilecek salgınlara karşı korunmuş olursunuz.

 

fare ilaçlama uygulaması
fare ilaçlama uygulaması

Daha Geniş Anlatım ile Farelerin Özellikleri

Fare canlısı çok hızlı kaçabilmelerinin yanında çok da hızlı üreyebilen kemirgenlerdir. Öyle ki dünyada bütün karalarına yayılmış durumdalardır.

Fareler toprağa yuva yaparken toprağı güçlü ön pençeleriyle kazarlar. Bu aşamada sert toprak ve taşları yerinden oynatmak için kıvrık ve kesici olan dişlerini kullanırlar. Farelerin kesici dişleri devamlı surette büyüdüğünden dolayı dişlerinin aşınan yüzeyleri bu sayede hemen yenilenir.

Fareler besin olarak tahıl, meyve, ot, kök ve böcek gibi çok çeşitli yiyeceklerle beslenerek hayatlarını sürdürürler.

Fare canlılarının genetik yapısı ile insanların genetik yapıları ile ileri düzeyde benzer olduğundan ve bunun yanında üreme hızlarının çok yüksek olmasından dolayı, yaygın olarak laboratuvarlarda kobay olarak kullanılırlar.

 

FARE VE FARELERDEN KORUNMA

fare ilaçlama uygulaması
Fare ilaçlama uygulaması, Lağım Faresi

Fare neyi sevmez?

Farelerin yaygın olarak bilinen özelliklerinden biride naftalini sevmemeleridir. Naftalini sevmemelerinin yanı sıra fareler keskin kokuları sebebi ile fesleğen, karanfil, nane ve kekik gibi bitkilerin kokularından da hoşlanmazlar.

Eve fare girmemesi için ne yapmak lazım?

Eve fare girmemesi adına kapı altı, pencere kenarları, mutfak dolaplarının altı, çatı ve tavan arası, garaj ve bodrum gibi bölgelere nane yaprağı, nane yağı, defne yaprağı ve çay ağacı yağı gibi bitkisel kalıntılar yerleştirilebilir ve bu önlemler vasıtası ile fareleri evden uzak tutma şansınız artar.

Fare insana zarar verir mi?

Evet, fareler insanlara zarar verirler. Hem insanların besinlerine dadanması ile maddi zarar verir ve hem de dadandığı besinlere hastalık bulaştırmaları sonucu insanlar arasında bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olabileceklerinden ötürü fare insana her yönden zarar verir.

fare ilaçlama uygulaması
fare ilaçlama uygulaması

Fare insanları ısırır mı?

Evde görülen fare veya fareler normal şartların dışında besin bulamayıp aç kaldıklarında insanları ısırarak zarar verebilirler. İnsanlar uykuya daldıklarında, fareler sahip oldukları tükürüklerin narkoz etkileri bulunmaktadır. Sahip oldukları bu narkoz etkili tükürükleri vasıtası ile insanların dudak, burun ve parmak gibi daha çok ince dokulu yerleri ısırarak kemirirler. İnsanlar bu narkozun etkisiyle bir fare tarafından ısırıldığını hissetmezler.

Fare için ev ilaçlanır mı?

Farelerin yayılmasına neden oldukları Salmonella ve Listeria gibi kötü hastalıklarını idrar ve dışkıları yolu ile insanlara yaydığı halk tarafından yaygın olarak bilinmektedir. Öte yandan kir ve bakterileri de üzerinde taşıyan fareler, bu zararlı bakterileri tezgahlara, dolaplara, kilere ve seyahat ettikleri diğer yerlere aktarırlar. Ortada olan bu tehlikeden dolayı fareleri evden uzak tutmak için ev ilaçlama yapılmalıdır.

 

fare ilaçlama uygulaması
Fare ilaçlama uygulaması, Sıçan

FARE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR

Fare ilaçlama uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Evinizdeki veya işyerinizdeki fare sorunundan kurtulmak adına profesyonel ilaçlama uygulamalarından yararlanmalısınız. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken bazı hayati noktalar bulunmaktadır.

Öncelikle ilaçlama uygulamasını yapacak olan ilaçlama firması seçerken genel ilaçlama ve fare ilaçlama bu konuda sahip olunması gereken yeterlilik belgelerine sahip olup olmadıklarına bakın. Bu aşamada ortam ilaçlama kapsamında fare ilaçlama hizmetlerinde İstanbul’da akla ilk gelen firma olan Bariyer İlaçlama şirketi olarak bu alanda gerekli olan tüm sertifika ve yeterlilik belgelerine sahibiz. En iyi fare ilaçlama şirketi olan Bariyer ilaçlama, ortamda fare ilaçlama uygulamasına başlamadan önce alanda ne tür fare bulunduğunu saptar ve fare ilaçlama uygulamasını bu verilere göre profesyonel olarak yapar.

Akla gelen hemen hemen her şeyi kemirebilme becerisine sahip olan fareler, insanoğlunun adeta evdeki kâbusu olurlar. T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı en etkili yeni nesil ilaçlar ile fare ilaçlama hizmetini hızlı bir şekilde garantili olarak yapıyoruz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz :

Cevap Yazın

Bu iletişim sayfasında gösterilen e-posta adresi. Required fields are marked *

Destek İste..

    Bize Ulaşın

    E-Posta: info@bariyerilaclama.com
    Telefon: +90 216 641 93 93
    Adres: Şahinbey Caddesi No:107 Çekmeköy/İstanbul
    Çalışma Saatleri: Pazartesi’den Cumartesi’ye 07:30 – 19:00 Arası Kaliteli Hizmet